m30b30 jel je ovo na slici mot. sa direktnim ubrizgavanjem?


Recommended Posts

Zanima me da li neko, na osnovu slike, moze da mi kaze da li je ovo motor sa direktnim ubrizgavanjem? Taj m30b30 se pravio u dve varijante, sa dva ubrizgavanja (mozda je bila jos neka razlika osim ubrizgavanja ali meni nije poznato, niti bitno). Dakle bitno mi je samo da je to varijanta sa tim direktnim ubrizgavanjem, sto zbog same snage motora, sto zbog novije tehnologije itd..

Molim sve koji mogu da mi pomognu da je jave..

 

4TK7MGg.jpg

 

pL6rBFd.jpg

La8pTSy.jpg

Link to post
Share on other sites

I dalje mi nije jasno.. mozemo ovako,  koja je razlika ovog ubrizgavanja od, recimo ubrizgavanja na m50?

Na netu pise da je na motoru m30b30 "fuel injection version" novija verzija ubrizgavanja i da kosiristi "Bosh D-jetronic fuel injection system"? Jel ovo taj, zna li neko?

Link to post
Share on other sites

Za pocetak kod m30 je razlika dal je na karburator ili dizne (fuel injection). D-Jetronic je prastara tehnologija koja je u poredjenju sa m50 elektricnim sistemom kao 6 malih crnaca koji duvaju benzin u motor. Ukratko noviji tip m30 motora, nista preterano pametniji od starog.

Link to post
Share on other sites

Ok, ako je noviji, to mi je dovoljno, mislio sam da nije ona K glava..a nije bas da nije pametniji, 20ak ks vise 20ak Nm vise i plus  nemam prastari karburator za stelovanja ili jos gore , tu K glavu i  ostalo sto ide...

 

Hvala na pomoci!

Link to post
Share on other sites