Recommended Posts

Otoplilo i evo vec dva dana nemam nikakvih problema sa autom. Cekam zahladjenje i molim boga da ostane ovako kako jeste. Ko zna, mozda je problem pavio i slab akumulator pa nakon kupovine novog da se sve vratilo u normalu.

Link to post
Share on other sites

Za sada sve ukazuje da je izgleda u pitanju problem bio do akumulatora. Osim onog pocetnog pokusaja kada sam zamenio akumulator posle nisam imao nikakvih problema. Jutros na 3 stepena zaurlao na pola kljuca. U ponedeljak se ocekuje minus pa cemo videti, ukoliko i tada bude startovao onda je definitivno problem bio los akumulator.

Link to post
Share on other sites

Pa kada mi prvi put nije hteo upaliti verglao sam mozda jedno max. desetak minuta u trajanju od 10-15 sekundi i pokazivao znake da je zamoren tj. usporeno ili sporije vergla. Tada sam prestao i dopunio ga. Naredna dva tri dana se desavalo istovetno a poslednji dan je zamro i posle par pokusaja nije vise verglao. Inace bio je bosh 70A/640Mah. Sada sam kupio , valjda je slovenacki, Topla 80A/740 Mah sa garancijom od 3g. i nemam problema za sada, videcemo kada zahladni i bude minus da li je problem na drugoj strani. Onaj stari sam punio oko 20 sati sa strujom od 5A/h. Izmerio sam mu voltazu nakon punjenja i pokazivalo je 13.80V danas, nakon tri dana sam ponovo otisao da merim i struja je tu oko 13.70V Nisam u mogucnosti da mu izmerim gustinu i celije ponaosob.

Inace moj motor je 125kw/170ks., presao 239000 i u savrsenom stanju. Auto redovno odrzavan uvek sa originalnim delovima.Ajd da dodam da sam ga kupio sa 54000 km u svabiji i od tada do nekih 150000 km nisam menjao nista ozbiljnije osim ulja i svecica i svih filtera kao i kocionih plocica(redovno). Nakon 150000 promenio desnu viljusku. Na 160000sam ugradio plinski uredjaj Stag 300 i do danasnjeg dana perfektno radi (kuc-kuc) da ne ureknemo. Nakon toga remont na pumpi za hidrauliku i promenjena leva viljuska. Remont alternatora na 180000 km. Da mi je neko dosao da kupi auto na nekih 190000-200000 km kada sam imao nameru da ga prodam ja bih mu rekao druze sedi i vozi, garantujem ti da nema sta da menjas na duzi period. Tako sam ja mislio ali od nekih 210-220 hiljadarki, redom do danas : nova vodena pumpa, nova hidraulicna pumpa, nov alternator, nove bobine (svih 6 kom.) i svecice, nov hladnjak, kompletan prednji trap nov, kompletno kvacilo (korpa lamela druk/ Sach) , volan i rucica menjaca presvuceni novom kozom, napunjena klima ali ona je ionako redovno odrzavana. Ne znam, sada se ne mogu setiti ali moguce da je tu jos stavka dve menjane, mrzi me da idem da ocitam kartice. Eto i sada da sam ja nekome prodao to auto i garantovao recima za njega, pa grdno bi zajebao coveka. Inace moj auto je kao munja i letos sam ga na auto putu razvalio do 235 km/h. Nije za prodaju a sve ovo pricam nekome ko namerava da kupi auto na placu i istrese za njega 4-5 hiljadarki evrova. Limuzina  ko bombona a diler tvrdi da je u perfektnom stanju. Ej bre, ja odrzavam redovno i znam sta radim i kako vozim pa na kraju se ispostavi da nemam pojma niti mogu da znam sta ce da mu rikne posle tolike km. Trudim se da mu ubodem originalni deo ali uopste ne mogu biti siguran da li je to original iako ga papreno placam. Ko danas moze biti siguran sta kupuje, i ne samo u Srbiji. Pa ja sam u Svabiji kupovao parking senzor koji su mi ovde maznuli i nisam mogao naci original u vise prodavnica, sve kinezi. Na kraju kupim ovde na auto otpadu. Hocu reci sledece, kume kupi auto na placu, kesiraj 4 hiljadarke ali budi siguran da ces u narednoj godini istresti jos min. 2 a onda ces sledecu godinu istresti bar jos 2 kao i ja za odrzavani auto, jer, amortizacija stize na naplatu. 

Sorry, ispricah se neplanirano ali ko zna, mozda ce nekome koristiti.

Link to post
Share on other sites

Da zakljucamo temu. Problem koji sam imao je defintivno resen kupovinom novog akumulatora. Jutros upalio na -3 bez ikakvog problema. Hvala svim kolegama koji su ucestvovali i izrazili zelju i pomoc  jer siguran sam da bi problem potrajao jos uz verovatno dodatna nepotrebna ulaganja. Mene je u mom slucaju kostalo minimalno moguce a sve ovde iskazano mozda ce nekome pomoci u slicnoj situaciji.

Pozdrav 

Link to post
Share on other sites

Tema OTKLJUCANA

Katastrofa, evo krenuo u grad a bembara nece da upali. Znaci dzaba nov akumulator. Proveravao na grani i vidim pumpa dovodi gorivo, ima ga ali nece da upali. Sto je jos gore nemam ni plina u rezervoaru da bar na taj nacin pokrenem motor. Upali on na gasu par momenata ali zbog niskog pritiska automatika odmah iskljuci i vrati na benzin a tada se odmah ugasi. Ne zna covek sta da radi. Izgleda da sam zakovan do proleca i toplijih dana. Ne mogu verovati da na google ne postoji apsolutno nista vezano za ovakav problem. Cudnovato, na gasu hoce da upali i radi a cim se prebaci na benzin motor staje i sve tako dok se iole ne zagreje. Dal da kupim jaci kalorifer i zagrejem ga. Bem ti auto.

Link to post
Share on other sites

Nisam strucnjak pa bih molio nekog za objasnjenje, kada se ukljuci kontakt cujem pumpu, na grani pritisnem onaj ventil i primecujem da gorivo ide u otprilike slobodnom padu. Recimo kao kada se luftiraju kocnice i u tom momentu nema tu bukvalno nikakvog pritiska. Valjda do njega dolazi kada se startuje paljenje na kljucu ?

Link to post
Share on other sites

A jel si probao ponovo onu foru sa fenom ? Mene to buni. Ako ponovo upali fora sa fenom, znaci nesto je oko temperature, koja kada poraste auto upali. Smrdi i oko elektronike, mozda i kutije sa relejima.

Link to post
Share on other sites

Grejao releje i nece. Sada imam dodatni problem, gori mi lampica od akumulatora. Izgleda da sam spalio automat na alternatoru ili nedaj boze nesto drugo. Palio sam ga danas na gas ali kako je malo gasa u rezervoaru on na momente upali i gasi se a ja sam verglao i u onoh par sekundi kada je motor radio i tako u par navrata. Ucinilo mi se tada kao da je nesto blago puknulo ali ja nisam tome pridavao paznju. Predpostavljam da je to vezano sa ovom lampicom od akumulatora. Sta sam spalio ?

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, klliker said:

Stavljena nova benzinska. Pali na osminu kljuca.:) Ugasila se i akumulatorska.xD

Cek zar nisi u ranijim postovima napisao da si zamenio pumpu ? 

Link to post
Share on other sites

Tacno tako. Nakon sto je vracena ista pumpa ja nisam vise sumnjao na nju i problem sam trazio na drugoj strani. Juce popdne sam ponovo posumnjao na nju jer prilikom davanja kontakta nisam cuo njeno pokretanje, potom sam na ventilu proverio pritisak i nije ga uopste bilo.Jutros sam kupio novu pumpu i sam izvrsio zamenu. Kada sam izvadio onu sto se nalazila u rezervoaru video sam da je njen motor pricvrscen plasticnom vezicom za njeno kuciste. Jasno mi je bilo da to nije moglo dugo funkcionisati. Danas sam vozio auto bez ikakvih problema i ja se nadam i verujem da je tu prici kraj i sada idem da ponovo proverim i uverim se u to, .............. upalio bez problema !!!

Nisi ti pazljivo citao. Lepo sam se nadovezao kasnije i rekao da pumpa nije zamenjena sa novom ili bilo kakvom drugom polovnom.

Link to post
Share on other sites