Koji F10?


Recommended Posts

Trenutno vozim (vozimo) ja i otac F10 528i (2.0T, 245hp model), ali smo ipak zaključili da nam treba dva auta stoga se i javljam ovdje jer je svaki savjet dobro-došao. S obzirom da sam sa F10 prezadovoljan (uglavnom sam ga ja vozio i prešao sam sa njim oko 25000km), moj izbor se lako nameće - F10 again, samo je pitanje - koji? :)

Napomena da mi skoro pa nebitno je li dizel ili benzinac jer prelazim male kilometraže tako da me zanima koji se motor najbolje pokazao? Takođe ne uzimam u razmatranje 520d/520i jer sam navikao na dosta jači gorepomenuti model pa ne bih nešto išao down. :)  Ispala mi je dobra ponuda za 528i ali prve generacije koji se proizvodio od '10-'11 godine, 3l motor, šestak, 258ks zna li ko šta više o tome motoru? Kakav je recimo potrošač u odnosu na F10 koji trenutno imam? Onda za održavanje, model koji imam u ponudi je prešao 190000km ali izgleda bar ovako na oko odlično, redovno je održavan u ovlašćenom servisu. (uvezao bih ga iz Holandije).
Onda u ponudi imam 3-4 525d (isto 3l motor, 204ks) da li bi možda on bio bolji izbor? Imam čak i jedan 535d, jako povoljno ali se nešto plašim bi-turbo-a, sa razlogom ili ne? Pucajte! :)

Link to post
Share on other sites

Imaj u vidu da  525D model po restajlingu nema vise taj motor od 3000ccm, nego 2000ccm biturbo.

535D je odlichan, ja bi izabrao njega :). Kolega mi ima taj gore pomenuti 525D biturbo, presao je sa njim skoro 400 000 km i nije imao nikakvih problema sa njim, i dalje je turbina i sve ostalo OK.

Link to post
Share on other sites

Najbliži sam 535d, provjerio sam ga u ovlašćenom servisu kod nas, tip-top servisna istorija. Vidjeću još sjutra sa ultra-nadmenim vlasnikom da li hoće da spusti još koji euro dolje pa da se trguje :) Hebena će biti malo registracija, ali će svakako manje trošiti nego moj sadašnji F10 528i koji troši gradske 15-16l uvjek...

Link to post
Share on other sites