Recommended Posts

Pozdrav ljudi,ja vise ne znam sta da radim sa ovim mojim bmw-om. Trenutno je kod majstora vec mesec dana,i niko ne moze da mu otkloni kvar.

U pitanju je bmw e46 n42 318i cist benzin.

Ovako,auto u voznji pocne da trokira,skala za obrtaje pobrljavi,nekad se ukljuce neke lampice a nekad ne,nekad ugasi,a nekad ne,nema pravila kad ce da pocne da trokira.

u trenutku kada pocne da trokira,ukljucuje mi se uvek lampica za akumulator-alternator,pali se gasi se,u trenutku stucanja..

Proveravao sam alternator,on puni kako treba,majstor je sumnjao na regler,zamenio regler,auto vise ne stuca,lepo radi,ali mi se lampica za akumulator ne gasi uopste,kao da ga kompjuter ne prepoznaje. Taj regler sam platio 4000din boshov. Posle toga mi kazu da nije original regler,da moram da uzmem original,original kosta oko 9000din,uzmem original,majstor namontira,auto opet trokira,isto ponasanje i lampica za akumulator non stop ukljucena,akumulator je nov,star 2 meseca.

U trenutku trokiranja,napon mu pada na 11.5,a ovako je oko 14.2

Regler koji sam platio 4000din,punjenje mu je konstantno bilo na 14.1.2.3,opet kazem nije stucao,ali lampica svetli non stop.

Jel ko imao ovakav problem,vise ne znam sta da radim,i sta da proveravam..

hvala puno unapred svima koji budu procitali i pomogli u svakom slucaju.

pozdrav

 

Link to post
Share on other sites

Rece mi ovaj sto mi odrzava auto da mu je jedan gubio kontakt na ecu kao, pfff, ko bi ga znao, kaze rukom kad ga pritisne on radi dobro. Mene za sada samo agregati zezali, sitnice razne, sve vidljivo na dijag, imam 250k na satu.

Neka ga pogleda neki elektroničar, ne elektricar. Vidite mu bregaste na usisu da nisu pojedene.

Regler sa bmw znakom ne daje gresku, ostali rade pos'o, ali sija greska.

Trazi dalje, sredicete ga, nadam se. 

Link to post
Share on other sites

Senzor radilice. Isti sam problem imao samo sto mi se jos gasio. Pocetni znaci su trokiranje, gubljenje obrtaja i paljenje lampice od alternatora a vremenom je teze palio dok senzor nije crkao skroz. Senzor radi normalno dok temperatura motora ne dosegne radnu temp a cim se zagrije motor i senzor javljaju se problemi. Ako ti motor normalno radi dok je ladan to je 100%

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zamenio i probao sa taj skuplji regler,isto se desava,uzeo sam auto,sada mi je kuci.

Slavisa,nije tako kod mene,kod mene nema pravila,hoce da stucne i kad je hladan,i kada se motor zagreje,vozim ga,desava se da ne stucne i po sat vremena voznje bez prestanka..

Juce mi se bas desilo i da mi ugasio,i popali mi neke lampice na tabli,sacekam 5sec,upali normalno,i teram dalje.

Ne znam vise sta da mu menjam,i sta da proveravam,jer izgleda da ipak da nije do alternatora,i ako se pali lampica prilikom stucanja...

pozdrav i hvala u svakom slucaju na savetima..

Link to post
Share on other sites

Kad rešiš da ga sređuješ uzimaj polovne delove, manje će da te košta, posle mu stavljaj novo.

Dao sam sve od delova rezervnih, niko ne vraca, nemam ništa.

Hoće i od vanosa da štucne..ja bih mu stavio neki polovan senzor radilice za početak. Moj kad bude krenuo da zeza, izleteće napolje.

Link to post
Share on other sites

Baš tako, bolje polovan originalni nego neki zamenski. Osetljiva su ova auta na zamenske senzore.

 

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...