E90 318/320d pocetna ulaganja


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ko misli da kupi auto, a da ga ne košta ništa vožnja - bolje da kupi bicikl. Svaki troši, svaki treba da se održava i tanka. Jedino što je lutrija šta ti se zalomilo od prethodnih vlasnika, ko ga je, kod koga ga je i kako održavao. Zato sam uzeo prvu bembaru od Zeljkampa i nikakvih problema sa autom. Otkako sam ga uzeo, dva servisa (jedna zamjena svjećica), set kvačila, antifriz. Starom ljetos nekako ispala sijalica sa nosačem iz fara, pa je malo otopilo sjenilo - zamijenjen far. Neki dan crkla sijalica, zamijenjena i ona. Sredio i ono što je bilo malo flisalo ulje oko nosača kućita ulja - sad nema ništa i ne troši skoro ništa ulja. A Najgori42 motor u njemu po kome svi pljuju. Ja ga vozio po Beogradu sa nekom normalnom vožnjom (u gradu i uslovima saobraćaja) i šaltanjem na 2-2.5k obrtaja - ljeti nešto ispod 8, zimi oko 9 l/100km.

Uzeo onda ovog sad dizela i ne žalim. Troši mi sada kako je zahladilo oko 10 l/100km (ljetos oko 8), ali mi se stvarno jebe za to, jer sam kupio auto o kome sam dugo razmišljao prije nekoliko godina, a i koji sam želio. Jedan redovan servis i podloške dizni. Magistralu ulja koju ću da mijenjam za 3000 na servisu slijedećem, kao i antifriz i ulje u kočnicama. Odlučio sam da za sada provjerim nivo ulja u mjenjaču i dolijem, ako bude trebalo. Ako ne - na slijedećem servisu ide i ulje u mjenjaču, a još ću da provjerim i za ulje u diferencijalu.

Dakle, iz moje perspektive, mora se biti spreman i svjestan da će ulaganja vremenom da se pokažu, kao i što rekoh gore, ko ga je, kod koga ga je i kako održavao. Od toga će sve da zavisi. Jedini auto koji ne traži ulaganja je nov (ali i on traži servis, ali zato ima garanciju) i onaj za koga znaš ko ga je, kod koga ga je i kako održavao.

Link to post
Share on other sites
Ko misli da kupi auto, a da ga ne košta ništa vožnja - bolje da kupi bicikl. Svaki troši, svaki treba da se održava i tanka. Jedino što je lutrija šta ti se zalomilo od prethodnih vlasnika, ko ga je, kod koga ga je i kako održavao. Zato sam uzeo prvu bembaru od Zeljkampa i nikakvih problema sa autom. Otkako sam ga uzeo, dva servisa (jedna zamjena svjećica), set kvačila, antifriz. Starom ljetos nekako ispala sijalica sa nosačem iz fara, pa je malo otopilo sjenilo - zamijenjen far. Neki dan crkla sijalica, zamijenjena i ona. Sredio i ono što je bilo malo flisalo ulje oko nosača kućita ulja - sad nema ništa i ne troši skoro ništa ulja. A Najgori42 motor u njemu po kome svi pljuju. Ja ga vozio po Beogradu sa nekom normalnom vožnjom (u gradu i uslovima saobraćaja) i šaltanjem na 2-2.5k obrtaja - ljeti nešto ispod 8, zimi oko 9 l/100km.
Uzeo onda ovog sad dizela i ne žalim. Troši mi sada kako je zahladilo oko 10 l/100km (ljetos oko 8), ali mi se stvarno jebe za to, jer sam kupio auto o kome sam dugo razmišljao prije nekoliko godina, a i koji sam želio. Jedan redovan servis i podloške dizni. Magistralu ulja koju ću da mijenjam za 3000 na servisu slijedećem, kao i antifriz i ulje u kočnicama. Odlučio sam da za sada provjerim nivo ulja u mjenjaču i dolijem, ako bude trebalo. Ako ne - na slijedećem servisu ide i ulje u mjenjaču, a još ću da provjerim i za ulje u diferencijalu.
Dakle, iz moje perspektive, mora se biti spreman i svjestan da će ulaganja vremenom da se pokažu, kao i što rekoh gore, ko ga je, kod koga ga je i kako održavao. Od toga će sve da zavisi. Jedini auto koji ne traži ulaganja je nov (ali i on traži servis, ali zato ima garanciju) i onaj za koga znaš ko ga je, kod koga ga je i kako održavao.
Nije ni bajs jeftin, meni kaseta i lanac 100e, a to menjam po sezoni :-)

Послато са E6633 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

I ja sam za dizela ako ce da se gledaju performanse i ono sto dizel pruza u voznji. Ali po pitanju potrosnje, iskreno nisam ni znao da su podaci takvi, ali ocigledno se vise isplati voziti benzinjaru sa plinom :) jes da je benzin 2.0 mozda slabiji malo od dizela 2.0 (po pitanju obrtnog momenta recimo) ali ako je bitnija potrosnja od svega ostalog onda benzin/plin. Iskren da budem mislio sam da vise trose plina ti motori 2.0 (barem 13 ili 14L) ali nikad ih nisam vozio pa nisam mogao da sudim :) 

Link to post
Share on other sites

Samo da kazem i ja koju. Vozio sam nekoliko godina benzinca koji je sada kod Castora i bio sam prezadovoljan. Nisam imao vecih problema jer sam ga odrzavao kako odrzavam i sve automobile. Dakle, redovno odrzavanje i gas. Castor je nastavio tako da ga odrzava i prilicno sam siguran da taj primerak nece praviti probleme. Postoje ljudi koji pljuju taj N42 agregat. Obicno ga pljuju oni koji ga nikada nisu vozili ili koji su kupili ko zna kako odrzavan primerak sa skoro pola miliona pravih a na satu "realnih" 180 'iljada. 

Trenutno vozim E61 dizela od 2000 kubika sa 163ks i razlika u prosecnoj potrosnji u odnosu na E46 benzinca od 2000 kubika i 143ks je nesto malo manje od 2 litre na 100km kombinovane voznje. Na otvorenom je ta razlika, naravno, manja. 

Stvarno ne znam po kom osnovu je Mare ETF racunao kada je rekao da je razlika u potrosnji izmedju dizela i benzinca 4 litre ?!  

 

P.S. Kada gledam auto za sebe, uvek gledam stanje pa tek onda koji je motor u njemu. To preporucujem i ostalima. Jer ako kupite krsa i u njega ulozite 1500-2000e na sredjivanje stvari, opet cete imati krsa u koji ste ubacili kamaru para. Ako kupite dobar auto, onda cete imati dobar auto bez obzira koliko para u njega ulozili jer je osnova dobra i vredi ulagati. Nadam se da ste me razumeli ? :) 

Link to post
Share on other sites

Ima sa 163ks, naravno, jer ga i sam vozim. Nisam primetio da je bucan, bar ne kada ga poredim sa N47 agregatom. Poredjenje sa benzincem je besmisleno. ;) 

Link to post
Share on other sites

N47 je počeo 2007. a iste godine i lci ali ne istovremeno. Gledao sam po oglasima ali nisam video :) . Doduše gledao sam još neke stvari pa mi je možda ovo promaklo.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

@Zeljkamp Nisam nikad vozio benzinca ali sam citao da ljudima kroz grad e46 trosi oko 11-12L, zato i postavih onu racunicu :) ako je stvarno takva mizerna razlika izmedju potrosnje benzinca i dizela onda je ocigledan odgovor: bolje uzet benzinca jer neces ustedeti na gorivu onolko kolko sam napisao, a neces davati ogromne pare na popravke ukoliko nesto rikne :) ja sam bio vodjen tom potrosnjom, zato i uzeh dizela, nisam gledao kome su skuplji kvarovi. Koliko trosi e46 benzinac 2000 kubika po gradu? :) Ako je razlika u potrosnji izmedju e61 dizela i e46 benzinca oko 2L onda bih ocekivao barem 3L razlike e46 dizel i e46 benzinac jer je e46 nekih 200kg laksi od e61. Al opet kazem, nisam vozio benzinca pa ne znam, nek iskusniji napisu "pravu" istinu :D  

Link to post
Share on other sites

Moj e46 sa 2.0 143ks benzin/plin trosi 12l plina po BG sto je 850 din na 100 km, 8l dizela je 1200 din. Nek mi potrosi i 3l benzina na prebacivanje i dolazimo na istu potrosnju.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

@Mare ETF, potrosnja benzinca po gradu je ta koju si napisao ali zna da bude dosta manja jer zavisi od relacije koja se prolazi najcesce i, narocito, od doba dana ili noci. Razlika u potrosnji zna da bude i vise od 4L ako se, recimo, vozi od Slavije do Juznog bulevara u 16:30h ili u 21:30h. Inace,  kao referenca se uvek uzima prosecna potrosnja a ona nikada ne prelazi 10L benzina na 100km. Uzgred, nisam vozac koji vozi stalno po ogranicenjima.

 

P.S. Ako vec hoces da teras mak na konac, onda kupi jednog benzinca pa napravi tabelu. ;) 

 

 

@vranjin, ne bih ti znao reci kako se ponasa taj agregat od 150ks u E60 jer ga nisam nikada vozio. Iskren da budem, mislim da je preslab jer i ovih 163ks je na donjoj granici prihvatljivosti za jednog BMW-a.  

Link to post
Share on other sites

@Zeljkamp Ma nisam bas sad tolko detaljan da ocu u mili-litar goriva da racunam, zato sam i napravio grubu procenu koliko bi se ustedelo na gorivu kada se poredi benzin i dizel :) ali mi nije palo na pamet ova kombinacija benzin/plin pa povlacim onu pricu za potrosnju i ustedu od 600e godisnje samo na gorivu :) nadam se samo da se posle svih ovih poruka moze naci neka zlatna sredina i da se barem priblizno odgovori na pitanje koje je postavljeno :) 

Na osnovu svega navedenog izgleda da je kombinacija benzin/plin najbolja ako ce se gledati potrosnja i potencijalni kvarovi, dok recimo ista kubikaza ali dizel ima bolje performanse pa se mozda vise uziva u voznji. Pa sad ko sta vise voli :) 

Link to post
Share on other sites

Meni je e39 520 trošio 13 plina po Bg,ali doduše ja sam imao motor sa 100000km u njemu ,pa je možda i do toga !

Promenio sam puno automobila i uglavnom,je matematika uvek na strani benz-plin i to poprilično u odnosu na dizel!

Od svih auto sto sam imao najbliži matematici Benz-plin je sadašnji Citroen 2.0hdi koji mi zaista ne prelazi nikad 6.5 po centru Bg i to metodom čep,jer bord ni nemam,a saltanje je na 2500-3000 obrtaja!

Link to post
Share on other sites

Meni trosi oko 13 plina po gradu. Kad uzmes posto je plin i dodas jos malo benzina u novcu izadje kao neki dizel koji trosi malo po gradu. Na otvorenom putu ista prica, samo manje kolicine. Ko nema plin pa  treba da ugradi onda treba staviti na papir sta koliko kosta. Ako vec postoji plin onda ima zezanje oko benzinskih dizni, pumpe za gorivo pa reatest. Na kraju, cini mi se da izadje otprilike na isto. Brojevi , brojevi. Ali ljubav nema cenu :)

Link to post
Share on other sites

Svi moji dosadasnji automobili su bili benzinci izuzev obog E83 2.0D.

Od svih tih benzinaca (Lada, stara Buba, Golf, BMW kockica, Alfa Romeo 146 i VW New Beetle) jedino je Nova Buba 2.0 imala plin. Jeste plin jeftin, mada pred zimu obicno cena skace, ali ima nedostatke koje je nemoguce ignorista i ja vise nikada ne bih postavio plin u auto.

Dizel VS Plin...

Dizel = Zvuk TAM-ica, eventualni kvarovi koji nisu bas jeftini (dizne, turbina, zamajac...), ali se ipak radi o gorivu koje je fabrika predvidela za taj motor, gorivu koje se sipa u rezervoar koji je fabrika napravila za taj auto, trosi koliko trosi, ali auto ti je onakav kakvim ga je konstruktor osmislio i tako ga vozis i koristis.

Plin = Prepravka automobila koja koliko god da je strucno uradjena ipak jeste prepravka, manje mesta u prtljazniku ili odricanje od rezervnog tocka. Ja sam vozio sa tzv. tocak bocom. Umalo pa da bude genijalno resenje... Toliko genijalno da sam se na putevima van zemlje pitao sta da radim ako dodje do problema sa gumom. Nosio sam set za krpljenje u prtljazniku za koji sam se pitao hocu li umeti da ga primenim ako zatreba, sprej za krpljenje gume koji ako upotrebis posle niko ne moze da skine sa unutrasnjosti gume pa je ta guma prakticno za bacanje i pitao se koliko bi me eventualno odrala slep sluzba u inostranstvu...

Drugi nedostatak plina je mogucnost da te drzava zeza kako joj se prohte. U mom slucaju je vec atestirani uredjaj zbog promene zakona morao ponovo da se atestira, da se adaptira po "novom zakonu" (creva i tako to), a atest nije mogao da se produzi na duze od dve godine jer je tada isticao atest boce i boca bi morala da se menja... Nije doslo do toga jer sam u medjuvremenu prodao auto i kupio ovaj X3.

Potrosnja... Da... Malo trosi. O.K. Ipak treba imati na umu da dobar i pravilno podesen plinski uredjaj na plin prebacuje tek kada auto malo zagreje rashladnu tecnost. Kolika je onda potrosnja u gradskoj voznji na kracim relacijama preko zime? Znacajno veca nego preko leta! Pali na benzin, podize temperaturu, prebacuje na plin, a... Gle! Samo sto je prebacio na plin, a mi smo vec presli tih par kilometara gradske voznje i stigli na cilj :-) Dakle, potrosnja benzina je u gradskoj voznji na kracim relacijama preko zime osetno visa nego u letnjim mesecima. 

Pa kada sagledamo sve ovo... Gde je tu usteda? Nije da je nema, ali meni nije dovoljna da kompenzuje sve nabrojano...

Iako ne volim taj zvuk TAM-ica, radije bih ipak dizel. Tacnije, najradije bih benzin. Stvarno najlepse i najelegantnije gorivo. Snaga, brzina, zvuk... Sve je na strani benzina izuzev nazalost cene. Ne kazu badava:

-Na nafti se ore, na plinu kuva, a vozi se na benzin ;)

 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, idekius said:

Svi moji dosadasnji automobili su bili benzinci izuzev obog E83 2.0D.

Od svih tih benzinaca (Lada, stara Buba, Golf, BMW kockica, Alfa Romeo 146 i VW New Beetle) jedino je Nova Buba 2.0 imala plin. Jeste plin jeftin, mada pred zimu obicno cena skace, ali ima nedostatke koje je nemoguce ignorista i ja vise nikada ne bih postavio plin u auto.

Dizel VS Plin...

Dizel = Zvuk TAM-ica, eventualni kvarovi koji nisu bas jeftini (dizne, turbina, zamajac...), ali se ipak radi o gorivu koje je fabrika predvidela za taj motor, gorivu koje se sipa u rezervoar koji je fabrika napravila za taj auto, trosi koliko trosi, ali auto ti je onakav kakvim ga je konstruktor osmislio i tako ga vozis i koristis.

Plin = Prepravka automobila koja koliko god da je strucno uradjena ipak jeste prepravka, manje mesta u prtljazniku ili odricanje od rezervnog tocka. Ja sam vozio sa tzv. tocak bocom. Umalo pa da bude genijalno resenje... Toliko genijalno da sam se na putevima van zemlje pitao sta da radim ako dodje do problema sa gumom. Nosio sam set za krpljenje u prtljazniku za koji sam se pitao hocu li umeti da ga primenim ako zatreba, sprej za krpljenje gume koji ako upotrebis posle niko ne moze da skine sa unutrasnjosti gume pa je ta guma prakticno za bacanje i pitao se koliko bi me eventualno odrala slep sluzba u inostranstvu...

Drugi nedostatak plina je mogucnost da te drzava zeza kako joj se prohte. U mom slucaju je vec atestirani uredjaj zbog promene zakona morao ponovo da se atestira, da se adaptira po "novom zakonu" (creva i tako to), a atest nije mogao da se produzi na duze od dve godine jer je tada isticao atest boce i boca bi morala da se menja... Nije doslo do toga jer sam u medjuvremenu prodao auto i kupio ovaj X3.

Potrosnja... Da... Malo trosi. O.K. Ipak treba imati na umu da dobar i pravilno podesen plinski uredjaj na plin prebacuje tek kada auto malo zagreje rashladnu tecnost. Kolika je onda potrosnja u gradskoj voznji na kracim relacijama preko zime? Znacajno veca nego preko leta! Pali na benzin, podize temperaturu, prebacuje na plin, a... Gle! Samo sto je prebacio na plin, a mi smo vec presli tih par kilometara gradske voznje i stigli na cilj :-) Dakle, potrosnja benzina je u gradskoj voznji na kracim relacijama preko zime osetno visa nego u letnjim mesecima. 

Pa kada sagledamo sve ovo... Gde je tu usteda? Nije da je nema, ali meni nije dovoljna da kompenzuje sve nabrojano...

Iako ne volim taj zvuk TAM-ica, radije bih ipak dizel. Tacnije, najradije bih benzin. Stvarno najlepse i najelegantnije gorivo. Snaga, brzina, zvuk... Sve je na strani benzina izuzev nazalost cene. Ne kazu badava:

-Na nafti se ore, na plinu kuva, a vozi se na benzin ;)

 

Ovoliki post ,a ništa pametno rečeno ! Šteta...

Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, 600 said:

Ovoliki post ,a ništa pametno rečeno ! Šteta...

Ja sam podelio svoje misljenje i vlastita iskustva, cemu forumi i sluze.

Niko te ne primorava da citas. Sto se tvog komentara tice, mogu da kazem nesto slicno poput onoga sto si ti napisao:

-Potpuno besmislen i nepotreban komentar...

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, 600 said:

Ovoliki post ,a ništa pametno rečeno ! Šteta...

+1

8 hours ago, idekius said:

... ... ...

Ne kazu badava:

-Na nafti se ore, na plinu kuva, a vozi se na benzin ;)

Ovo je najdebilnija izreka u istoriji automobilizma, a i kuvanja :D 

8 hours ago, idekius said:

Ja sam vozio sa tzv. tocak bocom. Umalo pa da bude genijalno resenje... Toliko genijalno da sam se na putevima van zemlje pitao sta da radim ako dodje do problema sa gumom.

I ovo je opasna problematika, malte ne ne resiva... Copavac zauzima kubik gepeka, a i njega treba znati koristiti jbg...

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, NS_320i said:

+1

Ovo je najdebilnija izreka u istoriji automobilizma, a i kuvanja :D 

I ovo je opasna problematika, malte ne ne resiva... Copavac zauzima kubik gepeka, a i njega treba znati koristiti jbg...

Pa izgleda da su nekim likovima i dalje nepremostive prepreke copavac ili debilna izreka za sta je koje gorivo! Dzaba vecita rasprava oko goriva ,jer kad pojedini dođu do malo para ,pa kupe malo bolji auto (čitaj : opet krš 300-400km) onda se uglavnom kurče kako je plin za kuvanje i trt mrt priča,a prelaze 5 do sada 10k godišnje!  Vozi ti druze 30-40k godišnje pa ćeš videti računicu i za sta je koje gorivo...

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, 600 said:

Pa izgleda da su nekim likovima i dalje nepremostive prepreke copavac ili debilna izreka za sta je koje gorivo! Dzaba vecita rasprava oko goriva ,jer kad pojedini dođu do malo para ,pa kupe malo bolji auto (čitaj : opet krš 300-400km) onda se uglavnom kurče kako je plin za kuvanje i trt mrt priča,a prelaze 5 do sada 10k godišnje!  Vozi ti druze 30-40k godišnje pa ćeš videti računicu i za sta je koje gorivo...

Nemam nameru da se raspravljam sa tobom na forumu koji očigledno nema moderatore čiji je posao da nivo konverzacije održavaju u granicima pristojnosti.

Ako te baš toliko zanima moja vozačka biografija, položio sam 1990-te i od tada aktivno vozim (što motore, što automobile). Godišnje prelazim oko 20.000, a za tehničko stanje mog automobila, predjenu kilometražu itd. ne moraš da brineš, a još manje da se baviš gatanjem (jer to ne znaš). Nekada više, nekada manje... Sve zavisi. Ne radi se ni o kakvom kurčenju, jer kada bih želeo da se kurčim sigurno se ne bih kurčio kolima ( radim pametnije stvari u životu, a automobil je trenutna i potrošna stvar stvorena da služi čoveku, a ne čovek njoj) već o ličnim stavovima i ličnom iskustvu. Isključujem se iz ove priče a ti slobodno nastavi sam. Vaspitanje se stiče u mladjim godinama, u porodici, a ne na forumima čiji admini i moderatori spavaju i dozvoljavaju ovakav nivo komunikacije.

Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, idekius said:

Nemam nameru da se raspravljam sa tobom na forumu koji očigledno nema moderatore čiji je posao da nivo konverzacije održavaju u granicima pristojnosti.

Ako te baš toliko zanima moja vozačka biografija, položio sam 1990-te i od tada aktivno vozim (što motore, što automobile). Godišnje prelazim oko 20.000, a za tehničko stanje mog automobila, predjenu kilometražu itd. ne moraš da brineš, a još manje da se baviš gatanjem (jer to ne znaš). Nekada više, nekada manje... Sve zavisi. Ne radi se ni o kakvom kurčenju, jer kada bih želeo da se kurčim sigurno se ne bih kurčio kolima ( radim pametnije stvari u životu, a automobil je trenutna i potrošna stvar stvorena da služi čoveku, a ne čovek njoj) već o ličnim stavovima i ličnom iskustvu. Isključujem se iz ove priče a ti slobodno nastavi sam. Vaspitanje se stiče u mladjim godinama, u porodici, a ne na forumima čiji admini i moderatori spavaju i dozvoljavaju ovakav nivo komunikacije.

Bravo za tebe :)

Link to post
Share on other sites

Ne znam cemu ovakvi odgovori, @idekius je u sustini najpribliznije odgovorio na pitanje koje je postavljeno u ovoj temi (dakle nije odgovor na naslov teme al je odgovor na jedno od pitanja koje se ticalo potrosnje i godisnjim izdacima za automobil kada je gorivo u pitanju). I meni nije jasno cemu ove prepirke oko benzin/dizel, ko koga tu brani i zbog cega neko toliko pljuje po dizelu ili po benzinu. Po meni je najpriblizniji odgovor na pitanje vezano za temu: ako oces da kupis auto koje je krs i koji nije odrzavan (npr e46 limuzinu za 3000e vidis i odma se zaletis da ga uzmes) onda bolje da se uzme benzinac jer ce se manje dati na delove ukoliko se nesto pokvari. Ako se kupi dobar dizel i ako planiras da taj auto vozis duze vremena moje licno misljenje je da je bolje uzeti dizela. Nek se ljubitelji benzina ne uvrede, ali meni licno zvuk apsolutno nista ne znaci, taj deo sam nekako prevazisao :) mozda bih ga vozio mesec/dva da se onako izivim i da sebi "ispunim" tu zelju al na duze staze tesko :) kad se sve stavi na papir i kad se sumira ulaganje u taj auto (dakle ne samo popravke, vec i registracija, gorivo itd) mislim da na duze staze se vise isplati dizel koji je kolko tolko ocuvan :) 

Nemamo svi visoka primanja u Srbiji (ili generalno na Balkanu, slicna je situacija svugde), a i kolega je sam naveo kolika su mu primanja i mislim da mu npr 2.8 benzinac sa 6 cilindara koji ima zvuk neverovatan, koji puno trosi i kome je registracija preko 60k din u bilo kom smislu nije isplativ da ga vozi :) I nemojte pogresno da shvatite ovo gore za e46 limuzinu od 3000e, mozda i ima neka koja je u extra stanju :) 

Link to post
Share on other sites