Recommended Posts

31 minutes ago, castor said:

Nije mi jasno zašto ne bi ukoliko je emisija ispod nivoa Euro6 standarda. Svakom kada skineš katalizator - postaje Euro2 praktično. Svakom kada dodaš ovaj katalizator - postaje odmah Euro6, iako je po emisiji bolji od standarda.

Politika... 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hvala! Taj sa 272ks je n53 Motor. U suštini plin mi se ovde ne isplati za 10-12000km. Videću kad se vratim sa odmora kakav će prosek da bude i da li se isplati da ga zadržim, ako ne oglas i neki euro 5

Link to post
Share on other sites

Bore se vetrenjačama ova dvojica. Kod onog kolekcionara eMova na jednoj slici stoji parkiran e39 525d, dajem mali prst da ga voza do pijace redovno, prodao se za dva litra na 100.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Shy said:

Bore se vetrenjačama ova dvojica. Kod onog kolekcionara eMova na jednoj slici stoji parkiran e39 525d, dajem mali prst da ga voza do pijace redovno, prodao se za dva litra na 100.

2 po 2 pa se skupi ?

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, firul said:

Hvala! Taj sa 272ks je n53 Motor. U suštini plin mi se ovde ne isplati za 10-12000km. Videću kad se vratim sa odmora kakav će prosek da bude i da li se isplati da ga zadržim, ako ne oglas i neki euro 5

ne bih prodavao, ova oprema ti je bas retka

Link to post
Share on other sites

Videću, ništa nije to hitno. Danas naručio dosta stvari za njega, ulje, filtere, dichtunge kućišta uljnog filtera, altetnator, spaner i pk kaiš. Stigla mi juče i dijagnostika, kupio sam Carly, extra je. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Toliko malo ni na otvorenom ovaj ne trosi. Kad sam ga kupio iz Minhena vozio sam oko 100km, prosek na auto putu je bio 10l, i nisam ga gazio, jednom na kratko do 180 , ostalo 120-150. Verovatno bi mu bila potrosnja po gradu oko 15-16, ali su kod mene bas kratke relacije pa zato i guta toliko, mereno i po tocenju a i bord pokazuje isto 20,1l . Iskreno i da ga prodam ne znam sta bih kupio za te pare. Dizeli ne podnose takve relacije nikako, zapusice se ceo vrlo brzo, tako da za sad ostaje ovaj. Vozicu ga narednih 100km bas penzionerski, saltanje na oko 2-2500 obrtaja pa da vidim kakvo ce stanje da bude i posle cu da ga testiram na malo "normalnijoj" voznji.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Potrošnja 16,5 gradske vožnje kako je krenulo ivo toplo vreme. Od početka sam imao osećaj da auto slabo vuče, kao da se malo guši na malim obrtajima, juče sam mu zamenio separator uljnih para sa crevima i oba DISA ventila, sad auto osetno bolje vuče. 6 sati posla, poludeo sam, ali je vredelo 

Link to post
Share on other sites

405km 60L benzina.Striktno gradska voznja u Vankuveru.Izadje oko 14.8l na 100km.I ne stedim ga ni malo.

Na otvorenom nemam pojma koliko trosi,jos ga nisam vozio na nekom otvorenom putu.

Link to post
Share on other sites
On 3/29/2018 at 1:49 PM, marko13 said:

Ajde neko barem da kaze istinu.

Najjaci su mi likovi kada se jave da im 3.0 trosi 8-10L

3.0d toliko trosi. 3.0d trosi litru vise od 2.0d po gradu. Na otvorenom, preko 120-130km/h  3.0d trosi manje. 

Link to post
Share on other sites

Meni posle remapa sto je odradio Torque sada po gradu trosi 11 :D a isao je do 12. X5 3.0d. Meni licno deluje da taj e60 trosi malo mnogo, em je manuelni menjac. X5 4.4 320 konja je oko 20l normalne voznje po gradu. Jbm li ga, ali ovaj je stvarno lep e60 :-) u zdravlje da sluzi brate.

Link to post
Share on other sites

Hvala! Vozio sam par meseci fiat stilo 1.6 16v, 103 konja, trošio mi je malo preko 12 na ovoj relaciji ?

Ostalo mi još magnetne Ventile vanosa da zamenim, to ću verovatno  sledeći mesec. Posle toga ne moram da mislim više neko vreme jer sam mu skoro sve bitne i skupe stvari oko motora.

Link to post
Share on other sites

Kako 13.3 uspevas kad meni 525d ne spusta ispod 11.5 i to novi beograd, zemun i sl.van svih spiceva. Mada sam provalio da manje trosi kad ga nagazis pa posle lagano kad postigne brzinu nego kad lagano vozis sa konstantnim ubrzanjem. E sad da li je to realno tako ili bord tako laze, ne znam...

Link to post
Share on other sites
On 4/14/2018 at 10:26 PM, dredger said:

3.0d toliko trosi. 3.0d trosi litru vise od 2.0d po gradu. Na otvorenom, preko 120-130km/h  3.0d trosi manje. 

Mozda u leru parkiran ispred kafica. Ili ako izadjes na autoput i stavis ga na 100km/h na tempomat. To je jedina varijanta gde 3.0 trosi 8L na 100km...

Nadam se da ne gledas bord.. Jos nisam video kola kojima necemu sluzi taj bord!

Jedino merenje je presao si npr 659km sipas do vrha npr 73.50L potrosnja je 11.15L/100km i cao. A na glupavom bordu je barem 1-2L manje.

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Djoksa530i said:

Kako 13.3 uspevas kad meni 525d ne spusta ispod 11.5 i to novi beograd, zemun i sl.van svih spiceva. Mada sam provalio da manje trosi kad ga nagazis pa posle lagano kad postigne brzinu nego kad lagano vozis sa konstantnim ubrzanjem. E sad da li je to realno tako ili bord tako laze, ne znam...

Brat, slazem se, tako i ja u pocetku sve nesto polako, pazi, odrzavaj on trosi :D i onda sam isto izvalio da je bolje i da manje trosi kad ga zaletis pa odrzavas gas, npr stisnem ga do 60 pa onda odrzavam koliko je moguce tu brzinu. Mada kada su guzve i kreni stani tu vec nema pravila. Meni recimo auto trosi jos malo manje nego sto prikazuje bord xD

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Djoksa530i said:

Kako 13.3 uspevas kad meni 525d ne spusta ispod 11.5 i to novi beograd, zemun i sl.van svih spiceva. Mada sam provalio da manje trosi kad ga nagazis pa posle lagano kad postigne brzinu nego kad lagano vozis sa konstantnim ubrzanjem. E sad da li je to realno tako ili bord tako laze, ne znam...

kad ga drzim na jacem gasu trosi manje takva masina, cim ga ulenjim ode  u k :D

Link to post
Share on other sites