Recommended Posts

Postovanje svima,

Nisam uspeo pronaci na forumu da je neko pokusao ono sto ja nameravam. Interesuje me da li je neko probao to i da li je uspeo ili mozda zna neki savet da mi da.

Moj E46 je 2001 pre restaylinga, radi se o tome da imam navigaciju sa ekranom, standardni zvucnici nikakvo bezobrazno preterivanje :D medjutim zvuk mi radi samo u vozacevim vratima, znam da je otislo pojacalo BM54 becker koji ima tendenciju da crkne, samo kad je hladno proradi na par sekundi na svim pa me zaraduje lepo al odma prebaci na vozacev, e sad da se ne bih mlatio popravkom prvenstveno jer je 150e kod svakog sto je apsurdno dati za auto 2001 kolko god nam nasi ljubimci bili dragi kad ce ionako riknuti opet a garancija od deset godina je ok samo sto imam malo i ambicija pa ne planiram voziti e46 i za 10 godina...

Da li je izvodljivo uzeti aftermarket pojacalo lepo i fino neko srednje ili malo cak bolje sa vise kanala, i onaj dzek ssto ide u bm54 ispitati koja je koja zica tj koji je koji zvucnik i ubaciti direkt na to novo pojacalo i lepo zapakovati sve iza tapacira te samim tim resiti problem za nekih 70 evrica da kazem posto ne nameravam da vadim napred navigaciju i ubacujem neke playere i slicno. Hvala puno na buducim odgovorima ako je neko uradio nesto tako, i posavetuje kako je najlakse izbaciti taj ozloglaseni BM54...

Link to post
Share on other sites

mislim da je najbolje izbaciti to i ubaciti multimediu za oko 200e i milina,ja cu tako kod mene da uradim jer imam slican problem

kupio drugi radio iz stranca ispravan,on sljakao 3meseca i isto kao stari,prestala da radi leva strana zvucnika,rade samo na desnoj strani,a leva se upali ponekad na minut dva i stane

Link to post
Share on other sites

Pogledaj malo po forumu, već je bilo reči o popravci bm54.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
Pogledaj malo po forumu, već je bilo reči o popravci bm54.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока


Pogledao sam po forumu, ali nisam nasao konkretno nista za zamenu za drugo pojacalo, da isecem zice i vidim koja je za koji zvucnik i povezem na aftermarket pojacalo i sve zapakujem iza tapacirunga, da bude kao fabrika jer mi je namera da zadrzim fabricki bmw monitor unutra... Zato sam i pitao ovako nije mi bila namera da dzabe pokrecem jos jednu temu na sve one i neciji trud i objasnjavanje ignorisem samo nisam nasao ovo sto sam ja zamislio uglavnom su svi ili popravljali ili menjali skoro sve sto meni nije namera. Zadnja stvar koju bih zeleo jeste uzimati i davati 150e za popravku pojacala koje ima sklonost da rikne. Za sada sam video da pojacalo iz X3 modela moze da se koristi kao BM54 ali me zanimalo da li moze ovako ko sto sam napisao... Hvala u svakom slucaju.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

I mislio sam oko popravke da tražiš. Vidi, kolega leon je radio popravke. Čini mi se nekih 70 , 80 eura. Ako hoćeš vidi sa njim. Ako imaš nekog ko se bavi elektronikom poslaću ti na papiru kako se to radi. Izadje te nekih 25 eura, delovi.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, vranjin said:

I mislio sam oko popravke da tražiš. Vidi, kolega leon je radio popravke. Čini mi se nekih 70 , 80 eura. Ako hoćeš vidi sa njim. Ako imaš nekog ko se bavi elektronikom poslaću ti na papiru kako se to radi. Izadje te nekih 25 eura, delovi.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока
 

Da znam da on to radi, zadnji put kad sam ga pitao bilo je 100e, nego drug mi je nudio bio skoro pojacalo za 2500 dinara koje on ne koristi pa sam zato i pitao ovde da li je neko uspeo zameniti, jer znam da vecina ovde vozi e46 pa rekoh mozda nisu svi davali 100+ e da poprave to nego je neko uspeo naci alternativu. Izgleda da nisu svi baksuzi ko mi da im crkne jer se malo prica o ovom problemu hah :D U svakom slucaju hvala ti ako ne pronadjem nista javljam ti se da mi das to, pa da se krene cackati, kao i ono osvetljenje za noge sto bih voleo da mi objasnis kako da izvlacim instalacije kad budemo imali vremena. Veliki pozdrav.

Link to post
Share on other sites

Možeš iskoristiti to pojačalo što ti daje drug. Otvoriš bm54 i uzmeš signal iz njega i vodiš ga na pojačalo. Tako se inače radi.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

U ovom tutorijalu što imam vidi se odakle bi trebalo uzeti signal.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites