Recommended Posts

  • Replies 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja se izvinjavam hteo sam da napishem 400.

Pitao sam caleta, to je m3 sa 321ks fabrika. Auto je kupljen od Marka Milosevica. Taj auto je bio u Da motorsports na tuningu od 1000+ ks,naravno nije bilo ni pola od toga ,mislim da su na dyno izmerili 485hp,

a ovaj clip je kad je auto bio fabrika.

OvAJ cuveni auto od "520ks" je vozio moj cale u Tursku licno.

Link to post
Share on other sites

Pokazao je kako ce da ti auto puca od snage kad budes stavio onu granu na svoj shifonjer.

p.s. Ono na displeju gde bi trebalo da bude potrosnja stoji displej koji pokazuje u kojoj je brzini??

Link to post
Share on other sites
ja se izvinjavam hteo sam da napishem 400.

Pitao sam caleta, to je m3 sa 321ks fabrika. Auto je kupljen od Marka Milosevica. Taj auto je bio u Da motorsports na tuningu od 1000+ ks,naravno nije bilo ni pola od toga ,mislim da su na dyno izmerili 485hp,

a ovaj clip je kad je auto bio fabrika.

OvAJ cuveni auto od "520ks" je vozio moj cale u Tursku licno.

znam na koji auto misliš ali tu nešto ne štima

1. ovaj na clipu je s kompresorom na kojem piše G-POWER dakle nije fabrički

2. DA-Motorsport iz turske radi turbo motore odnosno onaj koji je vozio Petošević na SR je bio turbo

nažalost ni jedan ni drugi izgleda nemaju konja ni približno kolko piše

Link to post
Share on other sites

A sto ISLA, pa ici ce opet. A ovaj m3 nema ni onih 321ks sto mu je fabrika dala, mozda su ovaj kompresor naopako povezali pa sad isisava konje :boast: :boast: :boast: .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

...auto sa klipa imao je G-power compressor i tu snagu, taj nesretni turbo motor je dosao posle !

...doduse moze biti i 420 to ce bolje znati bivsi vlasnici al ne bitno isao je kako treba !

...pa onda zaradio obican 3.2 pa nesretni pokusaj turba, pa sad opet pokusaji ozivljavanja turba i tako videce se sta ce biti na kraju !!!

...sve u svemu ko i svaki M kod nas :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...