E90 318/320d pocetna ulaganja


Recommended Posts

Negde na forumu je neko rekao da na n47 puca lanac na svakom petom autu. Da uzmemo to zdravo za gotovo, da li ima neke veze da li se radi o automatskom ili manuelnom menjaču?

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kolko vidim po drugim forumima u praksi se pokazalo da je vecina kvarova na manuelcima jer su ih vlasnici drndali a nisu resili problem, dok se na automaticima to resi pre nego sto dodje to tacke pucanja zbog manjeg rabljenja. Zvanicno nisam video ni jedan podatak vezan za tip transmisije.

Link to post
Share on other sites

I ja čitam po raznim forumima i veruj, glava mi ko tikva :)
Neki kažu ovako, neki onako. Nigde ne mogu da n nadjem nešto sigurno. Verovatno su svi u pravu hahahahaha. Smo, ko je više u pravu.
Zbrka opšta.
Malo off, nadjem jedan e61, 2009. godište. 163 ks. Prodavac mi pošalje slike od papira od uvoza. Na svim tim papirima piše da je 120 kW a po vin-u je 130kW. Kome tu verovati?


Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Moguce da je za.Belgijsko trziste, kod njih ima takvih primera. Buraz, uzmi 3.0d. Jednom se zivi. Pregrmece se i ta registracija nekako, a 3.0 trosi bukvalno samo litru vise. Ja glasam za 3.0 :-)

Link to post
Share on other sites

Znas i sam da je 5-tica prava tek sa 6 cilindara. A ljubitelj si sestaka, vozis ih 10 godina. Ide dobro i 2.0 sigurno, al vidis ti koliko tu ima problema. Zamena lanca kazu 800 do 1000e. Ovako uzmes 3.0, vozikas na vr gasa i uzivas. Jos tu kod tebe gde god krenes brdovito. A kad vec uzimas e60 ili e61 greota da ne bude sa dobrom opremom. Kod 2.0 dobra oprema je retkost, a 3.0 su skoro svi napucani samo zvoni. 

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, vranjin said:


Malo off, nadjem jedan e61, 2009. godište. 163 ks. Prodavac mi pošalje slike od papira od uvoza. Na svim tim papirima piše da je 120 kW a po vin-u je 130kW. Kome tu verovati? 

Mislim da se agregat M47/T2 od 163ks, koji je kod mene u autu, nije ugradjivao u modele iz 2009. godine, tako da ti preporucujem da verujes VIN podacima a ne prilozenim papirima. ;) 

Link to post
Share on other sites