Recommended Posts

Pozdrav,

 

zanima me kako funkcionise ova kombinacija, u pitanju je kocka ako je bitno... 

Pod pretpostavkom da je sve odradjeno kako treba, da li je to pouzdana kombinacija i zasto je nisu fabricki uradili ovi "glupi" BMW inzenjeri?

Takodje me zanima da li neko moze da mi kaze kako bi plin "legao" na tu kombinaciju (razmisljam o toj soluciji da eventualno ugradim sekvent).

 

Link to post
Share on other sites

Radi se o tome da je taj poduhvat vec uradjen na kocki koju sam hteo da odem da pogledam a s obizorm da mi nije bas blizu, hteo sam prvo da cujem iskustva forumasa koji znaju o cemu se radi. 

Naravno, vlasnik kaze da radi bez ikakvih problema, da ide ko nevreme itd.. zato mi je trebalo vase misljenje..

Link to post
Share on other sites

Nista osim punokrvne kombinacije (dakle donji i gornji deo motora) nece raditi kako treba, jer ili imas protok a nemas kapacitet da ga iskoristis (2.0 blok 2.5 glava) ili imas kapacitet a nemas protok (2.5 blok 2.0 glava). Za svaku "ne fabricku" kombinaciju je potrebno remapiranje racunara koje ti niko krsten nece odraditi bez barem piggyback sistema, a za te pare je mogao da napravi od 2.0 bloka propisan 2.5 motor. To sto ide kao nevreme ili vlasnik ne zna kako kocka treba da ide ili jednostavno laze.

Link to post
Share on other sites

Ma verujem da lazu prodavci... jos nisam zvao za kocku a da mi nije receno da da ide dobro, ima dobre 2 godine kako zivkam i gledam kocke i sve su rvoljine ili ako valja, onda je preskup i auto opet nije skockan kako ja hocu.

Trazim dalje, hvala na savetima momci B|

Link to post
Share on other sites