Recommended Posts

Postovani

U nadi da neko moze pomoci izlazem svoj problem. 
Od pre desetak dana kako je zahladnelo vreme imam problem na svom bmw iz jan. 2001, motor m54 b22 sa 6 cilindara. Auto ima ugradjen sekvent plinski uredjaj Stag 300 i perfektno sve funkcionise vec 3 g. E sada, kada krecem na posao oko 7 sati i ako je jutarnja temperatura tu oko ili ispod 5 stepeni ja nema sanse da ga upalim. Gotovo ispraznim akumulator a upaliti nece. Dalje, kada se dnevna temperatura za dva - tri sata popne tu negde oko 9 stepeni ja auto palim bez problema. Isto se desava i na benzinu i na gasu. Probao sam sve kombinacije, uvece ga gasio na benzinu te iskljucivao i zatvarao dovod plina na boci kako bi otklonio mesanje benzina i gasa i opet bez rezultata, nece da  upali. Probao ujutru paliti i na plinu ali opet isto. Elem, jutros krenem na posao a on nece da upali, ja se dosetim, uzmem fen za kosu i ukljucim na toplo da duva minut dva u predelu dekle i usisa  iza filtera. Okrenem kljuc i on upali. Doduse ne iz prvog pokusaja kako to uvek radi ali iz treceg upali. Menjao sam pre neki dan senzor temperature ali se stanje nije popravilo. Guglao sam ali na ovako nesto ne naidjoh. Ako neko ima ideju pa da pokusam. U svakom slucaju , pozdrav svima i hvala.

Link to post
Share on other sites

Problem je resen. Obrazlozenje.

Ono sto sam gore opisao počelo se dešavati nakon što sam do VRHA sipao benzin na privatnoj pumpi u Veterniku u vlasništvu Švonja Branislav ili Branimir (ne znam tačno ime). Pumpa nosi naziv "MOL" i ne znam kako je uspeo da je tako nazove. Budući da nosi takav naziv ja sam mislio da je u vlasništvu mađarskog koncerna MOL i u zadnje vreme sam praktikovao tamo sipati GAS. Primetio sam  da znatno manje prelazim sa gasom ,negde oko 170 km sa rezervoarom od 23 l. Ranije sam prelazio oko 220 km a ako putujem na otvorenom i celih 250 km. Ovu manju kilometražu sam pridavao i smatrao da je zbog hladnijeg vremena. Budući da vozim na gas ja praktikujem da natočim pun rezervoar benzina pa kada mi se nakon dužeg perioda uključi lampica za rezervu ja opet na pumpu i pun do vrha. E ovaj zadnji put do vrha je bilo na ovoj pomenutoj pumpi i nikada više.

Posledice:

Zamena benzinske pumpe, filtera i sve dizne na ultrazvučno.

Naravoučenije:

Možda je potrebno razmisliti gde sipati derivate.

Link to post
Share on other sites

nije druze pumpa u rezervoaru mogla da crkne od jednog rezervoara loseg goriva,dizne da zakucaju itd....

 

ona je polako umirala,samo sto se podesilo bas tad....

 

nemam nikakve veze sa derivatima,pumpama niti bilo cim slicnim,pumpa koju si pominjao nemam pojma gde je,zivim na drugom kraju srbije,da ne dodje do nekog nesporazuma,da branim ili slicno.

 

I jos nesto,mislim da ti to nije uzrok problema,jer morao bi da upali na plin-gas iako pumpa u rezervoaru neradi,a koliko sam skontao pokusavao si da palis direkt na plin pa nece....

 

Mislim da ti je u problemu onaj davac na motoru koji odredjuje temperaturu ubrizgavanja i da pokazuje da je veliki minus napolju i nalije ti gorivo to prvo paljenje....Onda kad auto malo odstoji,temperatura napolju se poveca i upali...Tom davacu mozes da pripises i povecanu potrosnju.

 

Nisam majstor,pitaj nekog strucnijeg,to je samo moje misljenje

Link to post
Share on other sites

Pa vrlo lako da si u pravu, ne mogu sad proveriti nista jer je spoljna temperatura veca od 5 st. ja na 5 i manje st. nikako nisam mogao paliti. Ovo sto sam napisao nije moje misljenje vec sam takvu dijagnozu dobio od majstota. Cekam nizu temperaturu i zivo me interesuje sta ce se desiti. Sto se tice tog davaca (senzora) molio bih instrukcije gde se tacno nalazi,  ispod usisne grane na bloku motora ili ?

Link to post
Share on other sites

xD Moja greska, majstor mi juce rece da nije menjao benzinsku pumpu, bila je rec da bi mozda trebalo ali nije te su samo ciscene dizne i zamenjen ben. filter. E sada, sinoc sam sipao pun rezervoar benzina na drugoj pumpi nakon sto sam prethodno ispraznio svu kolicinu koju sam sipao na pomenutoj pumpi. Probudio se jutros u 3 sata, napolju 2 stepena, pada slaba kisa i hladan severac pa je osecaj kao da je -2 a ne plus. Mene kopa da li ce upaliti pa se dizem i odlazim do auta. Verglam ali nece da upali. Nov benzin a nece.

DUBOKO SE IZVINJAVAM PRETHODNOJ PUMPI STO SAM JE BEZRAZLOZNO OKLEVETAO. 

Prebacujem sistem na gas i pokusavam paliti. Zaverglao i UPALIO. Radi na plin perfektno. Pustio ga dva-tri minuta na leru i ugasio. Sada palim na benzin ali nece. Vracam sistem na gas i upalim. Pustim ga da radi jos oko 5 min. i gasim. Ponovo pokusavam na benzin i gle cuda UPALIO. Radi perfektno sada i na benzinu. Nisam vise pametan sta je. Bio sam posumnjao i na svecice ( menjao sam ih proslog leta kada sam stavio i svih 6 novih bobina ). Nisu one problem jer ne bi palio ni na gas da jesu. Sumnjam sada na tu benzinsku pumpu. Moze li ona prouzrokovati ovakav pocetni kvar palenja jer ja u voznji nemam nikakvih problema. Auto vuce i ubrzava perfektno a sistem mi ne prijavljuje nikakvu gresku. Dodatni problem mi predstavlja sto guglam i nigde ne mogu pronaci nesto slicno opisano, kako kod nas tako i na stranim sajtovima. Ne ide mi se vise ni kod majstora jer daj probaj ovo probaj ono a uz to moram cekati po desetak dana na red jer je pretrpan sa poslom. Inace, zaista imam puno poverenja u njegovo postenje. Mislim bezgranicno postenje koje je danas veoma tesko pronaci.

Najvise bih voleo ideju pa da odvrnem skinem i zavrnem sam jer toliko mogu.

Link to post
Share on other sites

Struju sam proverio danas oko 3 popodne i ima je na pumpi ali je tada auto upalio pa je to irelevantno. Probacu sutra ujutro ponovo jer tada sigurno nece heti da upali. U cetiri sam isao kuci sa posla i tada je vec malo zahladnilo te sam imao malo vise verglanja dok nije upalio. Znaci malo hladnije i vec problemi.

Elem, da se nadovezem na ono jutrosnje. Opisao sam kako sam ga upalio na benzin i to je bilo negde oko pola cetiri. Pustio sam ga da radi toliko da se motor malo zagreje i otisao na spavanje. Krenuo na posao nesto pre osam sati a on ni da cuje da upali. NECE. Opet sam ga upalio na gas te vozio jedno 500 m.  tada sam stao pored puta i ugasio ga. Rekoh da vidim hoce li sada upaliti na benin. Zaverglam na benzin i on upali bukvalno na pola kljuca, bez ikakvih problema Sam bog zna sta mu se desi u  tih par minuta kada nece pa onda hoce. Sta to moze da se zagreje toliko za minut dva i da sve bude u redu. Ne bih rekao da je pumpa jer ona bi pravila problem i kada je plus 5 i plus 7. Bar tako mislim. 

 

Link to post
Share on other sites

pumpa bi pravila problem i kad je -20 i +40c ona nema veze sa temperaturom. miki ti je napisao za relej pumpe,neznam na tvom autu gde stoji,ali moze lako da bude problem u njemu.

znam da x5 sa 3.0d motorima ima taj trip kad je hladno napolju nece da upali jer relej pravi problem(na x5 stoji u gepeku)

 

Link to post
Share on other sites

Nisam mogao izdrzati cekati do jutra pa sam otisao sada da izmerim napon na pumpi. Rezultat je da kada dam kontakt napon je 12,67 V a kada zaverglam on opadne na 10,46 V , tri puta sam merio i sva tri puta je priblizno identican rezultat. Vratio sam dzek na pumpu i startovao kljuc za palenje, upalio iz treceg pokusaja sto nisam bas ocekivao. Sutra ujutru cu ponovo meriti i videti da li taj napon ostaje takav ili jos vise opada. Ako ne upalim, a necu sigurno, grejacu fenom samo relej pumpe u kabini i videti sta se desava. Ne razumem se bas toliko u elektriku pa pitam da li je normalno kada verglam da napon na pumpi opada, u ovom slucaju za vise od 2 V ( moguce da ce ujutro biti i vise ).

Link to post
Share on other sites

U pola osam jutros akumulator CRKO. Jednom verglao , nije upalio a posle ni da vergla. Odem kupim nov akumulator 80 A / 740Ah, namontiram i izmerim napon na pumpi. Sada je napon oko 13.5 volti , mozda i vise nisam zapamtio, kada verglam napon je oko 12,7 . Trebalo bi da je OK. Spojim sve  i vratim na svoje mesto, prekrstim se tri puta i zaverglam. NULA. Problem opet ostao i dalje. Upalim na plin bez problema. Pronasao sam onaj rele u delu gde i komp. ispod haube. Probacu sutra ujutro da ga zagrejem pa cemo da vidimo. Mada, ja iskreno sumnjam da tu nije problem relej a ni pumpa. Najverovatnije da je do nekog senzora. Bumo videli sta ce ispasti do kraja.

Link to post
Share on other sites

Ajoj ne da mi se sada to rastavljati mada ideja nije losa. To sam verovatno trebao odmah i prvo sto je trebalo uraditi. Do vikenda ne mogu jer trebam to proveriti rano ujutro kada uglavnom nece da upali, ranije ne mogu zbog posla.

Danas u cetiri idem sa posla i upalim iz prve ( napolju 8 stepeni ) ali mi je nakon sto je upalio odmah u istom momentu onako na leru progutao knedlu. Nije se ugasio ali se cini kao da u delicu sekunde prestane dovod goriva ili struje te da ce se ugasiti, medjutim nastavio je sa radom i potom biva sve normalno.

Link to post
Share on other sites

Nisam mogao mirovati pa sam upravo isao proveriti taj ventil. Skinuo sam poklopac i pronasao ventil, odvrnuo kapicu i kada sam ga pritisnuo na njemu nije bilo pritiska. Udjem u auto i ajde da zaverglam a on upali kao nikada, na pola kljuca i prede. Ugasim i ponovo na ventil i sada ima pritiska benzina. Ne vredi ova provera izgleda u momentu kada on pali. Nisam vratio poklopac pa cu sutra ujutro proveriti ponovo, ukoliko naravno ne bude hteo startovati. 

Ne znam samo da li je na ventilu trebao biti pritisak pre nego sto sam startovao motor. Ako jeste onda tu nesto nije u redu. Inace auto sam danas ugasio oko 5 popodne kada sam dosao sa posla. Tada je radio na gasu.

Pozdrav i hvala ti jos jednom.

Link to post
Share on other sites