Recommended Posts

2001 525d 120kW model, danas u toku normalne voznje su mi se upalili grejaci i auto je skroz stao od tada sam pokusao da ga upalim ali vergla i nece da upali a lampica za grejace i dalje stoji da li je neko imao slicnih iskustava?

Link to post
Share on other sites

Mislim da nema veze sa grejacima iako ti sija ta lampica.

Nebi se auto ugasio zbog neispravnih grejaca. Taj motor pali i bez grejaca na mnogo nizoj temperaturi.

Zakaci dijagnostiku,iscitaj greske. Grejaci nisu sigurno.

Kad stavis kontakt,otvori vrata i ispod vozacevog sedista u patosu treba da se cuje zujanje 60 sekundi. Ako se necuje,crkla ti pumpa koja tu stoji. Pumpa pred-dopreme.

Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, miksa said:

Mislim da nema veze sa grejacima iako ti sija ta lampica.

Nebi se auto ugasio zbog neispravnih grejaca. Taj motor pali i bez grejaca na mnogo nizoj temperaturi.

Zakaci dijagnostiku,iscitaj greske. Grejaci nisu sigurno.

Kad stavis kontakt,otvori vrata i ispod vozacevog sedista u patosu treba da se cuje zujanje 60 sekundi. Ako se necuje,crkla ti pumpa koja tu stoji. Pumpa pred-dopreme.

Odnet juce kod majstora cekam poziv da vidim sta je u pitanju, pumpa je dobro cuje se da radi. Obavestavam kad saznam detalje. 

Hvala na odgovoru! 

Link to post
Share on other sites

Dijagnostika je pokazala sa grejacima nema nikakvih problema, problem je bio u gorivu. Majstor kaze da je ocistio rezervoar, stavljen je nov filter za gorivo medjutim pumpa koja gura gorivo u filter nije gurala dovoljno goriva. Tako da je to problem, hvala Miksa. 

Link to post
Share on other sites

Nema na cemu. Jebale su me te rode(tako kaze moj matori),tako da sam odmah pretpostavio sta moze da bude,jer su potpuno isti auti kod tebe i mene,sa m57 motorom,moj 3.0 tvoj 2.5 ali sve je isto osim zapremine.

 

Ja sam za 60.000km koliko dugo vozim ovaj 530d promenio 3 te pumpe u patosu. Cim izadje iz garancije,2god,crkava. Ona gura 5,5bar pritisak goriva a bas je malecka ko konzerva red bula i valjda zato crkne nemam pojma.

Sve dok mu je to jedina mana,ja sam prezadovoljan.

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, miksa said:

Nema na cemu. Jebale su me te rode(tako kaze moj matori),tako da sam odmah pretpostavio sta moze da bude,jer su potpuno isti auti kod tebe i mene,sa m57 motorom,moj 3.0 tvoj 2.5 ali sve je isto osim zapremine.

 

Ja sam za 60.000km koliko dugo vozim ovaj 530d promenio 3 te pumpe u patosu. Cim izadje iz garancije,2god,crkava. Ona gura 5,5bar pritisak goriva a bas je malecka ko konzerva red bula i valjda zato crkne nemam pojma.

Sve dok mu je to jedina mana,ja sam prezadovoljan.

Hahah hvala ti, da li imas preporuku gde da uzmem novu ?

Link to post
Share on other sites