Recommended Posts

Pisao sam da mislim da mi auto trosi malo vise ali smo tu temu zavrsili.Bio sam kod majstora koji mi je procitao da mi ne radi bust ventil na turbini i da su mi tri dizne u autu.Da li zbog ovih stvari postoji mogucnost oko povecane potrosnje.Hvala

Link to post
Share on other sites

sigurno da mogu lose dizne da povecaju potrosnju

pogotovo ako su dizne u plusu,tj ako pisaju vise goriva nego sto treba,to isto moze da utice na sam motor,jer ako ga budes przio sa tim losim diznama moze da progori klip. Citao sam o nekoliko slucajeva gde se bas to desilo,zbog dizni koje su nalivale previse goriva na odredjeni cilindar

Link to post
Share on other sites
Pisao sam da mislim da mi auto trosi malo vise ali smo tu temu zavrsili.Bio sam kod majstora koji mi je procitao da mi ne radi bust ventil na turbini i da su mi tri dizne u autu.Da li zbog ovih stvari postoji mogucnost oko povecane potrosnje.Hvala
N75 ili boost ventil kontrolise rad turba , ako ne radi kako treba auto ne ide dobro sa time povecava potrosnju , dizne ako pisaju isto povecava potrosnju

Ako prikazuje boost ventil kao kvar ne mora da znaci da je do njega , mozda negde pusta neko crevo , ili turbo ne puni kako treba , najednostavnije je diagnostika brdo treca brzina pratiti pritisak turba , ako je oko 2000-2250 onda ima pritiska , sada treba proveriti da li ventil otvara kada treba ima tu sitnica koje treba proveriti ali ventil je najlakse probat 10min posla

Pozdrav

~~~Nc Chip Tuning~~~
Dpf off
Dtc off
Egr off
Swirlflaps off
Ad blue off
O2 sensor off
Remap stage 1,2,3
Eco Tune
Maf to Map gde je moguce odraditi
Launch control
Popcorn
V-max
~~~~~~~~~~~~~
Slovenija , Dravograd
Andrej Rožič +38640205519

Crna Gora , Podgorica
Nemanja Ćetković +38267236406

Bosna I Hercegovina , Trebinje
Delić Goran auto servis G-MAX
+38766196062

Ostvarite popust na sve nase usluge od 10% lajkom na nasu zvanicnu Fb stranicu

https://www.facebook.com/ncchiptuning/

~~~~~~~~~~~~~

Link to post
Share on other sites