E90 318/320d pocetna ulaganja


Recommended Posts

Zdravo svima, iako sam pogledao nekoliko primeraka i dalje nisam nasao e90 benzin koji mi se dopada. Trazim auto u dobroj opremi: navi, parking, bt, koza... Najpre limuzinu, eventualno karavan.

 

Prosirujem pretragu i na dizele pa me zanima kolika su pocetna ulaganja ukoliko uzmem polovnjaka kojem je nepoznata istorija ali prodje dobar pregled pre kupovine? Koje su cene kod dobrih majstora (ne Delta, vec neki ok majstor - vidim da se cesto pominjete Batu, Mocu...):

- Turbina - polovna, reparacija, ili nova, sa sve zamenom.

- DPF - reparacija ili neki zamenski, sta vec preporucite, sa sve zamenom.

- Plivajuci zamajac i set kvacila, sa sve zamenom.

- Dizne - npr dobre polovne, sa sve zamenom.

Da li je tu jos nesto od znacajnijih delova/problrma na koje bi trebalo obratiti paznju i koliko to moze da kosta?

 

Jos jedno pitanje je potrosnja: na puno mesta citam 6l gradskih u koje se ljudi kunu. Da li je to realno po gradu, ili je to 7l, ili ipak 8l? Benzin me je najvise privlacio zbog znacajnk jeftinijeg odrzavanja i ugradnje plina...

 

Puno hvala

Link to post
Share on other sites
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zdravo svima, iako sam pogledao nekoliko primeraka i dalje nisam nasao e90 benzin koji mi se dopada. Trazim auto u dobroj opremi: navi, parking, bt, koza... Najpre limuzinu, eventualno karavan.
 
Prosirujem pretragu i na dizele pa me zanima kolika su pocetna ulaganja ukoliko uzmem polovnjaka kojem je nepoznata istorija ali prodje dobar pregled pre kupovine? Koje su cene kod dobrih majstora (ne Delta, vec neki ok majstor - vidim da se cesto pominjete Batu, Mocu...):
- Turbina - polovna, reparacija, ili nova, sa sve zamenom.
- DPF - reparacija ili neki zamenski, sta vec preporucite, sa sve zamenom.
- Plivajuci zamajac i set kvacila, sa sve zamenom.
- Dizne - npr dobre polovne, sa sve zamenom.
Da li je tu jos nesto od znacajnijih delova/problrma na koje bi trebalo obratiti paznju i koliko to moze da kosta?
 
Jos jedno pitanje je potrosnja: na puno mesta citam 6l gradskih u koje se ljudi kunu. Da li je to realno po gradu, ili je to 7l, ili ipak 8l? Benzin me je najvise privlacio zbog znacajnk jeftinijeg odrzavanja i ugradnje plina...
 
Puno hvala
Da li te zanima karavan e90 u m paketu?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Zavisi u kom gradu racunas potrosnju :D u Beogradu tesko da ce da ti trosi manje od 8L. Ja imam e46 2.0d, nema bozije sile da mu spustim ispod 8L kroz grad. A bord kompjuter pokazuje 6 okruglo. Tako da eto mozes da racunas ono sto ti pokaze bord + 2L kao pocetnu pretpostavku :D jer fora je sto bord ne moze precizno da ti racuna gradsku potrosnju jer non stop si prva, druga, ona kazaljka koja ti pokazuje trenutnu potrosnju skace sa 0 na 20L i tako u krug :D tako da metoda cep-cep ti najbolje pokazuje realnu potrosnju, a u mom slucaju je eto ta potrosnja oko 8L :D jos da napomenem da je ovo bilo letos dok je klima radila non stop :D 

Sto se tice turbine, sva sreca nisam imao kvar ali sam cuo da je reparacija oko 300e do 350e. A plivajuci zamajac oko 70k din, ali bolje cekaj da ti neko ko je imao vise iskustva kaze nesto vise o tome :D Ljudi se kunu u benzince jer su jeftiniji za odrzavanje, nisu "istroseni", nisu traktori, ali vise trose od dizelasa tako da moje misljenje je ako kupis iole solidno ocuvanog dizelasa kog planiras da vozis duze vreme da ce ti se svesti maltene na isto kao sa benzincem :D pritom da ne pricam da je (po meni) vece uzivanje voziti 2.0d nego 2.0 benzinac zbog startnosti, snage, dizel lepi za siceve lepse itd :D A i 2.0 benzinac nije 2000 kubika nego 2200 (ovo je barem slucaj za e46, ne znam da li ista prica vazi i za e90) tako da ti registracija nije vise oko 30k din nego oko 60k din sto ce reci da na godisnjem nivou vec stedis samo 30k na registraciju a tih 30k mozes da potrosis na reparaciju turbine ako crkne ne daj Boze :D Ovo je samo moje misljenje, ne bih da uvredim nikog ko vise voli benzince od dizela :D 

Veliki pozdrav 

Link to post
Share on other sites

Ja vise volim benzinca od dizela... Ne zbog cene vec zbog ukupnog osecaja. Sto se tice performansi, benzin je i dalje gorivo koje omogucava bolje performanse (jos ne videh dizel Ferarri ili F1 bolid kome se na startnoj liniji cuje karakteristicno trakete trak trak :) ). Ne mozemo da poredimo turbo dizel sa atmosferskim benzincem. Realno je porediti performanse turbo benzinca sa performansama turbo dizela...

To su moji licni utisci... Nemojte da se svadjate samnom :) Inace, vozim dizel.

Dizel ima veliku prednost sto se tice potrosnje i to mu je jedina prednost. Mogu samo da zamislim koliko bi trosio X3 sa svojih 1800 kg tezine sa benzinskim motorom... Ne znam koliko trosi 320D sa 150 ks, sigurno nesto manje nego E83 sa istom motorom zbog tezine i 4X4 pogona... ali sto se E83 tice: -Na auto putu pri brzini od 120-130 trosi oko 6.5L Gaspromovog G-Drive dizela. Na magistralnim putevima, ako nije guzva, trosi i manje, naravno, ako se ne ganja u obrtaje... Grad Nis, strogi centar grada, saobracajne guzve itd.... sve zavisi, ali nikada ispod 9, a moze da zakuca i u 11L. Kada se dosta koriste gradski bulevari, potrosnja pocinje da pada... Prethodni mesec sam proveo u (raskopanom) Beogradu. Bio sam stacioniran u Makedonskoj (Stari Grad). U onakvim uslovima saobraca je potrosnju besmisleno meriti... 

Ljudi koji prijavljuju extremno niske potrosnje u gradskoj voznji vertovatno zive u nekim gradovima gde saobracaj nije toliko opterecen. U Beogradu, Novom Sadu, Nisu... Takvu potrosnju nije moguce ostvariti i to i ne treba meriti.

Link to post
Share on other sites

Imam dizelasa e91, potrosnja po gradu (NS-u) je oko 6.5-7 litara, po bordu ne prelazi 6.. Sa skromnih 177 konja sam prezadovoljan mada posle 3 godine apetiti rastu pa sledeci auto nece biti ispod 200ks :D Iskreno, za te tri godine (koliko imam auto) sam ulozio u auto oko 1000e (usisna grana, protokomer, senzor pritiska izduvnih gasova, crevo napuklo oko protokomera) To sam sve odradio nakon kupovine auta, ove godine od ulaganja sam imao jedino cep za vodu (u radulovicu platio 950din). 

Link to post
Share on other sites

Hvala svima na komentarima. Nekako sam se naplasio da cu sa dizelom ulupavati po min 1k godisnje sto mi je malo vise nego sto bih voleo.

Za potrosnju kapiram. Bg, 8l dizela tesko da se spusti. Posebno sada kada je u kolapsu ceo grad.

I dalje bih vise voleo benzinca ali nikako da naidje pravi. E90 2.0i bi trebalo da je ispod 2000, nije 2200. Inace nemam afinitet ka brzoj voznji pa ce mi svaki motor biti ok.

I dalje bi voleo da cujem iskustva sa pocetnim ulaganjima i troskovima.

Hvala

Link to post
Share on other sites
On 11/7/2017 at 6:43 PM, JoMan said:

I dalje bi voleo da cujem iskustva sa pocetnim ulaganjima i troskovima.

I ovo ti je jako diskutabilno, sta podrazumevas pod pocetnim ulaganjima? :D ako kupis dobrog dizela ili dobrog benzinca neces imati nikakva pocetna ulaganja sem malog servisa (mada ni mali servis nije tolko bitan ako kupujes od vlasnika i znas kako ga je on odrzavao, ne pricam o servisnim knjizicama, to se lazira samo tako, dakle samo ako uzimas od vlasnika koga poznajes). E sad ako "planiras" da kupis auto u koji ce morati neko pocetno ulaganje onda bolje uzmi benzinca, jeftiniji je za to pocetno ulaganje al opet se i ovde postavlja pitanje: a sta je pocetno ulaganje? :D 

Nisam vozio bmw benzinca pa ne mogu sa sigurnoscu da ti tvrdim sta je jeftinije i bolje, po forumima ono sto sam zapazio je da su benzinci omiljeniji zbog odrzavanja :D 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mislim da je tema prikladna da pitam,posle skoro 2 meseca razmisljanja izbacio sam e46 dizela sa spiska,sad samo razmatram 2 benzinca.

 

Prva misao mi je E46 sa m52tu motorom 2.0 sestak 150 konja

Druga misao mi je E46 318i valvetronic planiram inace plin ako ne uzmem sa vec ugradjenim uredjajem

 

Misljenja o potrosnji o odrzavanju navedena 2 modela E46-ce. Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Svi se kvare!!! delovi su manje vise vatra. Odrzavanje benzinca , mislim da nije nista jeftinije od odrzavanja dizela..

Najbolji motor je m54, peva,a troši ko BMW heheh.

Link to post
Share on other sites

Ako mogu da pomognem za benzinca... E90 320i za godinu dana nisam imao nikakvih vecih kvarova, menjao sam protokomer i svecice i noramlno servise  presao sa njim 17000, kada sam ja kupovao receno mi je da obratim paznju na dihtung poklopca, da l pusta ulje, jer je taj motor poznat da hoce da trosi i vanose i to je to... ja sam uzeo od drugara a njegov burazer ga je uvezao 2008 god, mazen, pazen i nije imao nikakvih problema, generalno odlican motor, potrosnja jeste malo veca, ali ako ti to ne smeta, ne mozes da pogresis

Link to post
Share on other sites
On 11/20/2017 at 10:30 AM, Mare ETF said:

@dekisha Proveri dal ti je 320i 2.0 ili 2.2, mislim da je kod e46 320i u stvari 2200 kubika tako da ce ti registracija biti oko 60k :D

Sto si izbacio dizelasa? :D 

Pa stavio sam na papir oko 15k godisnje prelazim i nema zasta dizel,a i radim za 25.000 nije dizel za mene :D Znam da je 2.2 kod E46 320i ali sam mislio na onog pre prestajla 2.0 sestak 150 konja dupli vanos to je valjda m52tu2 pojma nemam tacnu oznaku,uglavnom znam da je ispod 2000 ccm Nema ih puno ni na oglasima..

Link to post
Share on other sites

Ne znam sta da ti kazem, veliki je rizik uzimati polovni automobil, macka u dzaku sto kazu, mozes se zajebati samo tako. Ako ne naletis na dobrog dizela onda bolje uzet benzinca :D bolje losiji benzinac nego losiji dizel :D al ako naletis na dobrog dizela, da je lepo odrzavan i da mu lepo sve radi veruj mi neces se pokajati :D sto zbog potrosnje kroz grad (ja sam u Beogradu npr), sto zbog performansi koje dizel daje (turbina kad se upali pa kad te zalepi za siceve :D ). Ako prelazis 15k godisnje, ako npr dizel trosi 8L po gradu a benzinac 12L (ovo obavezno proveri posto nisam vozio benzinca) na 100km onda imas ustedu 4L na gorivu. Znaci sa dizelom ces potrositi 150*8 tj 1000L goriva sto ti dodje 1000*155din iliti 155 000din :D ne znam kolko je benzin po litru, dizel je oko 155din (NIS i Gazprom pumpe) pa racunaj 150*12 je 1800L za godinu dana, pomnozi to sa cenom litra benzina i uporedi sa ovih 155000din sto sam gore naveo i vidi razliku :D u realnosti verovatno ce ta razlika biti malo manja jer neces non stop voziti po gradu tj nece ti potrosnja biti 8L tokom cele godine (za dizela) odnosno 12L za benzinca :D npr ako je litar benzina 143din (ovo na netu nadjoh podatak) imas 143*1800 tj 257 400din, znaci sa benzinjarom ces dati 102 400din vise iliti oko 850e vise :D Opet kazem verovatno ce prosecna potrosnja biti manja od ovih 12L tako da ce i razlika mozda biti manja ali eto racunaj da ces na gorivu ustedeti barem 600e za godinu dana :D izvini na duzem odgovoru i izvini ako sam se zeznuo negde oko racunica, neka neko ispravi ako gresim :D Veliki otpozdrav i srecno sa kupovinom automobila!

Link to post
Share on other sites

Jeste, a onda ti crkne egr, dpf, plivajuci, turbina, na dizne ne smem ni da pomislim... Moze, a i ne mora naravno... Za 10-15k km godisnje benzinac je bolji izbor

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa sa proverenim dizelom su mnooogo manje sanse da ce nesto da crkne i od toga ne treba bezati, ali uvek postoji sansa. po meni je za tako male kilometraze bolje uzeti dobrog benzinca koji je 99% presao manje, nema skupih kvarova i bice u boljem stanju. Niko nece kupiti dizela, platiti ga par hiljada evra evra vise u nabavci i prelaziti sa njim 10k godisnje, tu nema isplativosti.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Da druze al godisnje ustedis onolko kolko sam naveo, za 600e nek ti crkne i turbina, mos dve popraviti za te pare :D a nece ti dva puta crknut za godinu dana nema sile :D ili nek ti crkne i plivajuci, popravka mislim da nije skuplja od 600e, a kad ga zamenis jednom mos ga voziti barem jos 50 000km (i vise) sto je otprilike 4 godine sto je naveo kolega. Znaci nek vozi 4 godine po 15k km, za 4 godine ako bude vozio benzinca potrosice 2400 eura vise goriva nego dizel :D pa ti sad racunaj sta mozes za 2400 eura. Tako da moj glas ce uvek ici za dobrog dizela, ako povedes iole dobrog majstora da pogleda automobil koji hoces, moze valjda otprilike da proceni u kakvom je stanju turbina, plivajuci zamajac i slicno pa moze da kaze sta ga ocekuje za godinu, dve ili jos bolje, da mu kaze sta ga ocekuje za odredjen broj predjenih kilometara :D 

Zato sam ja i pitao za pocetna ulaganja, sta se podrazumeva pod to, mislim da niko nece kupiti auto kome je turbina pred kraj, kome kvacilo drma i trza kad menjas brzine, auto koje ti namesti zeludac kad ga palis/gasis, sve se to moze proveriti ako probas da provozas auto koji hoces da kupis :D 

Uostalom egr kolko sam skonto mozes da iskljucis (mislim da je kod mene nesto tako uradjeno) tj zatvoris isto kao i DPF, al nek se jave majstori da ti ovo bolje objasne, ja nisam mehanicar ali kako sve vise vozim svoja kola to se sve vise volim informisati o samom motoru i radu istog :D tako da ovo sto sam napisao su samo informacije koje sam procitao i cuo :D 

Link to post
Share on other sites

I punto 1.3 ce kroz grad gutati ko nenormalan tako da ono, nema tu velike razlike. Govorim za Beograd. Oce covek da kupi auto, a ne punta :D nemaju svi velike plate da mogu sve da priuste zato je lepo i postavljeno pitanje za pocetno ulaganje. Ne znam za benzin/plin koja je razlika, nisam nikad vozio, @Glisa hajde molim te probaj da izracunas onako kako sam ja gore, otprilike, zivo me zanima koliko izadje, jer u tom slucaju ako je potrosnja maltene ista ja ne znam sto onda proizvode dizele :D 

Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Mare ETF said:

I punto 1.3 ce kroz grad gutati ko nenormalan tako da ono, nema tu velike razlike. Govorim za Beograd. Oce covek da kupi auto, a ne punta :D nemaju svi velike plate da mogu sve da priuste zato je lepo i postavljeno pitanje za pocetno ulaganje. Ne znam za benzin/plin koja je razlika, nisam nikad vozio, @Glisa hajde molim te probaj da izracunas onako kako sam ja gore, otprilike, zivo me zanima koliko izadje, jer u tom slucaju ako je potrosnja maltene ista ja ne znam sto onda proizvode dizele :D 

Sa trenutnim cenama, benzin-plin je mama :) samo što u mom slučaju često ideš na pumpu pa sam se odlučio za dizelaša. Ovako idem jednom nedeljno. Meni e46 2.0d troši između 6 i 7 (oko 70% otvoren, 30% grad). 1.8 benzinac, sa oko 143 hp, u sličnom režimu ne prelazi 9-10l (ako ne i manje, meni je 8-9 trošio m43 u e36ici) plina da jebe rak raka za 7hp manje. Dizel 150 dingera, plindža 76 dnigera. Na 100km 700 dingera je na plinu u najgorem slučaju, a za dizelka ide 900 u najboljem slučaju.U gradu (Beogradu) mislim da je tu negde odnos cena. Ne smem ni da zamislim koliko bi moj tukao da je samo grad :). Jebiga ja sam zabo neki e46 koji kad je ispravan ipak troši :) ove od po 5litara izgleda prodali kada sam ja kupovao :)

E sad, komfor vožnje je diskutabilan. Šta ko voli.

Imajući u vidu da kupujemo automobile za pred ispust duše, iako vozim dizela, dajem glas benzincu. Ja do sada nisam imao negativnih iskustava sa dizelom, ali svaki put kada okrenem ključ strepim da li će da ga zavergla :)

Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, smg said:

 

Imajući u vidu da kupujemo automobile za pred ispust duše, iako vozim dizela, dajem glas benzincu. Ja do sada nisam imao negativnih iskustava sa dizelom, ali svaki put kada okrenem ključ strepim da li će da ga zavergla :)

 

 

Upravo tako. Ne prodaju nigde auto zato sto im je cef nego su ta kola isterana i polako im dolazi vreme za zamenu seta kvacila, turbine, dizni..... Taj bi im bio dalje ekonomski neisplativ pa ide na prodaju. Nama valja i to jer nemamo para za nov tako da treba biti spreman na sve. Pa koga kako usere.

 

Link to post
Share on other sites