Recommended Posts

Pozdrav svim bmw fanovima.

Imam problem sa mojim bmw e36 sa ugradjenim običnim gasom. U zadnje vrijeme su česte detonacije i ponekad se dešava da se auto ugasi u vožnji( ostane bez struje) i na gasu i benzinu. Onda izađem skinem džek sa bobine i ponovo vratim i onda opet je sve ok. E sad bih ja da stavim novu bobinu ali mi nije nešto jasno, jer bobina koja je sad u autu po specifikacijama nije za ovaj model mog auta. Moje auto je 1992 godište i ima 83kw i na njemu treba da je bobina cilindričnog oblika, ali je sad bobina  oblika pravougaonika, koja ide na modele od 1994 godine i od 85kw.Da li bi to mogao biti uzrok detonacija gasa, jer od kad je auto kod mene( 5 godina) imam detonacije. Koju sad novu bobinu da stavim, odgovarajuću oblika cilindra ili mogu da stavim ovakvu novu istu. Problem je ako ću staviti cilindricnu bobinu ne odgovara kabal i džek. Ako može savjet, bio bih veoma zahvalan. Srdačan pozdrav!

Jel M40 motor ? Prema katalogu, ugradjivane su dve vrste bobine u E36. Okrlugla ili kockasta.

Jel ti ovakva bobina ?

s-l300.jpg

Jeste takva je bobina. Ali kad sam hteo da narucim novu u motorex-u i kad sam im rekao godiste(1992) i kilovate(83) rekli su mi da ide ova druga okrugla bobina.

A sto se tice models motora, ne znam kako da vidim koji je. Ka usporedim izgled sa fotografija sa interneta isti je kao m43

1 hour ago, taboo said:

A sto se tice models motora, ne znam kako da vidim koji je. Ka usporedim izgled sa fotografija sa interneta isti je kao m43

E to je bitno. Jel za m40 ipak je isla samo okrugla bobina, dok za M43 je bio taj prelaz na tu kao na slici.

Jel imas broj sasije pri ruci ?Dovoljno je i zadjih 7 cifara.

Pa kakva ti je bobina?i imas li razvodnu kapu.ako imas ide okrugla ako nemas ide cetvrtasta

6 hours ago, Elvir said:

E to je bitno. Jel za m40 ipak je isla samo okrugla bobina, dok za M43 je bio taj prelaz na tu kao na slici.

Jel imas broj sasije pri ruci ?Dovoljno je i zadjih 7 cifara.

Zadnjih 7 cifara je: EG61937

10 minutes ago, taboo said:

Zadnjih 7 cifara je: EG61937

Modelna godina bi bila 1991. M40 motor je u pitanju, ako je sve fabricki.  E sad, verovatno je neko budzio auto pre tebe.  Mozda i ceo motor. Da li mozda znas, da li imas lanac ili zupcasti kais ?

Jbg, malo je konfuzno sada, utvrditi u cemu je problem. Ako krenes od bobine, jedino da prepises kataloski broj pa da trazis po tom broju. Broj bi isao nesto u ovoj formi :  12 13 1 247 281

Pa da, sve mi izgleda ne logicno. Ima zupcasti kais. U saobracajnoj stoji 1992 godiste, 83 kw. Vjerovatno je mjenjan citav motor. Mnogo hvala na pomoci. Pozdrav

9 minutes ago, taboo said:

Pa da, sve mi izgleda ne logicno. Ima zupcasti kais. U saobracajnoj stoji 1992 godiste, 83 kw. Vjerovatno je mjenjan citav motor. Mnogo hvala na pomoci. Pozdrav

Mozda ipak nije menjan motor jer ako ima zupcasti kais, onda je M40. Jedino ako nije sama bobina dobudzena. Ostaje ti jedino solucija da procitas broj sa postojece bobine i zamenis.

U saobracajnoj pise godina prve registracije ali je fabricko-modelna godina auta kraj 1991 godine.