Recommended Posts

Pozdrav, potrebna mi je prodavnica Bmw delova u Sapcu. Znam da ima dosta prodavnica, ali ne znam gde da odem. Malo sam se raspitao i nisam dobio precizan odgovor. Dakle, potrebna mi je prodavnica auto delova u Sapcu. Vozim 316 1989 (kockicu). Hteo sam da zamenim zupcasti kais, spaner i kais ventilatora i svecice. Kada auto radi na leru, cuje se da skripi malo. Vodena pumpa je dobra, ne bih je menjao. Da li neko zna dobru radnju u kojoj bih mogao da kupim ove delove? Unapred hvala. 

Link to post
Share on other sites

Ako zelis originalne delove, koji su svakako i skuplji, onda u Automaterijal, Stefice Kosijer, ne znam tacno broj, tamo predkraj ulice sa desne strane kad ides prema obilaznom putu. Oni takodje rade i Febi program, koji ima takodje dobre delove po nesto nizoj ceni od originalnih. Ako ces neku bas jeftiniju varijantu, onda ti predlazem Auto Laki, takodje Stefice Kosijer , prekoputa Lidla. Za tu vrstu servisa ti kasnije preporucujem BMW Klub Šabac, BMW klinik Rašević i BMW Restauracije Zoran Bugarčić. Javi mi se u inbox ako ti trebaju enki detalji. POzz

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dobro, a moze li neko da objasni sta to i zasto u Delti redovan servis za E60 520d kosta 55 948 dinara, zapravo sad je na popustu pa kosta 30 327 din??? Ja ne razumem stvarno te cifre... I odakle se pojavilo prostora da se cena takoreci prepolovi?!?!

Link to post
Share on other sites

Sta spada pod redovan servis?

Ulje bmw twin turbo 5w30 7litara

Filter ulja

Filter goriva

Filter vazduha

Filteri klime

Separator uljnih para

To sve za moj e39 530d u bmwline kosta oko 20.000din...

U normalnom servisu bi za taj posao uzeli oko 20e znaci oko 200e sve komplet.

Moj majstor koji mi odrzava sva vozila nikad mi ne naplacuje taj "mali" servis ni za jedno vozilo,jer sve odrzavam kod njega,castim ga crvenu i super...

Za e60 520d ide malo manje ulja koje je 1350din litra i najveca je stavka,ali su mozda ostali filteri skuplji(nemam predstavu o ceni) i to ti je matematika kolko kosta mali servis za tvoj auto,ostalo je ovlascenisvircenkurcendranje.

Link to post
Share on other sites

ja stavljam kneht, mann, jbg imam srecu za cene pa mi ispadne dzaba :D mada mislim da i te koje si naveo mada za njih nisam ni cuo da bi identicno zavrsavali posao od servisa do servisa, s obzirom da radim na svakih 7 8000

Link to post
Share on other sites

Stavljam i ja  Knecht, ali uljni filter oko 900din, vazduha oko  2400, kabine oko 2500.. zato i pitam za koje su to cene :) tako da prolazis odlicno sa cenom :D radim i ja ulje\filter na 10000km, kabine jednom godisnje, vazduha na 25000km, al opet ne bih smeo da probam te jeftine wix filtron purifix i ostale.

Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, pimp said:

Stavljam i ja  Knecht, ali uljni filter oko 900din, vazduha oko  2400, kabine oko 2500.. zato i pitam za koje su to cene :) tako da prolazis odlicno sa cenom :D radim i ja ulje\filter na 10000km, kabine jednom godisnje, vazduha na 25000km, al opet ne bih smeo da probam te jeftine wix filtron purifix i ostale.

cene izuvanje bajo moj :D

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, pimp said:

Stavljam i ja  Knecht, ali uljni filter oko 900din, vazduha oko  2400, kabine oko 2500.. zato i pitam za koje su to cene :) tako da prolazis odlicno sa cenom :D radim i ja ulje\filter na 10000km, kabine jednom godisnje, vazduha na 25000km, al opet ne bih smeo da probam te jeftine wix filtron purifix i ostale.

Filtronu nnista ne fali,best buy u svakom slucaju. Nije vrh, neka sredina otprilike, ali barem nije kinez, pravi se u Poljskoj, u njihovoj fabrici, sasvim solidna izrada, za tu cenu zaista nema bolje.Ko iole sumnja moze da malo smanji interval zamene, a svakako svi to radimo s obzirom na kvalitet ulja i goriva kod nas. Tako da 10000 minimum moze da izdrzi. Ja krositim Filtron filtere vec 3 god, pre toga Knecht i nemam zamerke ni na jedan odf tih brendova, stim sto je >Filtoron duplo jeftiniji, cak i vise od duplo. :)

 

Link to post
Share on other sites

Silux ima dobre filtere, obicno Mahle mada su i oni nesto i skuplji. 

Ja sam uzimao SRL filtere. Poljska. Zavrsava posao a nisu skupi.

Ovu racunicu kako god okrenes, kolje ulje, ulje i samo ulje. Samo se tu moze ustedeti bar 4,000 hiljada.

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dobro ulje i dobra filter ulja, sve ostalo je manje vise isto. Mada filter vazduha isto treba da bude iole kvalitetniji.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, milosabs said:

Dobro ulje i dobra filter ulja, sve ostalo je manje vise isto. Mada filter vazduha isto treba da bude iole kvalitetniji.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

Pa, i to je tacno, nema neke ustede prevelike, a jako bitno je za motor, narocito filter ulja. Ali ono sam napisao, cisto da ljudi nemaju preveliki strah i sumnju za neke brednove. Nije to sad neka svemirksa tehnologija pa da niko sem MAnna ne ume da napravi filter. Svakako da je sirovina ta koja odredjuje cenu, ali Wix, Filtron, Unico, Purflux i sl su mahom pod jednom firmom, u ovom slucaju Wix, i tako se prodaju na svim kontinentima. Za automobile koji su vec npr isluzeni, sigurno ce odraditi posao, narocito na nesto skracenom intervalu. S obzirom da ljudi mahom menjaju filter vazduha na 10.000 km, zajedno sa uljem, onda ce i najjeftiniji biti odlican. Razlicita iskustva sam imao sa skupljim  brendovima, kao i sa jeftinijim, tako da nema pravila. Gledam da kupujem isti brend, kod istog prodavaca jer tako mogu i da pratim i primetim promenu u kvalitetu, a i trgovac ako si stalna musterija hoce da prenese neka iskustva o dobavljacu, nekim promenama ako ih ima i sl. Tako da, ko ima mogucnosti, onda uvek original, Bosch, Mann (mada i on se pravi u Bosni) i sl...ostalo je sve manje vise slicno (srednja zalost), ali eto, konkretno Filtron je odlican za te pare. :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dobar test filtera za ulje... Zanimljivo da se i ovde Filtron pokazao mozda i najbolje medju pokazanima (barem sto se tice izrade) a s obzirom na cenu, zaista otklanja svaku sumnju. :) Nadam se da i druge filtere u svojoj paleti prave jednako kvalitetno. 

Link to post
Share on other sites