Recommended Posts

Pozzz.Skoro uzeo x5, 3.0d 184ks, sa automatakim menjacem.Interesuje me samo je li normalna potrosnja ovog auta na otvorenom i brzini 120 km da trosi 9,5-10 litara a u gradu 15l i to relativno blage voznje.Drug koji vozi ovakav od 218 konja kaze da mora manje trositi pa reko ajde da pitam i ovde

Link to post
Share on other sites

http://www.cars-data.com/en/bmw-x5-3.0d-specs/8442 

Шта фабрика каже....треба потерати 2тоне....По мени је то то....Овде можеш чути и ловачке приче скоро да неки дизели уместо да троше праве нафту...ево и фабрицки спец ѕа 218 http://www.cars-data.com/en/bmw-x5-3.0d-high-edition-specs/8460 Отворени пут око 9 је ок!

Link to post
Share on other sites

poz brate, vozim vec 3 god, u dusu ga znam. Po gradu kreni stani, ostrija voznja, saltanje na oko 2.500 - 3.000 obrtaja potrosnja oko 12 l. Autoput kad idem oko 120 - okruglo 8 l. Kada idem 80 - 6 l. Kada putujem za cg ibarskom, prosecna brzina oko 100, plus obilazenja, kocenja i sl, prosek 9 L. Eto to je gotovo bez greske, poklapa se i po rezervoaru i po prosecnoj lotrosnji. Pozz :-)

Link to post
Share on other sites
Pozzz.Skoro uzeo x5, 3.0d 184ks, sa automatakim menjacem.Interesuje me samo je li normalna potrosnja ovog auta na otvorenom i brzini 120 km da trosi 9,5-10 litara a u gradu 15l i to relativno blage voznje.Drug koji vozi ovakav od 218 konja kaze da mora manje trositi pa reko ajde da pitam i ovde
Sta ocekujes od kola koja su se posvadjala sa aerodinamikom , da ne kazem pegla, 2t u sprezi sa automatskim menjacem?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

A jel ti to meris od cepa do cepa ili po bordu? Koje su ti gume na njemu? Jesu ti gradske relacije kratke ili duze? Jel postigne radnu temperaturu? Imas temu na forumu, bas o potrosnji tog modela, Bgsinger je clan foruma koji je diskutovao o tome, realne cifre o potrosnji, spominjao je i dimenzije guma. Potrazi temu na forumu, odlicna je koga interesuje x5 i njegova potrosnja.

Link to post
Share on other sites

masa ljudi (me svi naravno) gledaju potrosnju po bordu ili po odokativnom sipanju. i tu je racunica nikakva.

 

pisao desetinu puta o potrosnji,ali uvek se nadje neko ko sve zna o svakom autu i onda pise nebuloze jer neveruje...

3.0d motor ispravan u e39ci sa automatskim ispravnim menjacem,sa ispravnim diznama,prelivima,oba nova termostata...

LETI:trosi 6-7l na otvorenom putu(auto put,magistrala),po suvom lokalu 8-9l

ZIMI:trosi 7-8l na otvorenom putu(auto put,magistrala),po suvom lokalu 11-12l

5 godina ga vozim i uvek sipam pun do cepa i to je jedina tacna matematika

3.0d u X5 e53 automatik takodje potpuno ispravan moze da trosi 1l vise od ovoga sto sam gore naveo,eventualno 2l vise ako se vozi na nekim 19 felnama

 

Sava @ilovebigasses je decko napisao tacno kako je i sta je i njegov X je bas tiptop i reper za odrzavan auto.

@Glisa neveruje jer verovatno nema iskustva i kad god se povede rec o potrosnji za njega su lovacke price.

Link to post
Share on other sites

Vozim 17 felne sa balon gumama, 235/65.Nisam merio od cep so cep.Resetovao bord i vozio 6-7 dana u gradu i odprilike oko 15 litara.Kad sam posao na put u bg resetovao i izbacio 10 litara a vozio 120-130 km na cas.I toliko mi pokazuje onaj trenitni merac, ona skala, isto 10 posto vozim na tempomaru

Link to post
Share on other sites

to nemoze da izmeri nista

ponisti merac i ostavi auto da radi pola sata u mestu i pokazace ti potrosnju 48l,kad krenes da ga vozis posle toga 100km,bord ce pokazati potrosnju 25l a nista od toga nije tacno

naspi pu,ponisti bord sa kilometrazom i sa potrosnjom i vozi 600-700km kolko moze da predje sa rezervoarom i onda ces imati pravu potrosnju i po rezervoaru i po bordu.

bord je relevantan tek kad uhvati prosek posle 1000km,a ovo na manje kilometraze nije tacno

Link to post
Share on other sites

У локалу 8 лепти? Зајебао си и фабрику и ове са 320Д којима троши од 6 до 7....Друго нема шта коме ја да неверујем,возим и дизела и бензинца и знам шта причам! Оно што је фабрика навела је неки минимум потрошње и то је то,може само више мање скоро никако! Потрошња зависи од много ставри али да не улазимо у то! А велиак је разлика између Е39 и X5,мотор јесте исти али све друго није....скоро 500кг разлике! Ако ти на отвореном троши око 9 то је одличнооо! 

http://www.cars-data.com/en/bmw-530d-specs/7246

Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, Glisa said:

У локалу 8 лепти? Зајебао си и фабрику и ове са 320Д којима троши од 6 до 7....Друго нема шта коме ја да неверујем,возим и дизела и бензинца и знам шта причам! Оно што је фабрика навела је неки минимум потрошње и то је то,може само више мање скоро никако! Потрошња зависи од много ставри али да не улазимо у то! А велиак је разлика између Е39 и X5,мотор јесте исти али све друго није....скоро 500кг разлике! Ако ти на отвореном троши око 9 то је одличнооо! 

http://www.cars-data.com/en/bmw-530d-specs/7246

Ja bi rekao da sam poprilično realan sa potrošnjom. Koristim SpritMonitor (čisto kako bi znao i kada servis da radim). Vozim 320D, i troši mi u gradu Beogradu manje nego što je na sajtu koji si okačio (za model 320D) :) 9.7l bi vrv trošio da cepam svaki dan preko Slavije :)

Doduše, na otvorenom nije nikada ispod 5.5 (a na sajtu je 5.4). Rekao bi da je potrošnja never-ending priča. Svako ima svoje mišljenje i iskustva. U principu, svi potroše koliko im sipaš :D:D 

Link to post
Share on other sites

Ljudi, msm da je Miksa u pravu, Glisa brat, dosta je realno to sto je napisao, e39 je laksi te i manje trosi to je sigurno. Slazem se i da ima razlike zima-leto. Recimo smeo bih da kazem cak iz licnog iskustva, da na zimskim gumama sada trosi malo jos vise. E i naravno da zavisi od mnogo stvari, pocevsi od motora, menjaca (u mom slucaju dok nisam menjac dovdo do savrsenstva cak je i on na neki nacin podizao potrosnju), kao i od samog nacina voznje. Ja u pocetku polako polako, ono trosi boga, sad lepo gas, zaletim se i odrzavam. Onako gnjavim te vise locee :D

Link to post
Share on other sites

Meni zaista nije jasan izraz "na otvorenom", a vidim da neko kaze "potrosnja na auto putu - magistrali"???

Niko normalan ne drzi magistralom prosek od 130 km\h, niti auto putem vozi 80 km\h. U mom slucaju je razlika auto put - magistrala, ocigledna.

Cesto putujem na relaciji Nis - Kraljevo - Mataruska Banja i na tom putu X3 E83 2.0D (110 kx) ume da padne i ispod 6L (nemas gde da ga nagazis kao covek, a da ne rizikujes kaznu ili ugrozavanje bezbednosti). Takodje cesto putujem na relaciji Nis - Beograd i na auto putu mi trosi (brzina oko 130 km\h) nikada ispod 6.5, nikada vise od 7. U gradu (grad Nis) trosi u gradskom jezgru na kracim relacijama oko 10, ako se koriste bulevari nesto manje... mozda oko 9. Fenomenalna stvar je ako auto sa automatskim menjacem, nesto vecom tezinom i 3.0 motorom trosi manje od toga... 

Link to post
Share on other sites

svaki auto sa vecom kubikazom trosi manje nego onaj sa manjom kubikazom u istoj karoseriji,pogotovo na "otvorenom"

primer:

auto put 120km/h X3 3.0d ce da trosi 6-7l, a tvoj X3 2.0d isto toliko,mozda malo i preko

taj 3.0d na 120km/h stoji na 1500obrtaja,a ti pogledaj na koliko stoji obrtaljka kod tebe na 2.0d na 120km/h,ista karoserija,ista tezina,isti auto

druga stvar ,magistralni put je ogranicenje 80km/h ali jedna traka,jel tako? koliko puta presaltas,smanjis i dodas gas na magistralnom putu,jer si sustigao traktor na krivini,raskrsnicu,ulazak u naseljeno mesto,smanjenje ogranicenja itd itd....

na magistrali se vozi manjom brzinom nego na auto putu,ALI na magistrali imas vise oscilacija u brzini,dok na auto putu mozes da zabodes retarder na 120km/h i cukoris od bgd do nisa,stignes kamion mrdnes se u levu traku i opet sve isto.....

Iz tog razloga smatram da je auto put i magistrala,sto se potrosnje tice potpuno ista stvar i kaze se na otvorenom

Ja i dalje tvrdim da svaki veci motor trosi manje od malih motora na "otvorenom",dok su u gradu tu negde po potrosnji,mozda je za nijansu 2.0d blazi na potrosnji.

Drugar godisnje prelazi od 100-120.000km. I znas sta vozi? Vozi S350 i F15 3.0d oba 2015god,jer na toj godisnjoj kilometrazi,zamisli koliko bi izdrzao neki 2.0d i koliko je ustedeo na gorivu kad krene iz Hamburga za SRB 1500 i neki km...

Link to post
Share on other sites

Dva ista auta, isti uslovi, pa neće isto trošiti. Uzalud su sve priče. Da potrošnja skoči za nekih 30, 50 posto pa da se zabrine ali ovo su smešne stvari za raspravu.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites