Recommended Posts

E drugari aj da napisem i ja par reci o mom autu. BMW 120d 2005godiste,120kw,163ks,doteran za mene iz Svajcarske,solidna opremica,auto ide nenormalno za razliku od golfa 5 kojeg sam vozio do skoro i passata b5.5,prvi bmw u familiji i mislim da ce od sada biti samo bmw. Nikad nisam vozio auto sa zadnjom vucom i osecaj sa ovim je fenomenalan.

Auto je kao casa,maksimalno ocuvan spolja i unutra.

Na autu su za sad zatamljena stakla,u planu su neke 17ce ili mozda cak 18ce felne ?

20171019_150244-03.jpg

20171229_150107-01.jpg

20171019_174235-01.jpg

IMG_20170926_214802_821-01.jpg

20171005_170837-01.jpg

20171231_171056.jpg

20171231_170820.jpg

20171229_150119.jpg

20171005_170647-01.jpg

Link to post
Share on other sites

Hvala, samo jos moram da mu odrafim servis, i nesto mi rekao majstor neku remenicu da mu prepravi jer im je ona boljka i strada brzo a skupa je dosta. Isto napred mi lupa nesto u voznji po neravnom terenu kao ramena da su, mada mi rece da su verovatno neki stabilizatori balans stangle, inace auto je utegnut.

Razmisljam da promenim angel eys u led,bela ali prvo da odradim servise.

Link to post
Share on other sites

Verovatno misli na vibro remenicu radilice. Ja sam nju original platio papreno, cini mi se 250e, kazu da zemenske brzo riknjavaju. Aj javi kakva je to prepravka, zivo me zanima

Sent from my SM-A310F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Sta mislite savetuje mi moj majstor da ocistim usisnu granu i skinem one leptirice, stavi nekakve cepove jer desava se otkinu se ulete u motor i naprave kurslus.
Isto kad sam radio servis i zamenio kaiseve prepravio mi je neku remenicu alternatora valjda koja puca,ovo sto je on namestio koliko sam ga razumeo plivajuca kaze da je vecito,tj da dosta duze traje

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, acca90 said:

Sta mislite savetuje mi moj majstor da ocistim usisnu granu i skinem one leptirice, stavi nekakve cepove jer desava se otkinu se ulete u motor i naprave kurslus.
Isto kad sam radio servis i zamenio kaiseve prepravio mi je neku remenicu alternatora valjda koja puca,ovo sto je on namestio koliko sam ga razumeo plivajuca kaze da je vecito,tj da dosta duze traje

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 

Za remenicu ne znam, al klapne sa usisne sam skinuo odavno, doduse na e47 al je isto M47 motor. Skinuo sam preventivno jer vidim da su mnogima otpale pa su morali da otvaraju motor i remontuju turbo, poprilicno skupo.... Vecini vozila kod nas je vracena kilometraza pa nisam hteo da se igram, ciscenje usisne i skidanje klapni je verovatno oko 30ak evra sto mi je bilo dosta prihvatljivije nego da kupujem novu usisnu ili da rizikujem sa mojom. To za cepove sam i ja cuo al ne razumem bas kako to funkcionise. Cep drzi usisnu na top mestu uvek zatvorenu. Dok klapne na nizim stoje zatvorene a onda se otvaraju, za cepove bih voleo i ja kad bi neko detaljno objasnio sta i kako

Link to post
Share on other sites

To ce majstor sve da mi zavrsi,kaze stavi te cepove skine klapnu i miran si ne razmisljas.
Oko 40e izadje ta investicija.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...