Recommended Posts

Pozdrav drustvo

Imam jedno pitanje vezano za registracionu nalepnicu koja mi istice danas, a u agenciji sam vec predao papire i platio sve za produzenje registracije. A prica kaze sledece (bicu sto kraci :D ):

Na prethodnoj adresi prebivalista kada su urucivali poziv za vojnu evidenciju nisam licno bio na adresi, oni otisli i tada lupili fiktivnu adresu za koju sam ja saznao tek pre par dana kada sam predao papire za registraciju kada mi je receno da nije moguce produziti zbog fiktivne adrese. E sad ja sam predao papire za novo mesto prebivalista, ali tu sam morao da idem po principu utvrdjivanja mesta prebivalista (policajci izlaze na teren, pisu zapisnik, njega odnesu u MUP i onda odobravaju ili ne). Policajci izasli na teren, obavili sve i sad ja evo cekam nekih 7 dana da sefica odobri to, a sve dok ne odobri ja ne mogu da dobijem nalepnicu da produzim registraciju iako sam sve zivo uplatio za produzenje (cak imam i uplatnice za novu saobracajnu posto menjam i opstinu prebivalista). Zakonski rok za "potvrdu mesta prebivalista" od strane sefice je 2 meseca, a ja ako u roku od mesec dana ne registrujem kola moram da vracam tablice i da odjavljujem kola, a sve zivo sam vec uplatio za produzenje. Moje pitanje: da li mogu da vozim sa starom nalepnicom (na kojoj je datum 21.12.2017.) i sa svim ovim uplatnicama i potvrdama, polisom itd, i da se sa time pravdam kada me zaustave? :D Tj, ja znam da ne smem da vozim jer se cini prekrsaj, ali da li se moze eventualno voziti sa starom nalepnicom a sa svim ovim silnim potvrdama da sam platio produzenje registracije? :D 

Molim vas za vasa iskustva, napravise mi problem bez potrebe zbog vojne evidencije, a auto vozim svaki dan jer radim (40km dnevno kuca-poso poso-kuca) :D Da li se eventualno "nekako zakonski" ili na lepe reci moze voziti sa starom nalepnicom i sa svim ovim potvrdama dok mi ne odobre to prebivaliste? :D 

Ogroman pozdrav svima!

Link to post
Share on other sites

Kad naiđeš na prvog pandura, a ti stani i pitaj ga. Imaš i telefon u Ljermontovoj, pa zovni i pitaj. Sve ostalo je rekla-kazala i ne mora biti tačno i mjerodavno. Ja bih barem tako...

Link to post
Share on other sites

Ne mozes da vozis na uplatnice koje imas. Vozilo se smatra registrovano onog trenutka kada dobijes nalepnicu a ti je ne mozes dobiti sve dok ne budes resio problem koji imas sa fiktivnom adresom.

Da sam na tvom mestu, pokucao bih na vrata toj "sefici" i kulturno je zamolio da ubrza proces. Naravno, nemoj da zaboravis da poneses neki pokloncic, kako bi te saslusala kako treba. ;)  

Link to post
Share on other sites

@Zeljkamp reseno je sve, naravno uz poklonce :D Fala na odgovorima, ja reko ako je neko imao slicna iskustva pa da znam da li je neko nekad izboksovao da ne plati kaznu u ovoj situaciji tj da je naleteo na "razumne" policajce :D 

@dredger ma ja bih otiso da se prijavim no mi rekli kao da ne idem u MUP, doci ce oni opet posto moraju licno da ti uruce kovertu. Ja cekao cekao cekao, vidim nema, a kad sam pokuso da registrujem auto imao sam sta i da vidim :D 

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Da ne otvaram novu temu.

Zbog ovog novog zakona oko promene tablice zbog neodgovarajucih slova, Č,Ć,Š,Đ....da li moram da skinem stare tablice i nositi ih u MUP sa ostalim dokumentima ? Kako onda sa autom ? Da li se dobija neka potvrda s obzirom da ce izrada tablice i saobracajne da potraje?

 

Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Elvir said:

Da ne otvaram novu temu.

Zbog ovog novog zakona oko promene tablice zbog neodgovarajucih slova, Č,Ć,Š,Đ....da li moram da skinem stare tablice i nositi ih u MUP sa ostalim dokumentima ? Kako onda sa autom ? Da li se dobija neka potvrda s obzirom da ce izrada tablice i saobracajne da potraje?

 

Mislim da tablice dobijas odmah, a cekaces saobracajnu, ali ces dobiti potvrdu uemsto saobracajne dok ne bude gotova. 

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, cokanovic said:

Mislim da tablice dobijas odmah, a cekaces saobracajnu, ali ces dobiti potvrdu uemsto saobracajne dok ne bude gotova. 

Ok, a da li skidam moje stare tablice sa auta i nosim na MUP salter, zajedno sa ostalim papirima/uplatnicama ?

Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, pimp said:

Mozes i bez tablica, ali placas kaznu :) Tablice,saobracajna, tehnicki, uplatnice i to je to.

Neverovatno  koliko razlicitih informacija! :D Jedan kolega na tehnickom mi rekao da ne skidam tablice. Ali ipak cu ih skinuti i odneti za svaki slucaj.E sad, meni saobracajna istice 11.05, a nalepnica 21.05. Tako da cu pocetkom maja odraditi sve komplet : Prvo tablice/saobracajna pa ga teram na tehnicki. 

Hvala na odgovorima.

 

Link to post
Share on other sites

Tablice moraju sigurno da se nose u policiju, jedino ako ih izgubis, ili ti ukradu.. ali onda ide 6000din kazna.. Mozes mesec dana ranije od isteka registracije da registrujes vozilo, ako ti nesto znaci.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Elvir said:

Neverovatno  koliko razlicitih informacija! :D Jedan kolega na tehnickom mi rekao da ne skidam tablice. Ali ipak cu ih skinuti i odneti za svaki slucaj.E sad, meni saobracajna istice 11.05, a nalepnica 21.05. Tako da cu pocetkom maja odraditi sve komplet : Prvo tablice/saobracajna pa ga teram na tehnicki. 

Hvala na odgovorima.

 

Tablice smo platili 2000 din i trebalo bi da su nase, da radimo sa njima sta god hocemo, ali sumnajm da to tako ide, verovatmo traze da im se vrati. Ne kosta te da poneses. Sto se tice datuma na na nalpnici, to nema nikakve veze. Polisa ti vazi do 21.05.  i sledeca registracija ce ti poceti od tog datuma, bez obzira sto ces ranije da odradis to sa tablicama i saobracajnom dozvolom, s tim sto ce ti datum na saobracajnoj biti vezan za dan izdavanja saobracajne. Nalepnicu ces dobiti na tehnickom na osnovu uplate nove polise i taksi i poreza, ali na njoj datum sa istekom prethodne, dakle u tvom slucaju 21.05.2018. -tj 2019. jer ce tad isticati. :)  

Link to post
Share on other sites

Naravno da vracas! Pa sta mislis da ce da ti daju nove a da zadrzis i stare...

Moja preporuka svima koji su u mogucnosti da lepo plate agencije koje to rade. Mislim da te to izadje oko 1000-2000din plafon. Ne pajas po salterima, ne popunjavas gluposti, ne obilazis nista...

Link to post
Share on other sites
18 hours ago, marko13 said:

Naravno da vracas! Pa sta mislis da ce da ti daju nove a da zadrzis i stare...

Moja preporuka svima koji su u mogucnosti da lepo plate agencije koje to rade. Mislim da te to izadje oko 1000-2000din plafon. Ne pajas po salterima, ne popunjavas gluposti, ne obilazis nista...

Sto da vraca ako ih je platio. Racunam, sta platim, moje je. :) 

 

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, cokanovic said:

Sto da vraca ako ih je platio. Racunam, sta platim, moje je. :) 

 

Platio si koriscenje, tablice su vlasnistvo MUP-a i na njihov zahtev moraju biti vracene. ?

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Nismo said:

Platio si koriscenje, tablice su vlasnistvo MUP-a i na njihov zahtev moraju biti vracene. ?

Znam, naravno... Nego mi nekako ona sentenca zvucala dobro. :D

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ok ja sam zavrsio juce tablice i saobracajnu i za divno cudo, sve je islo glatko! :) 

 

On 4/4/2018 at 8:39 AM, marko13 said:

Moja preporuka svima koji su u mogucnosti da lepo plate agencije koje to rade. Mislim da te to izadje oko 1000-2000din plafon. Ne pajas po salterima, ne popunjavas gluposti, ne obilazis nista...

Druze, moras ici licno na salter MUP-a kao vlasnik auta i uz licnu kartu, jer tamo potpisujes potvrdu da si preuzeo nove tablice.  

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ne moras. Das ovlascenje agenciji da za tebe podizu saobracajnu I tablice.

Pa evo kupio sam kola pre 3m I jedna prodao. Kada ides kod notara da I potpisujes ugovor za kola samo usput overis I punomoc za agenciju, pisljivih 600-800din. A ne da se cimam po salterima.

Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, marko13 said:

Ne moras. Das ovlascenje agenciji da za tebe podizu saobracajnu I tablice.

Pa evo kupio sam kola pre 3m I jedna prodao. Kada ides kod notara da I potpisujes ugovor za kola samo usput overis I punomoc za agenciju, pisljivih 600-800din. A ne da se cimam po salterima.

Upravo to, das ovlascenje agenciji ali preko dokumenta koje mora biti overeno u sudu ili  notara u opstini, ili kako vec ide.  Meni su momci na tehnickom odradili sve sto se tice papirlogije i priznanica koje sam odneo u MUP. Tako da sam na salteru samo podigao tablice u potvrdu sa kojom mogu da vozim auto dok se saobracajna ne izradi. 

Da sam isao preko agencije, opet bih morao da vadim ovlascenje koje moram overiti u sudu. Kako god okrenem, bilo bi smaranje. Ovako sam direktno otisao u MUP, i zavrsio sve.  Sve ukupno, manje od dva sata posla. 

Link to post
Share on other sites

Ono sto bih savetovao, da kada se stavljaju nove tablice u ram, obavezno ih dodatno obezbediti/fiksirati od spadanja, sto je posebno nezgodno tokom voznje. Ukoliko se izgubi samo jedna, procedura podrazumeva ponovo izdavanje novih tablica i saobracajne. 

Link to post
Share on other sites

Kazne za kojekakve gluposti mogu da shvatim ali da se plaća kazna ako ti neko ukrade tablice. To je vrhunac.

Sent from my SM-G900L using Tapatalk

Link to post
Share on other sites