Recommended Posts

Pozdrav ljudi,

Vec neko vreme mi curka ulje na dihtungu glave pa bih voleo da resim to. Mogu da kazem da nijedan problem sa motorom nemam, ne dize temparaturu, grejanje radi, ne trosi antifriz i sl.

Voleo bih da cujem savete i iskustva, kao i koliko bi ti kostalo otprilike.

 

Hvala :)

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Mauro said:

Pozdrav ljudi,

Vec neko vreme mi curka ulje na dihtungu glave pa bih voleo da resim to. Mogu da kazem da nijedan problem sa motorom nemam, ne dize temparaturu, grejanje radi, ne trosi antifriz i sl.

Voleo bih da cujem savete i iskustva, kao i koliko bi ti kostalo otprilike.

 

Hvala :)

Jesi li siguran da je dihtung glave u pitanju? Ti beše imaš m43? Česta boljka im je dihtung nosača filtera za ulje, pa ventilator raznosi svuda (tako je bar kod mene bilo).

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, smg said:

Jesi li siguran da je dihtung glave u pitanju? Ti beše imaš m43? Česta boljka im je dihtung nosača filtera za ulje, pa ventilator raznosi svuda (tako je bar kod mene bilo).

Pa tako mi rekose majstori. Jeste u pitanju m43. Evo i fotke kako izgleda.

koAawtqF.jpg

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, smg said:

U svakom slučaju, to je 1000-1500 dinara, i lako se menja. Ja bi pre to uradio i očistio motor, nego skidao glavu.

Hvala kolega :)

Promenio sam dihtung i gumicu kucista filtera i tu je balavio, a za ovo mi rekose da je dihtung glave. Zamenio i dihtung poklopca. Ne znam koji je ovo deo sto ti kazes, gde tacno ide?

 

Link to post
Share on other sites

Слини му дихт главе не декла....куда би сливао  па да буде овако! Имам тај мотор 10 година,све болести сам прележао xDxD Од хлађења,до дихтунга филтера,зезања са рачвама и тако даљее9_99_9

Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi na odgovorima :)

12 hours ago, KG BMW said:

Skini tu deklu gde ti vlazi,ispod je gumeni dih a ne dih glave i kosta 500din

Koju deklu? Nisam siguran na koju konkretno mislis?

12 hours ago, Glisa said:

Слини му дихт главе не декла....куда би сливао  па да буде овако! Имам тај мотор 10 година,све болести сам прележао xDxD Од хлађења,до дихтунга филтера,зезања са рачвама и тако даљее9_99_9

Da li ovo znaci da ipak mora da se skida glava?

1 hour ago, Shy said:

Dole balavi, ja ovo nisam video u zivotu. Sredstvo za odmašćivanje i četkica za zube, sve da se sija, pa prati gde vlaži..

Gde mislis dole?

Moram da kazem da auto radi skroz ok. Grejanje radi, ne dize temperaturu, klima radi...dakle sve normalno.

Link to post
Share on other sites

Dole na spoju bloka i glave je umazan. Operi to i gore dihtung na poklopcu i kućiste filtera ulja, pa prati situaciju, bela krpica u ruke..

Nije to zajebancija da se otvara motor tek tako.

Link to post
Share on other sites

@Glisati mozda jesi prelezao sa tvojim sve bolesti al ja sam ih prelezao sa njih 100...

Skines termostat i taj senzor bregaste.skines deklu poklopac glave,onda odvijes u krug tu deklu spreda gde ti je vlazno imas u krug srafove za kljuc 10mm.to ti je polopac lanca.kad skines videces da ispod nije dihtung glave nego gumica u obliku slova cirilicno p.evo ti broj dela koji kazes u prodavnici da ti daju taj dih.

11 14 1 709 594

Kad stavis novu moraces tu deklu da nategnes malo na dole da se poravna sa glavom i onda je stegnes jer kad stavis nov dih. Ta dekla ce ti biti malo visa od vrha glave.vratis sve ostalo sto si poskidao...

 

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Shy said:

Dole na spoju bloka i glave je umazan. Operi to i gore dihtung na poklopcu i kućiste filtera ulja, pa prati situaciju, bela krpica u ruke..

Nije to zajebancija da se otvara motor tek tako.

To sam uradio pre par meseci, pa se opet pojavilo ulje, mada ne u ovoj kolicini kao sada. Mogu ti reci da se najbolje vidi kada je auto na kanalu.

 

12 hours ago, KG BMW said:

@Glisati mozda jesi prelezao sa tvojim sve bolesti al ja sam ih prelezao sa njih 100...

Skines termostat i taj senzor bregaste.skines deklu poklopac glave,onda odvijes u krug tu deklu spreda gde ti je vlazno imas u krug srafove za kljuc 10mm.to ti je polopac lanca.kad skines videces da ispod nije dihtung glave nego gumica u obliku slova cirilicno p.evo ti broj dela koji kazes u prodavnici da ti daju taj dih.

11 14 1 709 594

Kad stavis novu moraces tu deklu da nategnes malo na dole da se poravna sa glavom i onda je stegnes jer kad stavis nov dih. Ta dekla ce ti biti malo visa od vrha glave.vratis sve ostalo sto si poskidao...

 

Kazi mi molim te kako se zove taj deo? Ne mogu da ucitam fotku, a i nisam siguran sta da trazim u line-u :)

To sam uradio pre par meseci, pa se opet pojavilo ulje, mada ne u ovoj kolicini kao sada. Mogu ti reci da se najbolje vidi kada je auto na kanalu.

 

12 hours ago, KG BMW said:

@Glisati mozda jesi prelezao sa tvojim sve bolesti al ja sam ih prelezao sa njih 100...

Skines termostat i taj senzor bregaste.skines deklu poklopac glave,onda odvijes u krug tu deklu spreda gde ti je vlazno imas u krug srafove za kljuc 10mm.to ti je polopac lanca.kad skines videces da ispod nije dihtung glave nego gumica u obliku slova cirilicno p.evo ti broj dela koji kazes u prodavnici da ti daju taj dih.

11 14 1 709 594

Kad stavis novu moraces tu deklu da nategnes malo na dole da se poravna sa glavom i onda je stegnes jer kad stavis nov dih. Ta dekla ce ti biti malo visa od vrha glave.vratis sve ostalo sto si poskidao...

 

Kazi mi molim te kako se zove taj deo? Ne mogu da ucitam fotku, a i nisam siguran sta da trazim u line-u :)

Link to post
Share on other sites

Prati nivo rashladne tečnosti. Gledaj i da li merač za ulje hvata "majonez" . 

Na Opelu npr postoji ekpanziona posuda za antifriz i lako se vidi kad je zaprljan uljem jbg.

U dobru je lako dobar biti, na muci se poznaju junaci.

Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, Shy said:

Ja bih ga u ovom trenutku parkirao bez razmišljanja.

Zašto? Pa ceo drugi motor je ~150€:) to je stvar kao i svaka druga.

Ja kapiram da su svi ovde na temi rekli iz najbolje namere ono što su znali ili posumnjali. Taško da može da se vidi sa slika. A takođe kapiram da je juriti kvar mnogo zajebana rabota, i što se tiče novaca a i najbitnije živaca. 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Shy said:

Prati nivo rashladne tečnosti. Gledaj i da li merač za ulje hvata "majonez" . 

Na Opelu npr postoji ekpanziona posuda za antifriz i lako se vidi kad je zaprljan uljem jbg.

U dobru je lako dobar biti, na muci se poznaju junaci.

Vec 2 godine skoro je tako kod njega i mogu ti reci da mi zbog toga nijednom nije dizao temperaturu ili da grejanje ili klima nisu radili.

Menjao ulje redovno i nijedan problem iskren da budem nisam imao. Niti je bilo 'majoneza' na meracu ili cepu.

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da nije dihtung glave, jer on tuda i ne "prolazi". To je kućište lanca, i ima svoje dihtunge. Ako ne pušta sa strane, baš gde je glava, onda mislim da je ono što je kolega KG BMW sugerisao. Ali opet, trebalo bi neki majstor da ga pogleda :)

 

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Shy said:

Nije kod tebe dizao temperaturaturu, ali je kod predhodnog vlasnika..loš termostat, zacepljen sistem, vodena pumpa..

Tebi je ostao skuplji deo posla..

Kod mene evo skoro 2 godine zbog toga nije dizao temperaturu. Par puta se desilo, ali je to bilo jer je bilo vazduha u sistemu iskren da budem. 

9 hours ago, smg said:

Ja mislim da nije dihtung glave, jer on tuda i ne "prolazi". To je kućište lanca, i ima svoje dihtunge. Ako ne pušta sa strane, baš gde je glava, onda mislim da je ono što je kolega KG BMW sugerisao. Ali opet, trebalo bi neki majstor da ga pogleda :)

 

Gledao sam danas i vidim da pusta i kod senzora bregaste, a dole ne deluje tako mokro. Majstor kaze da mora i glavu da skida ako se radi taj dihutng lanca jer navodno ne moze lepo da legne bez toga.

Link to post
Share on other sites

Uneo sam konfuziju kao po obicaju, najgori scenario za ne daj boze. Ulje i voda po nekim knjigama se kontrilisu na 2 nedelje, i pre svakog polaska na put.

Slusaj ti Kragujevcanina i Lalu.

Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Shy said:

 Ulje i voda po nekim knjigama se kontrilisu na 2 nedelje, i pre svakog polaska na put.

Slusaj ti Kragujevcanina i Lalu.

Bogami ja na M40 kontrolisem nedeljno! :D

Koga zmija ujede i gustera se plasi...

 

edit: Inace ovaj majonez ume fino da zavara i da odvede dijagnozu u skroz pogresnom pravcu. Recimo ja sam na M40 svake zime imao majonez, i na sipci i na cepu plus gubio lagano vodu. Sipao sam uglavnom 10w40 ulje . Relacija je po gradu i spicu.  Medjutim, na leto sam sipao Mobil 5w50 ulje i sada kada je hladnije, majoneza skoro i da nema! Plus motor nikada bolje nije radio!  A voda se gubila zbog dotrajalog grejaca kabine. 

Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Elvir said:

Bogami ja na M40 kontrolisem nedeljno! :D

Koga zmija ujede i gustera se plasi...

 

edit: Inace ovaj majonez ume fino da zavara i da odvede dijagnozu u skroz pogresnom pravcu. Recimo ja sam na M40 svake zime imao majonez, i na sipci i na cepu plus gubio lagano vodu. Sipao sam uglavnom 10w40 ulje . Relacija je po gradu i spicu.  Medjutim, na leto sam sipao Mobil 5w50 ulje i sada kada je hladnije, majoneza skoro i da nema! Plus motor nikada bolje nije radio!  A voda se gubila zbog dotrajalog grejaca kabine. 

Meni se to nikada nije desilo iskren da budem. Niti je dizao temperaturu, grejanje radilo kao i klima.

Zato sam i pitao ljude sta misle o ovom problemu :)

Link to post
Share on other sites