Filter zraka mijenjanje


Recommended Posts

Pozdrav,  može li mi tko reci na koliko se mijenja kod bmw x5 e53 D filter zraka ?  nisam nigdje uspio naci neko stanje u kilometrima ili mjesecima,  također vodena pumpa kako se ona mijenja dali kad se počne ćuti ili ima neka druga mjerna jedinica. Hvala

Link to post
Share on other sites

Filtere vazduha sam ja menjao na svakom drugom servisu, servis mi je bio na 10 do 12000 km. Sto se vodene pumpe tice, majstori za m57 motore savetuju 60 do 80000 km

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

ja svaki drugi mali servis,tj svakih 30.000km menjam vazdusni.

auto vozim samo onroad,nista sporedni putevi,suma,livada,tako da nema gde ni da se zaprlja.

pre 7 dana sam radio mali servis(ulje,filter ulja i filter goriva),pa je majstor skidao i vazdusni filter cisto provere radi,ali je cist ko oko,tako da ce on ici za sledecih 15.000km po planu.

po meni je jako bitan filter goriva,jer svasta sipamo u rezervoar(iako sipam SAMO na lukoilu),a i nije neka investicija,sad sam platio knecht filter 2340din,filter ulja knecht 900din,a mislim da je filter vazduha oko 3500din,a separator uljnih para oko 5000din

Link to post
Share on other sites

Takodje na 10.000km ulje i svi filteri a separator svaki drugi servis
A lako se mijenja mozda ide tesko nekom ko ne zna gdje stoji pa ga trazi 20min [emoji23]

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
On 16. 02. 2018. at 3:02 PM, ilovebigasses said:

A nijeeee, ne zezaj Mirsad :D za 5 min izvadis filter, cak i ako skidas onu lajsnu iznad/zid. I slazem se, svaki mali servis obavezno i filter vazduha. Nije skupa investicija a nakon 10.000 se sasvim lepo zaprlja. Ja jedino svaki 3 servis menjam filter goriva :-)

:)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

najzad sam danas uspijesno promijenio filter zraka prosle sedmice sam sve rasarafao i nisam uspijeo da podignem plocu sto zatvara filter kad sam sve sklopio onda sam se sjetio da ima jos jedna saraf u cosku :)  danas  sam uspijesno sve uradio srecom pa mi je II verzija motora M57N nisam morao skidati zid ni bocu sa vodom  ?

Link to post
Share on other sites