Recommended Posts

Curkanje ulja je normalno za tako vremesni auto. Da bi otklonio, mora se utvrditi odakle curi ulje I po potrebi predihtovati.

Ili da se ne opterecujes time. Kontrolisi ulje, po potrebi dolivaj, motor peri sa Bremsom I nek ide zivot! :) 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Meni na E34 M50 pusta na kucistu filtera ulja. Ranije je bilo neznatno, sada vec curi malo vise, mada, od zamene do zamene (na 10.000 km, npr ispusti oko 300-400 ml), nesto malo i na poklopcu motora, event jos negde, trunku mozda potrosi, uglavnom fali mi uvek kod zamene negde oko pola litra. Slozicete se da je to za 1990 god sasvim ok. E sad, promenicu dihtung poklopca, proveriti da li jso nesto mogu srediti na bloku itd...ali rekose mi da pored dihtunga kucista za filter ulja (koji ima za 3-4 eur originalni da se nadje) navodno ima i neka gumica kruznog oblika koja stoji negde izmedju bloka motora i kucista i da ona hoce da prsne i tu ulje moze da probije u vecoj meri, ne daj Boze negde u voznji itd i da motor prilicno ostane bez ulja. Gledao na BMWFANS nigde nisam nasao o kakvoj gumici je rec. Zna li neko nesto vise o tome? Jel neko radio to na m50? 

Link to post
Share on other sites