BMW E46 kazaljka za gorivo laze


Recommended Posts

Imam BMW e46 320D (pre-facelift) 2000g.  Auto je extra, nisam imao nikakvih problem medjutim sam sam zajebo jednu stvar i sad me nervira to.

Stavljao sam one prstenove na instrument tabli, i sve je lepo radilo medjutim pri udarcu na neku rupu je otpao jedan prsten pa sam opet otvarao da namestim i slucajno sam mrdnuo kazaljku za gorivo, i sad kad god upalim kola ona laze za par litara manje nego sto treba. Stavio sam je na pocetak i onda kad dam kontakt ona se resetuje i padne po svojoj volji na dole. Gde gresim je l zna ko ? Deluje mi kao da je neka sitnica da ga ne teram kod elektricara za dzabe.

Hvala.

Link to post
Share on other sites
Imam BMW e46 320D (pre-facelift) 2000g.  Auto je extra, nisam imao nikakvih problem medjutim sam sam zajebo jednu stvar i sad me nervira to.
Stavljao sam one prstenove na instrument tabli, i sve je lepo radilo medjutim pri udarcu na neku rupu je otpao jedan prsten pa sam opet otvarao da namestim i slucajno sam mrdnuo kazaljku za gorivo, i sad kad god upalim kola ona laze za par litara manje nego sto treba. Stavio sam je na pocetak i onda kad dam kontakt ona se resetuje i padne po svojoj volji na dole. Gde gresim je l zna ko ? Deluje mi kao da je neka sitnica da ga ne teram kod elektricara za dzabe.

Hvala.
Kod mene tako pocelo,te kilometar laze,pa benzin,i na kraju za dva dana otisla cela u k....nadam se da nije isto i kod tebe.

Poslato sa HUAWEI G7-L01 uz pomoć Tapatoka

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Alexmax said:

Kod mene tako pocelo,te kilometar laze,pa benzin,i na kraju za dva dana otisla cela u k....nadam se da nije isto i kod tebe.

Poslato sa HUAWEI G7-L01 uz pomoć Tapatoka
 

paa nadam se da nije, jer ovo traje vec mesec dana, izgleda da postoji neka pozicija gde treba da se ostavi kazaljka ali je ja ocigledno promasujem i onda svaki put ona propadne.. na kraju cu morati kod elektricara nego mislio sam mozda neko ima iskustva

Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, k o j o t said:

paa nadam se da nije, jer ovo traje vec mesec dana, izgleda da postoji neka pozicija gde treba da se ostavi kazaljka ali je ja ocigledno promasujem i onda svaki put ona propadne.. na kraju cu morati kod elektricara nego mislio sam mozda neko ima iskustva

Ima li neki granicnik kad je skroz na F?

f9ffv6.jpg

Ako ima, natankaj full i stavi ga do granicnika. Ne znam sta bi ti drugo bilo ko preporucio... Pod 1) je svakako da se konsultujes sa profesionalcem.

Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Nismo said:

Ima li neki granicnik kad je skroz na F?

f9ffv6.jpg

Ako ima, natankaj full i stavi ga do granicnika. Ne znam sta bi ti drugo bilo ko preporucio... Pod 1) je svakako da se konsultujes sa profesionalcem.

vidis kako je kod mene kad nije upaljen kontakt - skroz ode dole (na levo) kao da je propala kroz granicnik

https://postimg.org/image/6h6b393wj/

 

A ova druga slika je kad dam kontakt, vidis pokazuje da jedva ima gorivo a desno na bordu vidis da pise jos 240km, sto je daleko iznad ove prve crte...

https://postimg.org/image/tveaf719f/

 

Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, k o j o t said:

ma nema niceg, bar ja nisam video mozes da je okreces na koju hoces stranu, u sustini ja je stavim tamo gde treba da stoji ali kad dam kontakt ona poludi i zalepi se dole.

I ona za trenutnu potrosnju ti je skroz pobrljavila...

Link to post
Share on other sites

Verovatno su skidane pa nisu vracene kako treba.uradi test table pa vidikada tbla radi rest dali se krecu od kraja do kraja.imana yt snimaka.ako ne idegde trrba skini kazaljku daj kontakt da semotorcici pozicioniraju pa je  nabodi gdebi trebalo da bude

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, wice said:

Verovatno su skidane pa nisu vracene kako treba.uradi test table pa vidikada tbla radi rest dali se krecu od kraja do kraja.imana yt snimaka.ako ne idegde trrba skini kazaljku daj kontakt da semotorcici pozicioniraju pa je  nabodi gdebi trebalo da bude

hvala na ideji to cu veceras ili sutra da probam pa javljam da li je u redu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mislim da se meni desila slicna stvar, samo si je pomerio gde ne treba. Opet je rasklopi, postavi neki papir ispod kazaljki i nekim nozicem-plastikom jacom ih izvadi iz lezista(kazaljke), zatim nadji sliku na netu kako treba da stoje obe i tako ih nabodi. Ona kad je upaljena uvek bi trebalo da ima isti opseg ako je ispravna a kazaljka samo pokazuje kako je namestena.

Link to post
Share on other sites