Recommended Posts

U pitanju je e46 320d 110kw 2004

Posto uglavnom vozim kao baba problem sam primetio tek prosle nedelje : auto ne vuce kako treba, ne mogu da ga nateram u obrtaje vece od oko 3000 pri vozji.

Prikljucio sam INPU i dobio sledece greske :

4191 - air charge pressure controller ( elektricni aktuator turbine )

3ff0 - air-mass flow sensor ( protokomer )

4521 Boost pressure control - pressure too high

Kupio sam nov protokomer ( BREMI ), i posle ugradnje greska 3ff0 je nestala, ostala mi je jedino greska 4191

Auto je poceo bolje da vuce na nizim obrtajima, ali cim dostignem 3000 obrtaja ( cuje se da turbina nabija veliki pritisak ) obrtaji naglo padnu iako ja drzim stisnutu pedalu ( pretposavljam da ecu spusta obrtaje zbog velikog pritiska ). Turbina nema lufta ni u kom pravcu, lepo fino se cuja kao prvog dana od kad sam kupio auto.

U isto vreme primetio sam da se elektricni aktuator na mojoj turbini uopste ne mrda - ni na leru ni kad auto turiram u mestu.

Evo snimak pritiska u mestu ako nesto znaci, posto se ja ne razumem ama bas nimalo :(

https://youtu.be/xJDDKq-niF4

E sad pitanja :

1. ima li neko neku sugestiju kuda dalje ?

2. preporuka za servis aktuatora?

 

Hvala unapred za svaku sugestiju!

Link to post
Share on other sites

Danas skinut aktuator, auto se ponasa isto, polugica koju on kontrolise se lako pomera, i pomeranjem utice na snagu motora. Mozete li preporuciti nekog za servis aktuatora u okolini NS?
Po googlu ima 2 turbo servisa u NS, sutra cu ih pozvati, druga opcija je Uzice, ali i tamo ima vise servisa, koji preporucujete?

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Hvala za info, na njih sam skroz zaboravio. Cuo sam se sa njima, poslao slike aktuatora, cekam odgovor.

Posle skidanja aktuatora, dobio sam novu gresku :

41A2 (1253) air charge pressure controller, Ansteuerung - ( pretpostavljam da je detektovao skidanje aktuatora )

Link to post
Share on other sites

Ne rade u Zeravici ... Zvao sam turbo servis u Uzicu, kazu da saljem aktuator zajendo sa turbinom, jer "ne moze" posebno aktuator da se popravi ... e sad, na internetu ima sve ga i svacega, ljudi pisu da se remontuje bez problema, cak moze da se kupi novi zamenski i samo se montira na postojecu turbinu.

Nasao sam coveka u Uzicu koji prima samo aktuator na dijagnostiku i servis, saljem mu sutra, pa cemo videti dalje.

Link to post
Share on other sites

Aktuator se vratio sa reparacije, navodno je vukao vise struje nego sto treba, zamenjen je u njemu elektro motor. Aktuator vracen, nestale sve greske vezane za aktuator, ali on i dalje ne menja geometriju turbine (ne pomera se).

Danas zamenjena sva vakum creva.

Ostala jos samo jedna greska :

 

4841 (1491) regulation of exhaust re-circulation 2, Regelabweichung

 

EGR je zatvoren, i softverski iskljucen ( ne pali se check engine )

 

Pomagajte, nemam vise ideja.

 

http://cloud.tapatalk.com/s/5a1f0b383baa8/errors2.pdf

 

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...