Remont menjaca e30


Recommended Posts

Sta mu je? crkao skroz ili samo hoces da budes siguran da je ok?

Ako je crkao skroz vise ti se isplati da trazis drugi koji radi. Posto ovi sto rade menjace tesko da ce naci delove za tako stare menjace.

Jeftinije ce te izaci da trazis drugi da znas da radi. Promeni ulje, promeni semeringe i miran si...

Link to post
Share on other sites

Ima luft pri kretanju, tj u bilo kojoj brzini ima luft. Inace nema zveckanja, lepo salta brzine, u svakoj brzini lepo radi. 

Kad usporim pa dodam malo gasa cimne. Krstovi kardana i lezaj remontovani, deferencijal je dobar- ali i njega planiram da dam na remont u "racing diffs".  

 

Link to post
Share on other sites

E sad, kako da prepoznam pravi menjac? Neke oznake? Da li su od svih m20 motora isti menjaci ili ima razlike? 

Znam da menjaci koji su isli na m20 motore imaju m60 oznaku na menjacu...

Link to post
Share on other sites

I menjac je i polu osovine su upitanju... sad sam proverio. Upravo sam izvadio menjac, ima malo lufta. I sad skidam polu osovine. Polu osovine cu verovatno polovne traziti.

a za menjac nisam siguran...?

hvala na savetu.

 

 

Link to post
Share on other sites

Slusaj, menjac svaki koji ima 30god ne ocekuj da nema lufta. Ako lepo radi uradi ono sto sam ti rekao.

Promeni ulje, promeni sve semeringe ima jos neke gluposti i to je to! Zameni poluosovine i teraj.

Mozes da promenis i ulje u diferencijalu kada se vec igras

 

Link to post
Share on other sites

Sredinom prsle godine sam menjao  u menjacu i diferencijalu. Sad cu naravno u menjac novo. 

To da, jbg ipak je mator menjac. Videcu da zamenim semeringe, ako nadjem nekog ko je od poverenja dacu da pregleda menjac ako moze da se popravi. Taman cu i set kvacila da sredim.

hvala.

javljam sta sam uradio ?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Menjac moze da se remontuje i ljudi to aktualno rade. Racunaj da nece moci da bilo sta uradi ako je ulazna osovina pojela kuciste. Kostace dosta. Imas u cacku neki Misko ko to radi. Zna o cemu je rec. 

 

Menjac koj ti trazis koj je isao na e30 m20b25 je getrag g260. Duzi je od drugih menjaca iz e30 karoserije koji nisu automatik ili IX. 

 

Remont kardana je takodje moguce resenje lufta. Tu mora i novi lezaj i nosac sto ne spada u remontu. Ima 2 vrste lezaja,  za stari i novi tip.

 

Poluosovine su jako skupe. Ne moj da te neko laze i kaze da ima polove dobre. Posle 30g. Sve su manje vise u maleru nekom. Samo dal ima manje ili vise lufta. Ima 4 tipa. Debeli, tanki i naravno sa ABS ili bez. Razlika u ABS poluosovini je prsten koj moze da se svuce ukoliko tvoj auto nema viljske za ABS. 

Link to post
Share on other sites

Uradjen je remont kardana ( oba krsta, lezaj i hardi guma), tu sam otklonio dobar deo lufta.

Sto se tice menjaca, za sad ga necu remontovati, zamenio sam semeringe. Nije velik luft, pa cu najverovatnije posle kupovine polu osovina resavati menjac.

Uzeo sam nov set kvacila "sachs", nove nosace motora i menjaca, kao i nove silen blokove i kugle.

Tako da sad nisam u mogucnosti da resavam menjac...

Da li imas neku preporuku za kupovinu poluosovina?

hvala na savetima

Link to post
Share on other sites

Ja sam bas te stavio. Ima u temi mojoj. Najveci problem je da je deblja poluosovina od fabricke. Dakle i matica je veca. Toliko velika da ako ne obradis ne moze da udje u rupu na glavcini.

Takodje, unutrasnja kapa lezaja je za e36 flasne difa, znaci moras to da zamenis. Skines stare i nabacis na SKF poluosovinu. 

Poluosovina je maklo kraca od fabricke ali skoro pa ne primetno. 

Evo za €114

http://m.mister-auto.ie/en/drive-shaft/bmw-3-e30-325-i-171hp_v39_g13.html

Link to post
Share on other sites

E hvala na savetu... totalno sam raskupusao prednji deo auta. Kad zavrsim otvaram novu temu i postavljam slike. Nadam se da cu uskoro zavrsiti, krenem da zavrsim jednu stvar vidim jos pet koje treba resiti ?

Link to post
Share on other sites