Bmw e90 320xd 184ks


Recommended Posts

Ljudi moze li malo saveta na sta obratiti paznju i kakvi su motori 2.0 dizel sa xdrive pogonom od 184ks manuelni menjac je upitanju i da li i oni imaju isto problema sa lancem kao i n47 onaj od 177ks i da li daje neka upozorenja pre pucanja posto sam cuo price da ne mora nikakav znak da da. 

 

Hvala. 

Lp

Link to post
Share on other sites

E moje pitanje, izvini sto ti upadam u temu. Koji je to problem toliko sa N47? Bas taj sam uzeo.

A koliko sam cuo nema nikakvih naznaka da ce da ode lanac. Desavalo se ljudima bukvalno stane na semafor i samo stane auto.. puf kraj! pokidao i sve sjebao.

Blazeni OPEL sa OHC motorima iz 1981god. On pokida kais, ti stavis drugi i teras :D:D

Link to post
Share on other sites

Voleo bi da neko kaze koji je procenat tih pucanja lanca da se dogodi? Ovako je sve rekla kazala... 

Link to post
Share on other sites

To ne ume niko da kaze :)

Ja sam skoro yzeo auto sa tim motorom i pokusavao da nadjem upravo tu cifru. Neku statistiku, koliko procenata. Nisam uspeo nigde naci. Verovatno da postoji u nekoj bmw statistici ali to verovatno nije nama dostupno.

Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, vranjin said:

To ne ume niko da kaze :)

Ja to gledam drugačije, sve i da je 5% ako se meni desi, to je meni 100% :) 

Jedno je sigurno, ne postoji auto bez mane. Osim ako pitaš 1.9 TDI ekipu u "fau ve" programu :) Pitanje je samo sa kojom manom možeš da živiš.

Ja da strepim od pucanja tog lanca, zamenio bih lanac i lančanike (i šta ide uz to / španer, one plastike i šta ti ja znam) i očekuivao bi da sam miran dosta kilometara. Kontam da u vrednosti automobila, ta zamena ne nosi veliki procenat a meni daje moj mir. Ali opet, svi su ljudi različiti, prioriteti se razlikuju, mogućnosti i slično. Činjenično stanje je da velika većina nas ovde na forumu je u priči seci uši krpi ... (takvi su generalno uslovi u Srbistanu) pa nam je svako preventivno ulaganje problem.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, smg said:

Ja to gledam drugačije, sve i da je 5% ako se meni desi, to je meni 100% :) 

Jedno je sigurno, ne postoji auto bez mane. Osim ako pitaš 1.9 TDI ekipu u "fau ve" programu :) Pitanje je samo sa kojom manom možeš da živiš.

Ja da strepim od pucanja tog lanca, zamenio bih lanac i lančanike (i šta ide uz to / španer, one plastike i šta ti ja znam) i očekuivao bi da sam miran dosta kilometara. Kontam da u vrednosti automobila, ta zamena ne nosi veliki procenat a meni daje moj mir. Ali opet, svi su ljudi različiti, prioriteti se razlikuju, mogućnosti i slično. Činjenično stanje je da velika većina nas ovde na forumu je u priči seci uši krpi ... (takvi su generalno uslovi u Srbistanu) pa nam je svako preventivno ulaganje problem.

500-600e kosta to zadovoljstvo... ili ti veliki servis

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, marko13 said:

500-600e kosta to zadovoljstvo... ili ti veliki servis

Pa iskreno, nije to toliko mnogo koliko sam ja očekivao ... ako auto košta 8000-9000. Da ne zvučim kao da solim ranu (nemoj molim te pogrešno da me shvatiš), ali na tu cifru mi deluje kao razumna cena za "miran san".

Link to post
Share on other sites

isam se ja ni zalio na cifru. Samo se nadam da je to to. Potrosio sam i mnogo vise od toga. Sve sam uzeo da radim, od grejaca komplet kocnica, kvacila, zamajca do leptira gasa. 

Samo se nadam da sam time "kupio miran san" :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

A ta cena od 600€,sta sve obuhvata? Jel zamenu sva tri lanca,spanere i td? Ili je to samo zamena onog jednog lanca,za koji svi majstori kazu da se samo on menja jer je problematican?

Link to post
Share on other sites

Pa to je najgore,sto kad pitas koliko kosta veliki servis, cene idu od 400 do 900€. Danas pitam ovog od 400 sta se sve menja i dobijem informaciju da se menja samo taj kriticni lanac. Mene sad zanima, je li bitno da se promene sva tri lanca i pripadajuci elementi (a ja tvrdim da jeste,neka me neko ispravi) ili se moze proci za zamenom tog jednog "kriticnog" lanca i solidnom ustedom novca?

Link to post
Share on other sites

Pa kada vec jedes g.... uzmi makar zlatnu kasiku!!

Kada vec radim to nikada ne bih menjao samo jedan lanac. I polovicno, zbog cega.. 200-400€ razlike. Suludo.

Pazi ovako delovi SVI bas svi izadju oko 400-500€ plafon... ostalo su ruke.

Link to post
Share on other sites

I ja sam istog misljenja,samo me to nervira sto moram da im vadim reci iz usta,valjda se zna sta je veliki servis,a ne da se radi polovicno tako sto te navuce nizom cenom. I ruke za to idu do 400€ ako se ne varam? 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Neimar said:

Pa to je najgore,sto kad pitas koliko kosta veliki servis, cene idu od 400 do 900€. Danas pitam ovog od 400 sta se sve menja i dobijem informaciju da se menja samo taj kriticni lanac. Mene sad zanima, je li bitno da se promene sva tri lanca i pripadajuci elementi (a ja tvrdim da jeste,neka me neko ispravi) ili se moze proci za zamenom tog jednog "kriticnog" lanca i solidnom ustedom novca?

 

Link to post
Share on other sites

Procitah u tvom postu da se obavezno menja i pumpa visokog pritiska, ja sam je nazalost vec promenio jer je vec riknula mesec dana posle kupovine,i uz nju sve 4 dizne. To sam napravio. Lanac se ne cuje ali planiram da to promenim preventivno jer mi ne treba jos jedan tako ozbiljan kvar. 

Link to post
Share on other sites