Recommended Posts

Ne osuđujem ga uopšte, samo mislim da se sa nekim stvarima ne treba igrati. Volim mehaniku i da budem prljav kao prase, ali od toga nemam pojma ni od koga da naučim. Samo mi logika kaže da ono što dugo treba da bude na autu i treba da se rabi, ne treba da bude polovno ili neki no name brend za koji nikad nisam čuo, pa tačno i da je upola jeftiniji.

Od "skoro" imam BMW, to je moj prvi auto. Ne kažem da sam u situaciji da ga održavam sa originalnim dijelova, ali se manje više zna gdje može da se uštine, a gdje ne smije. Možeš da ušparaš na potrošnom materijalu ako ne ganjaš auto 100% mogućnosti (NE NA MOTORNOM ULJU!, ali diskovi i pločice može Textar, ne mora ATE/Brembo/Bosch, antifriz je džabe, ulje za kočnice i tako to), ali na ostalome malo ili nimalo. Ako želiš da ti auto radi i da ne razmišljaš o njemu.

Isto tako, nažalost, poznato mi je u kom šupku svemira živimo, a znam da je stanje po pitanju dostupnosti nekih stvari u Bosni isto ili gore, iako je dosta stvari jeftinije, tako da su mi i jasni neki postupci ljudi.

Opet, ne kažem da sam ja u pravu, samo je ovo moje mišljenje...

Link to post
Share on other sites

Potpuno si u pravu ali ljudi iz neznanja uzmu neki zamenski deo. Ili jednostavno kad kupi u prodavnici , ne zna sta je kupio. Odes u prodavnicu koja prodaje delove za bmw , iskljucivo bmw, i uvale ti zamenski deo. Racunas da si kupio na pravom mestu i ne razmisljas o tome. Ili ne znaju koliko je osetljiv bmw na te zamenske senzore.

Link to post
Share on other sites

I opet dodjes na isto, stedeo, ne stedeo puknes isto na kraju :) Kriticni delovi se uvek stavljaju originalni i novi, pogotovo senzor radilice jer je nezgodan za zamenu, a kad si vec skidao usis, mogao si i uljni separator da promenis i onda bi bio miran ;) , racunaj koliko ti majstor ume za skidanje 2x svega, dodjes na istom da si uzeo original odmah..

Link to post
Share on other sites

@slavisa27 Na forumu, a i na internetu, si imao napisanu informaciju da BMW ne trpi nekvalitetne senzore, narocito one koji regulisu rad motora. To bi i tvoj majstor morao da zna. NIje BMW Skoda ili REnault.  Sledeci put ces znati da Topran i slicne marke zaobilazis u sirokom luku, bar dok vozis BMW-a. Ne poznajem tvoj auto i ne znam u kakvom si ga stanju kupio ali skoro da mogu da tvrdim da bi izbegao probleme, ili bar deo njih, da si imao krstenog majstora. 

Link to post
Share on other sites

Htio sam ja oem senzor uzeti al u bosni ga nema, jebeni torpan su povukli iz banja luke da bi mi ga dostavili a cekao dva dana za njega. Sav ovaj luksuz me je kostao oko 200 eura sa rukama.

@pimp nisam skidao usis, skinut je odozdo...

@Zeljkamp o majstorima ti necu pricati, zavukao sam se kao budala zahvaljujuci njima.

@Elvir ja mslm da jeste, slican je bregastom senzoru samo sfo je jlaz za sraf zakoseniji al ne vidi se na slici. Taj sa slike je poput torpana jdr original sensori su uzi.

Link to post
Share on other sites

Ja samo da se nadovezem na ovu pricu sa original delovima:

Naravno, stavke poput senzora i slicno treba birati iz originala. Da te ne boli glava!  Medjutim cene  delova koji se karakterisu kao potrosni, za stare modele su ipak problematicni, i onda se postavlja pitanje isplativosti.  Recimo ja sam za E30 316i/318i racunao filtere, koji izadju kao da radim servis za F30 316i ?! Koja je tu logika?! Dok recimo, plocice sam ipak uzeo original. Lepo je kada dobijes  onako kutiju sa kataloskim brojem a kvalitet proveren. Od skripanja ni glasa! Uzeo sam i cep hladnjaka, platio sam ga oko 2,000 dinara. To smatram da nije skupo, s obzirom koliko je bitna stavka i presudna za pravilan pritisak u sistemu. Pre toga sam stavljao cepove iz kopije i imao sam neke probleme.Dok sam recimo visko, uzeo neki Turski, OTSA, platio ga 4,000 dinara pre dve godine. I eno ga sljaka perfektno. Original  je 20,000 dinara!  

Jednostavno, ponekad nema pravila!

 

Link to post
Share on other sites

A nov original senzor ne verujem da je preko 100E i miran si sigurno 150000km..

Elvire deo moze da ti traje i 10godina, kada bi se po tome gledalo :) kilometraza je bitna, koliko on radi, kada stoji moze beskonacno da bude ispravan :) Na e36 sam se jednom zeznuo za trap,preporucili mi u jednoj BMW radnji OCAP kugle i stabilizatore, kugle izdrzale 20000km, stabilizatori 150000km, a tada sam prelazio 40000km godisnje zbog posla.. Nakon toga remont celog trapa u Kragujevcu i to je to. Isto sad na E46 remont kugli i od tada sigurno 50000km i sve jos uvek utegnuto. A cene, 2000din po kugli, a nova viljuska BMW 24000din.. Naravno da se ne trebaju svi delovi original, niko razuman nece dati za neki deo ako kosta kao dobar deo celog automobila, ali postoje stvari koje moraju..

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, pimp said:

 

Elvire deo moze da ti traje i 10godina, kada bi se po tome gledalo :) kilometraza je bitna, koliko on radi, kada stoji moze beskonacno da bude ispravan :) Na e36 sam se jednom zeznuo za trap,preporucili mi u jednoj BMW radnji OCAP kugle i stabilizatore, kugle izdrzale 20000km, stabilizatori 150000km, a tada sam prelazio 40000km godisnje zbog posla.. Nakon toga remont celog trapa u Kragujevcu i to je to. Isto sad na E46 remont kugli i od tada sigurno 50000km i sve jos uvek utegnuto. A cene, 2000din po kugli, a nova viljuska BMW 24000din.. Naravno da se ne trebaju svi delovi original, niko razuman nece dati za neki deo ako kosta kao dobar deo celog automobila, ali postoje stvari koje moraju..

Auto vozim svaki dan. Uglavnom drljanje po gradu i spicu. Doduse, ne prelazim godisnje puno. Blizu 10,000km. Tako da su mi jeftinije kopije skupih delova, ipak prihvatljivije. Visko je primer. 

 

Visko koji sam ja zamenio 2015 godine bio je original Behr sa BMW kataloskim brojem na njemu. Auto je 1989 godiste sa preko 300,000km. Ja sam 100% siguran da je bio prva ugradnja!  Skoro zam zamenio hladnjak grejanja, koji je procureo tek sad. Takodje je bio Behr. Ovde se samo moze zakljuciti kakvog su kvaliteta bili delovi u prvoj ugradnji u E30.  E sad, mogao sam uzmem original, ujedno i najkvalitetniji ali pitanje je koliko mi je to ekonomski isplativo ako se uzme u obzir godiste auta. Jos koja godina pa 30! Jbg nije ni malo! :D 

OTSA je preko 30 godina poslu sa visko ventilatororima. Prave i za teretni program.  Sasvim solidan kvalitet!

 

 

Link to post
Share on other sites