Recommended Posts

Izgleda da auto stvara velik pritisak, pukao mi je bio cep za izracivanje sistema za hladjenje (pokraj boce za antifriz).

 

m54b25

 

Majstor predpostavlja da je dihtung glave ili sama glava.

 

Koji su simptomi ako je otisao dihtung glave ?

 

Ovih dana cu kod drugog majstora da pregleda auto, sta bi jos moglo da utice na velik pritisak u sistemu ?

 

Imam otvorenu temu za 'opadanje obrtaja' moguce da je i to simptom zbog velikog pritiska ?

 

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

To sto je pukao sraf za odzracivanje moze, ali i ne mora nista da znaci.

Jednostavno, neko ga je mozda prejako zategao nekada, neprimetno ga ostetio, a on tokom godina zbog zamora materijala i opste poznatog kvaliteta plasticnih delova na rashladnom sistemu jednostavno pukao cim je pritisak u rashladnom sistemu dosao na neku normalu.

Taj simtom je beznacajan i nedovoljan za sigurnu dijagnozu.

Link to post
Share on other sites

Hvala.

 

Mada pre nekog vremena (6 mjeseci) je i pukla boca od antifriza.

 

Dok imam stalno problem da mi antifriz curi na crijevima od plina, pa stalno dotezem selne.

 

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

To kada krene je igranka bez prestanka. Jos ako ima plin auto pa to je uzas!

Tako sam ja krenuo pa popizdeo i narucio bukvalno sva nova creva! Pa sam skoro menjao i neke T racve za plin. Posto je tu krenulo da curi.

Ako menjate racve obavezno najdite aluminijumske racve i spojeve. Ima neka firma na karaburmi koja ima odlican izbor.

 

Link to post
Share on other sites
Proveri da li gubi još negde vodu. Kod mene na m43 gubio malo vode na racvi na glavi pozadi, isto pukla boca za vodu posle. Kad sam sve lepo zadihtovao nije više bilo problema
Provjericu,.moracu provjeriti sve prije skidanja glave.

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ma naravno da ima. Svaki iole normalan majsto rima neko neku radionicu za to sa kojom saradjuje.

To je normalna stvar. Svako skidanje glave mora da nosi. Kapiram da neces sam to da radis vec neki majstor kod koga radis.

Ako taj vec nema nekoga sa kim saradjuje onda svakako menjaj majstora za pocetak!!

Link to post
Share on other sites