e65 730d iskustvo u vožnji


Recommended Posts

Provozah BMW serije 7, e65 730d facelift (inače vozim e46 320d).

Nisam oduševljen ovako velikim autom kao što je serija 7. Da sam na slijepo provozao auto nikad ne bih pomislio da je to bmw.

Snage na papiru ima ali u vožnji ništa posebno. Čak mi se čini da nije brži od čipovanog e46 320d. Vjerovatno velika masa utiče na performanse.

Osjećaj u vožnji je bezveze, nikako ne osjećam put. Ta masivnost mi ne odgovara bez obzira na udobnost. Još ima automatski mjenjač..manuelni mi je mnogo bolji. Mislio sam da je vožnja bilo kog bmw-a uživancija u vozačkom smislu a ovdje to nisam nimalo osjetio, ovo je auto za neke trome starije direktore.

Eto, čisto da napišem neko iskustvo. Razmišljao sam da sljedeći auto kupim bmw e60 koga još nisam probao  ali ako je ovakvo iskustvo u vožnji ostajem na seriji 3.

 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, gordan said:

Provozah BMW serije 7, e65 730d facelift (inače vozim e46 320d).

Nisam oduševljen ovako velikim autom kao što je serija 7. Da sam na slijepo provozao auto nikad ne bih pomislio da je to bmw.

Snage na papiru ima ali u vožnji ništa posebno. Čak mi se čini da nije brži od čipovanog e46 320d. Vjerovatno velika masa utiče na performanse.

Osjećaj u vožnji je bezveze, nikako ne osjećam put. Ta masivnost mi ne odgovara bez obzira na udobnost. Još ima automatski mjenjač..manuelni mi je mnogo bolji. Mislio sam da je vožnja bilo kog bmw-a uživancija u vozačkom smislu a ovdje to nisam nimalo osjetio, ovo je auto za neke trome starije direktore.

Eto, čisto da napišem neko iskustvo. Razmišljao sam da sljedeći auto kupim bmw e60 koga još nisam probao  ali ako je ovakvo iskustvo u vožnji ostajem na seriji 3.

 

probaj e60 530d automatik 

Link to post
Share on other sites

Mozda auto nije bas u najboljem stanju!

Vozio sam takav ali benzinac 740i to je sve samo ne tromo. Osecaj brzine nije isti kao u seriji 3 zato sto je trojka kao kutija sibica naspram 7

Ali to je samo osecaj.

Link to post
Share on other sites

@gordan

Mozda gresim,ali cenim da si mladji,tj da imas oko 20 godina. I ja sam slicno razmisljao u 20tim godinama,sad sa skoro 35godina,veruj mi da trojku nebih uzeo nikad. Samo sto veci auto,da pliva dok ga vozis.

Link to post
Share on other sites

E60 je meni ekstra. Vozim 2.5d 177ks. Kad krene da vuče - to je to.

Vozio sam i E46 150ks (2 godine). Po sećanju je možda E46 malo žustriji u startu ali posle nekih većih brzina... Ćao zdravo.. E60 2.5d ubija... Ne mogu ni da zamislim šta radi 3.0d...

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Mare94 said:

Kad krene da vuče - to je to.

To je, kad krene da vuče - kao lokomotiva, ne staje. Ima zadršku od 1-2-3 sekunde, dok se probudi turbina, digne obrtaje, odrade wandler i mjenjač svoje i onda kreće ludilo. Doke god držiš gas on vuče i ideeeeeee...

Link to post
Share on other sites

Provozao sam e60 530d. Ovo je auto po mjeri, nije preveliko i fino se vozi.

Jedino nisam navikao na automatski mjenjač. U pola krivine dam gas ali on dok prešalta u manju ja sam već izašao iz krivine. Možda treba šaltati brzine...

Link to post
Share on other sites

@gordan To sam i ja mislio za mog dok nisam odradio servis menjaca pa koliko taknes gas odma salta u manju i ide

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites