e39 525d - nemiran rad


Recommended Posts

P0zdrav!!

Eto, doslo vrijeme da i ja pitam kolege za savjet smileee.gif

Rijec je o e39 525dA 11/2003... auto ima 302tkm i sve je bilo normalno do prije 2 dana... prije 10 dana sam mijenjao ulje i filter na servisu. Majstor je predlozio ulje 10w40 radi veceg broja kilometara koje je auto presao, ali je na kraju stavljeno 5w40 ( ne znam zasto ).

Znaci, auto ide normalno, ne gubi snagu ali se prije 2 dana pojavilo sljedece:

nemiran rad motora, i to ne samo kad je hladan nego i povremeno na semaforu ili u koloni...

temperatura je ok, obrtaji na satu stoje normalno ( ne osciliraju )... taj nemiran rad napravi osjecaj kao da se cijeli auto zatrese na nekoliko sekundi pa onda opet sve ok, pa opet zatrese i tako... nema nekog cudnog dima ili mirisa...

da stvar bude nejasnija, jutros se upalila ona zuta lampica od motora... razina ulja nije na maksimumu ( nigdje ne vidim da curi ) nego izmedju minimuma i maksimuma ( od servisa do sada sam napravio oko 600 km )

od cega da krenem i na sto upucuju ovi simptomi? 

Hvala

Link to post
Share on other sites

a i ja sumnjam na diznu... prije 2 dana je bilo -5 vani i onda je bas bio nemiran....danas je +2 temperatura i osjetno bolje radi ( cak eto ne svijetli ni zuta lampica )....

dugo nisam imao diesel ali mi je cudno da se tako velike oscilacije dogadjaju pri promjeni vanjske temperature....

Link to post
Share on other sites

Ja sam u cetvrtak tocio u Bratislavi (cuvene Jarovice) na OMV-u i cini mi se da  auto ima manje snage i da je bucniji. Ne mogu da verujem, jedva sam cekao da ljubimca “osvezim” stranim dizlom, kad ono...

Svakako kopčaće se dijagnostika kad se vratim.

Link to post
Share on other sites