Klima nepravilno radi


Recommended Posts

Nedavno mi je crkao reostat, zamenjen je drugim (Valeo), na kutiji pise da je za X5 i E39, al po broju sasije izbacuje da taj moze i za moj auto(E46 2.0d 110kw). Stavio sam taj i posle toga su nastali problemi. Prvo klima uopste nije htela da radi, ni klima ni obicno duvanje, zamenio sam klimatronik i pocelo je da duva, al moze da duva samo u jednom smeru i nikako nece u noge. Npr podesim da duva pravo u vozaca i krene lepo da duva, ali kada ukljucim da duva u soferku onda gasi za pravo i krece da duva samo u soferku i obrnuto. Kada namestim da duva u noge krene da duva pravo. Zamenim klimatronik opet i isto se desava. Odem u servis da provere sta se desava i kazu da su klapne dobro uzupcene i da motorcici lepo rade. Odem na drugo mesto, probaju sa drugim reostatom i prestane klima opet da radi, kako kazu stavili su sa bmw E46 koji je sigurno ispravan, vratim moj prethodni reostat i klima opet radi al i dalje brljavi. Vec 2-3 majstora su gledala i nisu uspeli da srede. Da li iko moze da pomogne ili da pretpostavi sta moze da bude? 

Link to post
Share on other sites