Recommended Posts

Dali moze ovaj potenciometar da zeza da zbog njega nece da duva vruc vazduh na centralnom delu konzole,vec samo hladan vazduh duva,na soferku i na noge duva vruc,samo tu na centralnom delu hladno ,pretpostavljam da taj potenciometar otvara i zatvara neki ventil?

IMG_20171221_134048.jpg

Link to post
Share on other sites

kod mene na e36 ci nije moglo da se namesti da duva u vozaca vruc vazduh,samo na centralnom delu,u prozore sa strane duva toplo,u soferku i u noge,ali na centralnom delu nemoze. Secam se da me nerviralo jer mi uvek okacen onaj parfem na ventilaciju i zimi nemoze da mirise uopste....

cak je bilo i nacrtano u kom sve polozaju moze da ide vruc a u kom nemoze,neznam zasto

Link to post
Share on other sites

Nisam napisao da je e34 520i 1990 god 24v,sad znam da na nekim e34 nemoze da duva na centralnom delu toplo nego samo hladan vazdu,ovaj potenciometar ima taj tockic koji se okrene na crveno gore i na plavo dole,sad crveno je da duva toplo koliko znam :)ne verujem da ne moze ako vec ima taj potenciometar

Link to post
Share on other sites

imas taj potenciometar, moze da greje tu, logicno :) .

Naravno da ako je neispravan da nece grejati. Ili on ili klapna (sa step motorom). Ili jedinica klime :D

Link to post
Share on other sites

Instrumentom meri napon. Izmedju mase i te tri žice. Na jednoj napon treba da je 0, na drugoj 5V. Na trećoj nakon treba da se menja kako okrećes tockic.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Danas upalim auto odem do grada,upalim grejanje  kad krenuo da da duva vruc vazduh i na tom centralnom delu koje duva u lice i na onom gornjem delu,ne znam sta se tu desilo ali bitno da je proradilo!nisam nista pokusao samo sam skinuo taj tockic i vratio nazad,mozda je bilo u nekom kontaktu ko zna ,hvala na savetima svakako!

Link to post
Share on other sites