Recommended Posts

Imam pitanje vezano za Bmw e46 320d od 110kw u karavanskoj izvedbi . Auto mi trosi rashladnu tecnost bez lokvica ispod auta i pusi bijeli dim znaci konstantno i u leru i u voznji simptomi glave motora ali auto normalno pali normalno vuce ne mjesa ulje i vodu nema pritiska u crijevima od rashladnog sistema temperatura takodje normalna na pola nije pregrijavan. Kopcan na dijagnostiku nista ne pokazuje provjeren interkuler turbina takodje sve ok.Na 100km potrosi oko pola litre rashladne tecnosti i stalno pusi. Da li je problem u necemu drugom ili je nesto oko glave motora ako je neko imao slican problem nek se javi da bas neskidam glavu motora ako nije ona . Unaprijed hvala 

Link to post
Share on other sites

Proveri za pocetak da li ti negde creva i racbe nisu felericna. Proveri one srafove za ozracivanje koji su plasticni.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, milosabs said:

Proveri za pocetak da li ti negde creva i racbe nisu felericna. Proveri one srafove za ozracivanje koji su plasticni.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 

Meni je sadasnji e46 "gubio" vodu, ali dosta sporije na tom plasticnom govnetu za ozracivanje pored cepa. Ali se videlo belo okolo njega i gore na haubi. Zamenio sam i od tada, da kucnem u drvo sve ok ...

I kada sam ga skinuo, videlo se da su "navoji" osteceni ... vrv je tu pustao po malo ... isto su mu creva bila mekana, ali nije dimio nista ...

Link to post
Share on other sites

Sve provjeren nigdje ne curi danas sam nasuo u hladnjak tecnost za krpljenje hladnjaka pa cemo vidjeti sutra prekosutra jel urodilo plodom jedino mi to palo na pamet a vidio sam da i ako je dihtung glave malo nacet da ova tecnost moze okrpati sad stace biti vidjecemo, uglavnom hvala na savjetima 

Link to post
Share on other sites

Uradio si najgoru mogucu stvar.. I da ti sredi, drzace ti par hiljada km, posle opet isto, i ako opet sipas,  moze da ti napravi vecu stetu. Znam lika koji je tako na autu sipao par puta tu tecnost, zacepio mu hladnjak, i motor prokuvao, dalje da ti ne pricam.. Ne znam sto nisi otisao do majstora koji ima aprat za merenje pritiska u sistemu i  CO2, ne bi ti uzeo vise od 1500, a znao bi na cemu si..

Link to post
Share on other sites