Recommended Posts

Sta te interesuje konkretno? Ja sam skoro kupio 5-icu sa tim motorm, u principu:

Veliki servis:

- remenica ako je losa

- kaisevi, zatezaci kaiseva itd...

- vodena pumpa

Mali servis:

- Filteri, ulje

Menjac:

- Ako nije radjen servis, ili ako je "mastan" menjac od ulja itd... I njegov servis.

 

Vanredno im crkava, relej grejaca, grejaci, lamda sonda, problemi sa alternatorom (za ovo ja imam, na cudan nacin), razne gumice na spojevima creva itd...

Link to post
Share on other sites

Na ovo sve iznad ja bih jos poskidao klapne (ako vec nisu), pregledao separator, promijenio ulje u diferencijalu, i obavezno jos provjeri da li postize 88-90C temperaturu (termostati im nisu jaca strana).

Link to post
Share on other sites
On ‎13‎.‎3‎.‎2018 at 9:02 PM, bmwbimmer said:

Na ovo sve iznad ja bih jos poskidao klapne (ako vec nisu), pregledao separator, promijenio ulje u diferencijalu, i obavezno jos provjeri da li postize 88-90C temperaturu (termostati im nisu jaca strana).

Koje ulje da uzmem za diferencijal, B sea 90?

Link to post
Share on other sites

Ja sam na mom 120d odradio ali servis promenjeni kaisevi zatezac kaisa, takodje po.preporuci mog majstora zamenjena remenica alternatora koja strada a ista je dosta skupa i stavljena umesto nje plivajuca tako da ce trajati dosta dosta duze i resen problem sa tom boljkom.
Sledece sto mu radim cistim izduvnu granu i one klapne-leptirice koji mogu da se otkinu i naprave kursus u motoru skidam i radi se prepravka stavljaju neki cepovi itd.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...