BMW e46 - cudno brujanje prilikom okretanja volana


Recommended Posts

Pozdrav drustvo. Pretrazio sam malo forum i nisam mogao da nadjem da je neko imao slican problem pa da probam da otvorim novu temu, naravno ako ovako nesto vec ima neka admini izbrisu :D 

Elem, od nedavno mi se desava da kada upalim ujutru auto, dok je hladan (a i napolju je sada oko 3, 4 stepena) kako krenem ravno nema nikakvog problema. Idem nizbrdo ravno i nailazim na raskrsnicu dje moram skrenut desno, kako krenem da kocim i kako krenem da okrecem volan blago udesno osetim blage vibracije i cujem neko brujanje dok auto usporava. Skrecem desno, pocinjem da dodajem malo gas i do nekih 1200 obrtaja se uz brujanje i vibracije cuje i neki cudan zvuk, najblize bih ga opisao kao kad duva vetar pa se cuje kao pistanje neko. Cim motor predje 1200 obrtaja zvuk prestaje, brujanje i dalje ostaje sve dok je volan okrenut u stranu, kako ispravim volan nestane i brujanje i sve onda ide normalno :D kad motor postigne temperaturu sve ovo se vise ne javlja, pistanja do 1200 obrtaja nema a brujanje skoro da se i ne cuje (kad kazem skoro, vrlo verovatno se i ne cuje nego ja tripujem jer se pre toga dok je motor bio hladan culo sve to) :D Probao sam, dok je auto i dalje hladan, da stanem u mesto i da okrecem volan, kako okrecem volan tako se cuje brujanje i pomenute vibracije (nebitno dal ulevo ili udesno okrecem).

Odakle poceti sa trazenjem problema?

Da napomenem samo, nisam primetio da auto slabije vuce, da trokira i slicno, vrlo korektno radi, samo ta brujanja prilikom skretanja i to pistanje do 1200 obrtaja me jako nervira :D 

Zahvaljujem se na odgovorima kad god oni bili :D

Link to post
Share on other sites

Meni za sad ne ne opadaju obrtaji, tj @boka003 sta podrazumevas pod malo? :D 100, 200, 500?  :D nisam primetio da li mi kazaljka obrtomera igra dok okrecem volan :D Provericu ulje, iskreno od kako sam uzeo auto (sad ce skoro godinu dana) nisam ni proveravao to ulje niti znam kada je isto menjano, gledao sam na netu neke snimke gde kazu da se u tom ulju pojavljuju neki mehurici pa oni izazivaju ta brujanja i sumove. Uglavnom evo i danas sam proverio kad sam kretao sa posla, dok je auto jos hladan, na raskrsnici u mestu okrecem, kako vise okrecem tako brujanje jace, kao da okrecem volume dugme na cd plejeru :D Al cim postigne temperaturu tih sumova skoro da i nema.

Provericu nivo ulja pa se javljam uskoro. Zafaljujem se puno na brzim odgovorima! 

Link to post
Share on other sites
Meni za sad ne ne opadaju obrtaji, tj [mention=52778]boka003[/mention] sta podrazumevas pod malo? [emoji3] 100, 200, 500?  [emoji3] nisam primetio da li mi kazaljka obrtomera igra dok okrecem volan [emoji3] Provericu ulje, iskreno od kako sam uzeo auto (sad ce skoro godinu dana) nisam ni proveravao to ulje niti znam kada je isto menjano, gledao sam na netu neke snimke gde kazu da se u tom ulju pojavljuju neki mehurici pa oni izazivaju ta brujanja i sumove. Uglavnom evo i danas sam proverio kad sam kretao sa posla, dok je auto jos hladan, na raskrsnici u mestu okrecem, kako vise okrecem tako brujanje jace, kao da okrecem volume dugme na cd plejeru [emoji3] Al cim postigne temperaturu tih sumova skoro da i nema.
Provericu nivo ulja pa se javljam uskoro. Zafaljujem se puno na brzim odgovorima! 
hmm oko 200 mi padnu. Nije izgleda isti problem.

Sretno u rjesavanju :)

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Pazi nisam iskreno ni gledao, mada osetio bih valjda da padnu za 200 [emoji3] probacu to da vidim danas kad budem isao sa posla pa javljam [emoji3] Hvala! 
ma primjetio bi sigurno, kada padnu auto se zatrese.

Kod mene izgleda treba DME update.

da ti ne spamam vise temu, pisem online kada nadjem update, svakako nije lose updateovati ECU.

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

UPDATE teme: Za vikend dolio ulje, radi sad savrseno, zahvaljujem se na odgovorima :D 

Jednu stvar primetih slucajno dok sam sipao ulje. Posto je padala kisa ja reko daj da pomerim auto 3, 4 metra unazad ispod terase da ne kisnem dok sipam ulje. Upalio auto, pomerio, ugasio, otvorio haubu, otvorio cep dje stoji ulje za servo, kad tamo neki baloncici u ulju. Kao koka kolu kad promuckam samo mnogo manje mehurica al ima ih. E sad jel to normalno da ima malo mehurica posto sam otvorio taj rezervoar maltene odma nakon sto sam ugasio auto tj kad je ulje procirkulisalo? Ili negde pusta vazduh pa se to mesa sa uljem i nastaju mehurici ti? Nisam dosipao ulje dok su bili ti mehurici, cekao sam da nestanu pa sam onda dolio :) 

Link to post
Share on other sites