Kupovina BMW e46 320i model nakon 2002. godine


Recommended Posts

Pozdrav svima,

Naime, odavno već čitam forume koji se tiču automobila BMW, obzirom da sam vlasnik istoga, nekako su mu postali omiljena auta. Trenutno vozim bmw e30 316 kupe varijanta iz 1985. godine, međutim već duže razmatram kupovinu novijeg modela, konkretno e46 320i facelift model. Čitao sam postove stare nekoliko godina o tome koji su problemi, sta su prednosti a šta mane. Konkretno me zanimaju mišljenja za taj model, te da li je to sa rashladnim sistem o kojem se toliko priča stvarno veliki problem, ili je to nešto što u suštini predstavlja zamjenu za veliki servis, obzirom da bmw ima lanac. 

Nadam se da će mi neko moći odgovoriti, i na kraju potvrditi moju kupovinu ovog modela koja je sada otprilike na 90% odlučnosti. 

Hvala unaprijed. 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, boki_E30 said:

Pozdrav svima,

Naime, odavno već čitam forume koji se tiču automobila BMW, obzirom da sam vlasnik istoga, nekako su mu postali omiljena auta. Trenutno vozim bmw e30 316 kupe varijanta iz 1985. godine, međutim već duže razmatram kupovinu novijeg modela, konkretno e46 320i facelift model. Čitao sam postove stare nekoliko godina o tome koji su problemi, sta su prednosti a šta mane. Konkretno me zanimaju mišljenja za taj model, te da li je to sa rashladnim sistem o kojem se toliko priča stvarno veliki problem, ili je to nešto što u suštini predstavlja zamjenu za veliki servis, obzirom da bmw ima lanac. 

Nadam se da će mi neko moći odgovoriti, i na kraju potvrditi moju kupovinu ovog modela koja je sada otprilike na 90% odlučnosti. 

Hvala unaprijed. 

U kakvom je stanju ta kocka ?

Ako je u dobrom stanju za te godine, ako te dobro sluzi vozi to koliko god moze i udaraj se nogom u guzicu...

Link to post
Share on other sites

Stanje je solidno, prije nekih 6 godina sam radio kompletnu limariju,  a što se tiče mehaničkih djelova to sam izmjenjao u posljednje dvije tri godine. Inače tu kocku imamo od '98 godine, i faktički nam je drugo auto u kući koje isključivo služi meni za vikend vožnju. 

Znači smatraš da je odabir e 46 nije baš najpametniji?

Link to post
Share on other sites

Odlican je e46, nema potrebe da ga izbegavas :) po forumima ces naci price da je e46 jedan od "najupravljivijih" automobila, stabilan u krivinama, zvuk benzinca neprevazidjen, spolja mnogo lep (ko i svaki BMW), ma auto je bomba stvarno. Samo sto je malo mator i za cca 13-14 godina ako ga je neko vozio non stop, a nije redovno i lepo servisirao, mozes naleteti na krs u koji ces dosta ulagati. Tako da ono, polovni automobil je polovni automobil, mozda naletis na model koji nece imati problema sa rashladnim sistemom, a mozda i hoces. Ne juri jeftine BMW-ove jer nema nista skuplje od jeftinog BMW-a :D I ne znam da li si obracao paznju, neki 320i modeli (a mislim da su bas ti restyling modeli) su 2200 kubika a ne 2000 tako da ce ti registracija biti izmedju 50k i 60k din :) 

Sve u svemu nemoj bezati od modela, bezi od konkretnog automobila koji je lose odrzavan, nebitno koji model i klasa :) Srecna kupovina!

Link to post
Share on other sites

Mislim da su svi restyling modeli 2173ccm,e sad, obecavaju da ce smanjiti cenu te registracije ali isto tako cute kao zaliveni,mislim na politicare,ali ako se uzima vec taj motor onda je pametniji izbor E39 520i sa M54 motorom,bar je moje misljenje takvo jer je razlika u voznji ogromna a odrezavanje manje vise isto

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, boki_E30 said:

Stanje je solidno, prije nekih 6 godina sam radio kompletnu limariju,  a što se tiče mehaničkih djelova to sam izmjenjao u posljednje dvije tri godine. Inače tu kocku imamo od '98 godine, i faktički nam je drugo auto u kući koje isključivo služi meni za vikend vožnju. 

Znači smatraš da je odabir e 46 nije baš najpametniji?

Zezam se ja malo! :D

Samo da nadjes dobar E46, da te ne boli previse glava od kvarova, da u jednom momentu pozelis da se vratis kocki...

Uzgred, M10 u tvojoj kocki je dragulj od motora! Ja bi to svaki dan vozio ali i pazio i mazio..kakav samo vikend! :D

Link to post
Share on other sites

Smatram da u smanjenje registracije veruju samo oni koji voze automobile preko 2000 kubika. Nada poslednja umire... :) 

 

 

P.S. Nekada davno sam i ja bio u pomenutoj grupi. ;) 

Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio kockicu tačnije 4 komada jednu za drugom pa prešao na e36 compact 316i i sad vozim e46 320d 2003 godište i prezadovoljan sam ali će kockica imati posebno mesto. Kamo sreće da sam zadnju mogao da zadržim 325i 87. godište.

Link to post
Share on other sites
On 12/15/2017 at 5:27 PM, Elvir said:

Zezam se ja malo! :D

Samo da nadjes dobar E46, da te ne boli previse glava od kvarova, da u jednom momentu pozelis da se vratis kocki...

Uzgred, M10 u tvojoj kocki je dragulj od motora! Ja bi to svaki dan vozio ali i pazio i mazio..kakav samo vikend! :D

Pretpostavio sam :D 

Pa mogu ti reći da jeste, iskreno nakon 33 godine auto je i dalje atraktivan. A planiram i da ga u narednom periodu još dodatno sredim. U svakom slučaju hvala na informacijama, u potrazi sam za dobrim šestakom :D

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
On 12/15/2017 at 4:40 PM, Mare ETF said:

Odlican je e46, nema potrebe da ga izbegavas :) po forumima ces naci price da je e46 jedan od "najupravljivijih" automobila, stabilan u krivinama, zvuk benzinca neprevazidjen, spolja mnogo lep (ko i svaki BMW), ma auto je bomba stvarno. Samo sto je malo mator i za cca 13-14 godina ako ga je neko vozio non stop, a nije redovno i lepo servisirao, mozes naleteti na krs u koji ces dosta ulagati. Tako da ono, polovni automobil je polovni automobil, mozda naletis na model koji nece imati problema sa rashladnim sistemom, a mozda i hoces. Ne juri jeftine BMW-ove jer nema nista skuplje od jeftinog BMW-a :D I ne znam da li si obracao paznju, neki 320i modeli (a mislim da su bas ti restyling modeli) su 2200 kubika a ne 2000 tako da ce ti registracija biti izmedju 50k i 60k din :) 

Sve u svemu nemoj bezati od modela, bezi od konkretnog automobila koji je lose odrzavan, nebitno koji model i klasa :) Srecna kupovina!

E prije svega hvala na korisnim savjetima i informacijama. Iskreno ako budem uzimao BMW e46, to će biti restyling sa 2.2 motorom, znam da noviji 320i imaju nekih 200 kubika više. Upravo zbog tog omjera snage i težine su mi mnogi rekli da je to odličan izbor. E sada naslušao sam se dosta priča oko tog rashladnog sistema, i da zbog toga ne uzimam taj bmw. Mada realno koji auto nema mane. Ja lično sa svojim e30 imam odlična iskustva i za ovih 20 godina od kako je u mojoj porodici još nijednom me nije ostavio negdje na putu. Zbog toga smo nekako svi u kući i vezani za njega :D 

Još jednom hvala na pomoći :) 

Link to post
Share on other sites

Mogu da potpisem da ta kocka moze i 40 godina da sluzi. Uz redovno odrzavanje. Jedino moze neki zakon i administracija da je zaustavi, tipa zabrana starih auta u saobracaju, ako bi se usvojiio...

Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, Elvir said:

Mogu da potpisem da ta kocka moze i 40 godina da sluzi. Uz redovno odrzavanje. Jedino moze neki zakon i administracija da je zaustavi, tipa zabrana starih auta u saobracaju, ako bi se usvojiio...

Slažem se u potpunosti sa tobom. Jedina mana mu je što ima karburator, i onda nekada kada je hladno klapna na karburatoru ostane vertiklano i može verglati do besvijesti. E onda dignem haubu skidaj poklopac vrati klapnu i onda pali na pola ključa i na -10. To me stvarno iznenađuje i pored toliko godina ima života u njemu. 

Link to post
Share on other sites

Mali offtopic ... ja imam u porodici e36 i e46. Ako bi me neko pitao za put oko sveta ... mislim da bi pre izabrao e36icu :). Nikada me nije zezao e46, ali nekako ... ovaj mi je proveren. Toliok je jednostavniji, manje elektronike ... 

Ja sam sa tom e36icom za 4 i po godine koliok je kod mene, prešao dobro preko 100.000km ... žena ga jos uvek svaki dan vozika ... Od stvari koje su zamenjene na motoru (pored redovnog održavanja) su alanser, alternator i plastične lulice za vodu. Nikada me nije ostavila na putu. M43 motor je u pitanju. Jako jako zahvalan auto. E sad, imao sam drugih "pehova" ali uglavnom izazvani spoljašnjim faktorom.

Sa e46icom (320d 110kw) sam prešao oko 30k od marta ove godine ... šta znam, ne zeza još uvek ... moguće je da sam ja u pitanju, ali svaki put kada zaverglam, ja se nekako zgrčim :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...