Recommended Posts

E30,320i,'84.

Dam kontakt,sve ok,okrenem kluc da zavergla...lampice se pogase i nista!Akumulator dobar,postavljen i drugi!Probam ponovo...cuje se samo neko zujanje cim dam kontakt,zujanje napred u motoru!Proverim gde se cuje...rele za pumpu goriva...postavim drugi...ista stvar!!!Dam nekako kontakt a da se ne cuje zujanje ali opet nista,samo pogasi lampice u tabli i nista vise!!!Desava se jos i kad probam da verglam a zujanje se cuje, da kad iskljucim kontakt ostane uklucena pumpa goriva i non-stop vrti,dok ne iskonektujem rele,kad ga opet vratim,odmah posle,pumpa se ne okrece dok ne dam kontakt!Pumpa se cuje normalno ,kad uspem da dam kontakt bez zujanja!Jedino sto sam radio je zamena drzaca motora i ne treba da napominjem da je pre toga sve bilo normalno!!!!

Znaci ako ga sutra ne resim....ode mi glava!!!Prema tome....iskopajte neko resenje ako boga znate!!!!

Link to post
Share on other sites

Imao sam slican problem pre jedno pola godine, ali kod mene se radilo o akuu.

Vidi ako cujes jedno klik nije ni potrebno da ti govorim da je najverovatnije alnaser. Po ovome sto si ti rekao, znaci samo zujanje, ili aku, ili el. instalacija.

Tvoj problem je da ustvari nedostatak struje tako da nema snage da okrene. Redosled bi bio, 1. osigurac, 2. svecice (u slucaju da zavergla), 3. aku, 4. kablovi.

Link to post
Share on other sites

Drugari hvala!!!!Problem resen!!Jutro je pametnije od veceri!!

Masa koja ide od poklopca ventila do sasije se prekinula prilikom podizanja motora(to je ona mala pletenica) i poblesavio je nacisto,cim sam stavio novu pletenicu odmah je proradilo!E sad,sto su meni zivci proradili to je druga prica!!!

Znaci,ako neko ima ovakav problem...evo resenja!!!! :D :D ;)

Link to post
Share on other sites