Recommended Posts

Šta ako na ovlascenju piše da je neopozivo? Odeš do agencije što rade registracije ili odeš u mup. Ili ako imaš neku vezu.

 

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ljudi,koliko sam shvatio da covek izgleda nije ni davao ovlascenje,vec da je samo prodao auto koji je i dalje na njegovo ime,a promenio je ko zna kolko ruku jer nezna gde je,a kazne stizu...

Mnogo je laksa situacija kad prodas auto i das ovlascenje,jer sve sto se desi posle datuma od kog vazi ovlascenje,davalac ovlascenja nema nikakve posledice,osim cimanja da svaki put kad stigne kazna se odazove pozivu ili ide u sup i prilozi ovlascenje. Onda oni traze tog iz ovlascenja itd itd....

Link to post
Share on other sites
Ljudi,koliko sam shvatio da covek izgleda nije ni davao ovlascenje,vec da je samo prodao auto koji je i dalje na njegovo ime,a promenio je ko zna kolko ruku jer nezna gde je,a kazne stizu...
Mnogo je laksa situacija kad prodas auto i das ovlascenje,jer sve sto se desi posle datuma od kog vazi ovlascenje,davalac ovlascenja nema nikakve posledice,osim cimanja da svaki put kad stigne kazna se odazove pozivu ili ide u sup i prilozi ovlascenje. Onda oni traze tog iz ovlascenja itd itd....
To se odnosi na ugovor, kad das ovlascenje ti si i dalje vlasnik i snosis svu odgovornost.

Послато са E6633 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Sve zavisi sta je naovlascenju napisano. Treba da stoji da ko snosi svu odgovornost. U mupu se doslovce drze toga sto pise u ovlascenju. ja sam imao ovlascenje za jedan auto i kad sam hteo da atestiram plin nisam mogao jer to nije bilo naznaceno u ovlascenju.

Stvarno, covek ne spominje punomoc. Vidi odakle stizu kazne pa teraj tamo.

Link to post
Share on other sites

Kazne stizu iz Beograda, cak je i krivicno delo napravljeno sa autom, registracija je istekla pre dve godine, nisam pravio ovlascenje, a auto je promenio vise vlasnika.

Link to post
Share on other sites

U pitanju je e46 328 karavan, tablice ČA-054-IF, pa ako ga neko vidi negde ili zna nesto o autu nek javi na 0603902900 ili ovde, najvise kazni mi stize sa Vracara, stari grad i Cukarice. Dosao bih samo da mu skinem tablice da mi vise nebi stizale kazne.

Link to post
Share on other sites

Ako covek nije dao ovlascenje, ta agencija koja je registrovala auto je ucinila krivicno delo!

Prosle godine sam imao slicnu situaciju sa svojom bivsom Alfom. Covek je kupio, ja nisam hteo da dam ovlascenje i insistirao sam da se auto odmah prenese. Otisli smo u zgradu opstine, overili ugovor i pozdravili se. Pametnjakovic naravno nije preneo auto, vozio do isteka registracije i posle su me zvali iz neke agencije da potpisem da mu produze registraciju. Naravno da nisam pristao, ne samo da nisam pristao vec sam upozorio da ce prekrsiti zakon i odgovarati za to.

Naknadno sam se informisao kod prijatelja saobracajca o svojim pravima i receno mi je da mogu da prijavim slucaj na odseku za registraciju vozila u MUP i da stavim zabranu na registraciju posto kupac nema ovlascenje. Niko ne moze na vase ime da registruje auto ako se vi niste slozili i da pritom ne prekrsi zakon. Zapravo moze... Kod nas sve moze... Ali postoje sankcije za to i lako se da spreciti. Dakle, trk u MUP, tamo gde si uzeo saobracajnu i tablice i prijavi slucaj.

Link to post
Share on other sites

Na autu je pre dve godine istekla registracija i taj lik ga vozi neregistrovanog, kazne mi stizu od komunalne policije i parking servisa, verovatno da ga registracija ne zanima, a ima srece da ga saobracajna policija ne zaustavi jer bi mu oni skinuli tablice. Meni bi najbolje bilo da nadjem auto, skinem mu tablice i ostavim mu cedulju sa mojim brojem telefona ako hoce da prevede auto. Tako da je svaka informacija o autu dobrodosla.

Link to post
Share on other sites

Najbolje bi bilo da se time pozabavi policija, ili da barem potrazis savet od njih, a ne da dodje do situacije da se ti sutiras sa nekom budalom, ili da te smakne Winchesterkom dok ti skidas tablice :)

Link to post
Share on other sites

Ako imaš  kupoprodajni ugovor, lako ćeš  to rešiti. Ako nemaš, opet ćeš  rešiti  jer sa tim autom ne može  niko i ništa bez tebe, a da to bude legalno. 

Što se mene tiče, nikada ne bih preneo auto nekome a da ga nisam prodao njemu lično. Možda bih eventualno u ovakvoj situaciji napravio izuzetak ako su sve kazne plaćene i ako se kupac slaže da se auto prenese na treću osobu. Otkud znaš da je on taj auto platio, isplatio u celosti itd? Ti imaš obavezu samo prema čoveku koji ti je dao novac i sa kim si potpisao kupoprodajni  ugovor. 

Link to post
Share on other sites

Nemam nikakav papir, to je najgore, kola mu necu prevesti sigurno, ali je i on toga izgleda svestan pa zato i vozi ne registrovan auto. Najgore je sto ja ne znam kod koga je auto jer je promenio mnogo vlasnika, ako ga ne nadjem moracu da prijavim da je ukraden, a onda ide krivicna protiv mene zbog lazne prijave.

Link to post
Share on other sites

Ne prijavljuj kradju, nego idi u MUP, tamo gde si podigao tablice i saobracajnu i objasni sta se desilo. Ti nemas dokaz da si auto prodao i to nije bas sjajno, ali, sa druge strane ni on nema dokaz da je auto kupio. Kako god bilo, niko ne sme bez tvog dopustenja da vozi auto koji se vodi na tebe!

Link to post
Share on other sites

Ako neko zivi u blizini Savskog nasipa i primeti auto, nek mi javi na 0603902900 ili ovde na forumu nek pusti poruku. Bmw e46 karavan reg. ČA-054-IF. Saznao sam danas da je lik napravio fals nalepnicu i da ga vozi, zivi negde na Savskom nasipu u blizini neke perionice, ako ga neko primeti nek javi tacnu adresu da bih mogao da dodjem da ga nadjem. 

Link to post
Share on other sites

Radim na terenu Zemun-Novi Begorad obraticu paznju na te tablice i takav auto i slikacu ako uspem.

Na zvezadari zivim pa ako naidje negde javicu ti

Mozes ovde ljudima da ostavis kontakt da bi mogli lakse i brze da te kontaktiraju

 

Sent from my (S' mobilni) LG

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites