Recommended Posts

Pozdrav svima...imam problem sa paljenjem kad auto malo vise stoji. Do prije mjesec dana sve je bilo tip top. Ujutru kad krenem na posao vergla bas dugo. Kad upali onda je sve ok. Pali onda bez problema. Cim malo duze odstoji odmah se pojavi problem. Svjecice sam zamijenio prije 18.000, mislio sam da je do njih pa sam opet kupio nove. Isti problem. Moze li biti do regulatora pritiska goriva ili tako nesto? 

 

Svaka pomoc je dobrodosla.

 

Hvala unaprijed..

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Jos uvijek nijesam rijesio problem...zamijenio sam senzor radilice, nije pomoglo, stavio novi filter goriva i stavio nepovratni ventil na crijevo kod pumpe, nije pomoglo...znaci, vergla 5-6 sekundi i upali, radi kao sat, ugasim, upali odmah, posle 5 min, opet odmah upali, vec posle 15 min opet vergla...

Na BMW Scanneru nema gresaka. Motor je m43b19tu..

Link to post
Share on other sites

Jutros ugasio plin, skinuo napajanje sa + kleme i skinuo crijevo sa filtera do plinskih dizni...znaci, bukvalno uklonio plin...

Svaki put auto upalio na pola kljuca, i posle sat vremena, i posle toga 3-4 sata upalio, vidjecemo ujutru...ako upali odmah, pravac kod majstora za plin..

Jbt, nijesam presao ni 40k sa tim diznama... 😞

Link to post
Share on other sites

Prosla je neka necistoca. Najbolje zamena, ima i nekih setova za reparaciju za brc dizne, gumice su u pitanju. Znaci ciscenje, zamena gumica i stelovanje. Problem je sto plin udje u usisnu i presisa kad pusti benzin da pali..

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...