BMW 525 i 2009 automatik


Recommended Posts

Pozdrav, Dugo me nije bilo a s obzirom da sam nabavio novi Bmw eto me sa jednim pitanjem za moje prijatelje sa foruma. Naime mi familijarno vozimo auto znaci kako ko uzme koji imamo ih nekoliko mislim bmw -a , primetio sam da ovaj 525i sa automatskim menjacem sporije menja brzine nego sto je menjao pre par nedelja kao da se olenjio bukvalno... dali to ima veze sa tim sto taj auto vozimo nas nekoliko pa komjuter to upamti ili sta znam vec?? 

Link to post
Share on other sites

Jednostavno ne salta vise recimo oko 3000  na narmalnu voznju vec pusti da ode gas skoro do crvenog pa promeni... i recimo primetio sam da je manje startan das gas pa posle vukne sto nije bilo tako 

 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Kika said:

Jednostavno ne salta vise recimo oko 3000  na narmalnu voznju vec pusti da ode gas skoro do crvenog pa promeni... i recimo primetio sam da je manje startan das gas pa posle vukne sto nije bilo tako 

 

imam isto e60 sa istim motorom isto automatik, mislim da te razumem sve ali ne znam ni ja sta moze da bude. Meni je pumpa u menjacu ili ti vangler nov stavljen i menja ok brzine, ali imam utisak i ja da se malo ulenjio, kad ga stisnem u patos on poleti. Probaj dva put brzo da stisnes gas ali ne do kraja nego pred sam kikdaun, dva put brzo i reci mi sta se desi

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, boris74 said:

Da nije menjac otisao u safe mode

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 

Kako to mislis u safe mode?

Link to post
Share on other sites
On 19.11.2017. at 2:48 PM, Kika said:

Kako to mislis u safe mode?

 

On 19.11.2017. at 2:48 PM, Kika said:

Kako to mislis u safe mode?

Nije otisao u Safe mode... raspitao sam se sta to tacno znaci ... salta on sve brzine ali nije kao sto je bilo vec na vecim obrtajima...

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, boris74 said:

Ako sam dobro razumeo salta ti narednu brzinu jedino kad obrtaji dodju u crveno?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 

Tako je... u crveno ili skoro pred crveno

Link to post
Share on other sites

Jesi probao reinicijalizaciju mjenjaca? Na E60 je on adaptivan, tj privikava se na navike vozaca, i salta u skladu sa time.

Mislim da se radi tako da das kontakt, ne palis auto, i onda stisnes papucicu gasa do kraja, i drzis tako mislim 30tak sekundi, i onda se te varijacije resetuju.

Provjeri na netu, mislim da sam ja tako na mome E60, ako se dobro sjecam.

 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, mzex said:

Jesi probao reinicijalizaciju mjenjaca? Na E60 je on adaptivan, tj privikava se na navike vozaca, i salta u skladu sa time.

Mislim da se radi tako da das kontakt, ne palis auto, i onda stisnes papucicu gasa do kraja, i drzis tako mislim 30tak sekundi, i onda se te varijacije resetuju.

Provjeri na netu, mislim da sam ja tako na mome E60, ako se dobro sjecam.

 

Nisam probao ali sam cuo da menjac privikava na vozaca i salta u skladu sa tim.... sam se kroz voznju vratio kako je bilo

Link to post
Share on other sites