Koji bmw za delove?


Recommended Posts

Poz  drustvo hteo bih da se posavetujem sa vama poceo biih da rasturam kola i  da radim sa delovima naravnoo samo bmw.. koji model je najtrazeniji za delove i sta bi najblje islo za pocetak..hvala unapred na odgovorima... Autoomobile bi doterivao iz nemacke..

Link to post
Share on other sites

Poz  drustvo hteo bih da se posavetujem sa vama poceo biih da rasturam kola i  da radim sa delovima naravnoo samo bmw.. koji model je najtrazeniji za delove i sta bi najblje islo za pocetak..hvala unapred na odgovorima... Autoomobile bi doterivao iz nemacke..

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, DEJAN74 said:

mislim da je e46 najzastupljeniji ovde pa samim tim i potraznja delova,ono sto znam da ovde ima jako malo je e39 restyling

Tako sam bas i planirao e46 dizel jer se mnogo vise isplati nego benzinac. Za e39 mislis da ih malo njih vozi ili je redak za delove? :)

Link to post
Share on other sites

Nemoj ni da kreces, nisi u tome i to je to. Drugarski savet. Ipak ne ulazi se u taj posao tek tako, sad je trenutno najgore vreme da se krene. Ako bi sad bas da krenes, ne kreci bez 30ak hiljada evropskih novcanica, i to je samo za pocetak

Link to post
Share on other sites

Boga mi vrlo unosan posao, posebno na e46 modelima, u to sam se uverio na svojoj kozi. Trazio sam haubu i nije bilo teoretske sanse da je nadjem ispod 150 eur, prednji branik takodje 150 O.o Da ne pricamo dalje o opremi ukoliko je ima ( a svi uzimaju engleze sa opremom), diznama, elektronici itd itd. Drugar je platio haubu i branik za e60 400 ili 450eur, a za e46 koji je jedno 2-3 puta jeftiniji u nabavci kosta 300eur.

Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Stunterom 100%. Otpad je ozbiljan posao. Kupis stranca, prodas prednjicu vrlo brzo, enterijer ce da ode ako je dobar. Ponesto od delova iz motora isto ode. A ostatak ti ostaje, tegli se bukvalno godinama. Pa pogledaj kod otpadasa koliko imaju vrata, stakla, gepek vrata...To na kraju popizdis i bacis na otpad-prodas na kile. Jako teska prica. Pogotovo sto sad imas limarije nove kineske koliko hoces.

Ja da imam nameru da se bavim otpadom, uzeo bi f10 da rasturam u delove. Ima ih dosta kod nas, sad ce da krenu da se kvare polako...

Link to post
Share on other sites

Ne kapiram sta treba , da kupis auto od 1500 i da prodajes delove od po 1000 eura? Ovo po 150 je vrlo isplativo samo ko radi posteno i pametno. Ja sam kupio delova za 550eur, a ostao je coveku gotovo citav auto, ne kazem da ce brzo uci u zaradu ali ce izvaditi ulozeno relativno brzo, a posle polako, uzme drugi i tako u krug. O tim kombinacijama sa ilegalnim kolima da ne pricam, neki su se bas obogatili od toga, cak su i do ozbiljnih funkcija sad dogurali...

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Djoksa530i said:

Ne kapiram sta treba , da kupis auto od 1500 i da prodajes delove od po 1000 eura? Ovo po 150 je vrlo isplativo samo ko radi posteno i pametno. Ja sam kupio delova za 550eur, a ostao je coveku gotovo citav auto, ne kazem da ce brzo uci u zaradu ali ce izvaditi ulozeno relativno brzo, a posle polako, uzme drugi i tako u krug. O tim kombinacijama sa ilegalnim kolima da ne pricam, neki su se bas obogatili od toga, cak su i do ozbiljnih funkcija sad dogurali...

Teorija je teorija. Prodajes delove sirotinji koja je u kurcu i ovako. Veruj mi, legalno nema tu vajde neke sa obzirom na ulog

Link to post
Share on other sites

Istina je za e46, kakvih leseva neodrzavanih ima to je strasno....Izolir trake na sve strane i slicno, ali opet u proseku je bolje odrzavan auto nego npr fiat stilo i slicno. Ja sam sad uzeo dobar e46, a lomio sam se da li da predjem na e87 ili e90, izmedju ostalog zato sto nisam siguran da li mogu kvalitetno da ih odrzavam.

Link to post
Share on other sites