Recommended Posts

Meni su govorili da dizel motore treba voziti na oko 2 do 2500 obrtaja jer tad turbina radi lepo i lakse auto ide, upravo ta prica, rastereceniji. Meni je e46 320d od 150ks trosio oko 9.5L po gradu jer sam ga gusio npr trecom brzinom na 1400 obrtaja na uzbrdici (kakvoj god). Sad kad ga ceram kroz grad izmedju 2 i 2500 obrtaja uspeo sam da spustim potrosnju sa 9.5 na recimo 8.2L gradske voznje (bord pokazuje ravno 6 al pitaj boga kad sam resetovao potrosnju a isao sam do crne gore i nazad i jos par van-gradskih putovanja), mada i to zavisi, nekad je 8, nekad dodje skoro i do 9, al sustina je ja mislim da stvarno moze da se smanji potrosnja ako je auto rastereceniji, verujem da isto vazi i za benzince :D 

PS auto je brutalan, oprema ludilo. Da se jos mnogo mnogo navozas i nauzivas u njemu :D 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

8 hours ago, Mare ETF said:

Meni su govorili da dizel motore treba voziti na oko 2 do 2500 obrtaja jer tad turbina radi lepo i lakse auto ide, upravo ta prica, rastereceniji. Meni je e46 320d od 150ks trosio oko 9.5L po gradu jer sam ga gusio npr trecom brzinom na 1400 obrtaja na uzbrdici (kakvoj god). Sad kad ga ceram kroz grad izmedju 2 i 2500 obrtaja uspeo sam da spustim potrosnju sa 9.5 na recimo 8.2L gradske voznje (bord pokazuje ravno 6 al pitaj boga kad sam resetovao potrosnju a isao sam do crne gore i nazad i jos par van-gradskih putovanja), mada i to zavisi, nekad je 8, nekad dodje skoro i do 9, al sustina je ja mislim da stvarno moze da se smanji potrosnja ako je auto rastereceniji, verujem da isto vazi i za benzince :D 

PS auto je brutalan, oprema ludilo. Da se jos mnogo mnogo navozas i nauzivas u njemu :D 

Hvala! Danas sam bio do Minhena, prosek do tamo je bio 8,5. Posle sam se vozio malo kroz grad i nazad do Regensburga ispalo ukupno 10,5 na 100km, bord nisam resetovao, već gledao koliko litara imam u rezervoaru i koliko sam km prešao. Nego imam utisak da bi auto trebao bolje da vuče, nije to to, e46 320d, 180 konja je mnogo bolje išao nebitno od obrtaja. Moraću kad dođem u Srbiju kod Bate na detaljnu proveru. Blaga uzbrdica na 150km/h u šestoj ne ubrzava nikako, stoji u mestu iako sam nagazio do patosa, mora u četvrtu da se spusti da bi dobro povukao. Mislim da ga neki senzor opasno zeza, dijagnostika ne pokazuje nijednu grešku što je najgore. Malo bolje povlači u nižim obrtajima od kad sam zamenio separator i disa ventile ali za auto sa preko 200ks slabo ide po meni

Link to post
Share on other sites

Ima 1760kg, oko 300 više od e46. Potrošnja je ok, za takav auto je skroz prihvatiljivo, još ako se uzme u obzir da mi je porez za 300e jeftiniji u odnosu na dizela 3.0. Mislio sam da mu menjam magnetne ventile ali sam odustao od toga dok ga bata ne pregleda detaljno. Uložio sam 1000e za sad u njega, ti ventili su skoro 300e, pa bolje da sačekam još malo jer mozda neki drugi senzor treba da se menja a ne oni. Za auto sam dao 6500, što je dosta jeftino. Kreću se od 8 na gore. Pa da ga utegnem skroz da me izadje sve na 8 biću zadovoljan 

Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, castor said:

U mom slučaju okruglo 25%...

Kakav je tvoj 3.0d s potrosnjom? Pa taman da uporedimo sa 2.0d. Ja kazem litra razlike, al aj da vidimo iskustva. A posto off-ujemo coveku u temi, molim da admin ovo prebaci u novu temu, koja npr moze da se zove 2.0d vs 3.0d pa da mozemo da laprdamo.

Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, dredger said:

Kakav je tvoj 3.0d s potrosnjom? Pa taman da uporedimo sa 2.0d. Ja kazem litra razlike, al aj da vidimo iskustva. A posto off-ujemo coveku u temi, molim da admin ovo prebaci u novu temu, koja npr moze da se zove 2.0d vs 3.0d pa da mozemo da laprdamo.

Evo, možemo da nastavimo na tu temu ovdje: 

 

Link to post
Share on other sites