520d e60 163ks lokacija DPF-a


Recommended Posts

Ljudi da li neko moze da mi kaze sledece:

1. Da li je ovo sto se vidi sa slike (na sredini auspuha) DPF filter?

26995811568_20259a71dc_z.jpg

 

2. Sta moze da se desi ako je filter "prazan", a nije softverski ugasen?

3. Da li ako auto ima DPF filter, auspuh moze da bude cadjav?

 

Pitam sve ovo, jer auspuh mi je cadjav, po dijagnostici regeneracija DPF-a je radjena pre ~150ks, nemam nikakvu gresku u vezi DPF-a, pod pritisak DPF-a je minimalan po dijagnostici (kao da je probusen ili ti skroz cist (sto ne verujem usled toliko cadji na auspuhu)), takodje dizne su sve ok, kao i turbina.

Jos jedna stvar kada se udari ovaj lonac koji se nalazi na sredini, deluje kao da je prazan...

 

Ako moze pomoc :D Hvala!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Da odgovorim sam sebi, mozda ce nekome trebati:

1. Jesto to je DPF :D

2. Nista, samo ce auto raditi regeneraciju u prazno, ali nije preporucljivo da bude tako (trebalo bi da se skine mapom)

3. Auspuh ne sme da bude cadjav.

 

Na mom autu je sada stavljen novi DPF filter i sve radi u najboljem redu.

Link to post
Share on other sites

DPF je kupljen nov decembra prosle godine, tako da tehnicki nije skroz nov, ali za nase uslove bolje ne moze da se nadje polovno (star je ~4 meseca), skinut sa ispravnog auta :) - 180e (drugarska cena)

Link to post
Share on other sites

I ja sam menja landu sondu (Oxygen senzor), u principu sve mora da bude ispravno da bi se radila regeneracija DPF-a:

  1. Relej grejaca
  2. Grejaci
  3. Svi senzori na auspuhu (sonde, za pritiska itd...)
  4. Termostat/i da budu ispravni da auto moze da dostigne radnu (odgovarajucu) temperaturu
  5. I verovatno jos neka sitnica :D

Mnogi su za to da se sam DPF izvadi i uradi remap, ali ja imam drugo misljenje :)

Link to post
Share on other sites

Isto, menjao sam taj relej grejaca. Grejace sam ranije zamenio cisto da sam siguran.

Senzore isto. Termostat nisam, kapiram da je ok. Posto mi je radio tu regeneraciju...

 

Link to post
Share on other sites