Recommended Posts

Zavisi šta radiš. Ako mijenjaš i separator, i oko njega ima posla. Mene nijedan od dosadašnja dva mala servisa nije izašao manje od 2 sata. I to je 3000 za ruke kod Ace. Materijal sa popustom u AutoLajni mi je prošli put bio 20676, a ovaj put 19064 (BMW ulje, Knecht filteri za ulje, gorivo i zrak i Wix polen filter).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kada smo kod servisa, na koliko ga radite?

Sta menjate tada? Ja sam menjao sve ali stoji ovako:

Filter vazduha - pri svakoj 2 zameni ulja.

Filter goriva - pri svakoj 2 zameni ulja.

Filter klime - pri svakoj zameni ulja.

 

Link to post
Share on other sites

Konkretno ja volim na 10000 da ga radim, i svaki put svi filteri (u kvalitetu BOSCH ili neki slican), znaci klime, vazduha, ulja, goriva, iz razloga sto u SRBIJU nikad nece uci isti kvalitet kao u zemlje normalnijih standarda, jer mi kontrolu kvaliteta nemamo. Ulje mi sipa majstor BMW ORIGINAL CASTROL, jer ovo sto je u prodavnicama videlo nije te brendove, sto i sami prodavci otvoreno kazu. Separator mozes menjati svaki 3 put kad ovo radis, znacajna mu je uloga ali ne trosi se on mnogo. Veliki pozdrav.

Link to post
Share on other sites

Ne znam sta ljudima znaci ulozak, obzirom da on ima unutra onaj sundjer i dihtung, ja menjam to, u BMW RADULOVIC traze za moj model motora sa kucistem 9700.00 sto je previse, pa uzimam preko Roverovog broja samo taj filter sundjerasti i dihtung nekih 18000 din, a inace svako kome strada brzo treba da ima u vidu da taj separator moze da se istrosi tj unisti samo ako ima mnogo isparenja iz ulja, sto znaci da im je nekvalitetno ulje pa toliko pare proizvodi. Mada masa misli da je to ne znam ni ja sta, da skratim ako znas da ti je ulje kvalitetno sto kupujes svaki treci put menjaj i miran si :)

Link to post
Share on other sites

Pazi ovako, tek sam kupio ove godine kola. Ja nisam menjao a ne znam ko je pre mene I da li je ikada.

Tako da bih mogao mozda da zamenim na sledecem servisu. Nija ne znam koja cifra. Mislim da je oko 4000-5000

Link to post
Share on other sites

Normalna stvar, uradi cisto zbog tebe samog, ne verujem da je toliko skupo, cisto da imas svez start, i moja preporuka ti je interkuler creva zameni, imas top spayder indjija, sa servisom obavis i to ima auto da ti poleti. Veliki pozdrav drug.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pozz ljudi, morao sam da se ukljucim na ovu temu i kazem svoje iskustvo. Najvise sam najebavao kod majstora koji ne rade na sat nego odokativna metoda a pogotovo za male servise. Zimus me majstor u sred zime pita da li da sipa vodu ili antifriz kada mi je menjao crevo od hladnjaka do bloka. Ima covek lep servis i 3 dizalice a pita ono sto se ne pita. Kod majstora ili ovlascenih Bmw servisa koji naplacuju na sat uvek vise urade nego oni sa odokativnom metodom. Npr meni je za sat vremena Bmw Rezac promenio paknove na svim tockovima i to mi naplatio 2250 din. Cisto sumnjam da bi mi manje naplatili odokativnom metodom. Ljudi za mali servis misle da to nije nikakva nauka pa sami kupuju ulje i filtere i menjaju to cak i u prodavnicama gde kupe ulje posto im je zamena gratis. Jeste da mali servis nije nikakva nauka ali ako ga odradite u nekom ovlascenom servisu ipak mozete mirno da spavate plus sto imate garanciju na radove i uvek za ono ne daj boze imate gde da se zalite. Po meni bolje je ici u ovlasceni servis nego kod razno raznih nazovi majstora. Generalno ne treba kupovati Bmw ako niste spremni da mu date ono sto taj auto trazi.

Link to post
Share on other sites

Nije problem platiti. Ali za tuke da mi neko uzme 100e za mali servis. Ali na foru, satro ruke su 20e ali su delovi za 200e skuplji nego sto jesu. Ej hocu da platim ali nisam debil!

Nemoj da pravis nauku od malog serivsa. Koju to garanciju ces da dobijes na mali servis i za sta da dodjes da se zalis? imas 4 filtera i da sipas ulje.

Nije ni cudo sto doktori odavde beze kada su majstori umislili da su doktori i naplacuju male servise kao da su hirurzi...

Inace u vecini ovlascenih nije bas sve tako sjajno i bajno. Obicno imaju 1 plafon 2 prava i dobra majstora a ostalo su odvrtaci srafova i ocajno su placeni i svi su nezadovoljni.

Samo cekaju svi da pobegnu. Ne pricam sada konkretno za BMW vec generalno stanje u ovlascenim servisima.

Link to post
Share on other sites

Evo ti moje iskustvo pa sam zakljuci da li je bolje cak i za mali servis ici kod nekoga ko zna sta radi. Hteo sam da prodjem jeftinije i sam kupio ulje za mali servis, kupio sam em pogresno ulje em izgleda fals da je bilo, majstor kod koga sam isao da mi menja ulje i filter rekao je da mu to ulje izgleda nesto retko i pitao me da li da sipa, ja sam mu rekao da sipa i posle nedelju dana mi rikne turbina izbaci svo ulje na auspuh i to na sred auto puta 20 km od Novog Sada. Da je majstor bio majstor kakv treba da bude on ne bi mene pitao da li da sipa ulje vec bi imao svoj stav i znanje i odbio da sipa ulje koje mu se cinilo da je lose. Da ti pojasnim...Kupio sam Mobi 2000 10w 40 koje ide u dizele samo ako ti je motor ono...a plus sto je to bila izgleda neka kopija Mobil ulja. Da je majstor bio majstor on ne bi ni lud sipao ulje koje vidi da je lose. Jbg ova sala me je kostala 220.000 din sa rukama u ovlascenom servisu. Slazem se da 100e za ruke ne bi dao za mali servis sve da mi dok cekam i kavijar sluze ali opet kazem da ja licno ipak vise volim da odem do nekog dobrog Bmw servisa nego da ulje menjam kod majstora koji mi je u komsiluku.

Link to post
Share on other sites

To jeste maler. Ali to je nesto drugo. Pisali smo vec gore gde sam taksativno naveo koliko kostaju najskuplji i najbolji filteri koje mozes da kupis i opet dodjemo do cifre da je lik zveknuo jako mnogo para za delove. Pa nemoj da me pravis budalom!

To sto se tebi desilo je maler a i pitanje koje ne mozes da dokazes da li je zato zveknulo.

Sad jedno pitanje za tebe. Da si isao ovde gde je mali servis 300e i da ti se desilo to sto jeste mislis da bi ti lik kupio nov motor?

Naravno da ne bi! Posto to moze da se desi svakom prosto kvar za koji znam dosta sluajeva i eto desilo se. Niko ne moze da odgovara za to!

Onda bi imao slucaj da si platio mali servis 300e + kvar od 220000din.

Evo pitaj nekog majstora da li ti daje garanciju na motor ako ti radi mali servis :) Vidi samo da pitas preko telefona da te ne dohvati uzivo za takvu glupost.

Link to post
Share on other sites

Slazem se sve ipak je ovo samo Srbija, ovo je bilo moje iskustvo na kojem sam naucio da ne idem vise tamo gde je blizu i gde je bas jeftino, a svakako bi ma gde da odem i ostavim auto u servisu iz nekog razloga trazio da mi kada ga pogledaju jave cifru, mada ovo svaki ozbiljan servis i radi. Generalno majstori mnogo manje naplacaju ruke kada su delovi njihovi jer imaju marzu a vise kada mu ih sam doneses. Npr za mali servis sa mojim delovima mi je ok oko 30e jer je to max sat vr posla, sve preko toga mi lici na dranje, a danas u 21-om veku lako je proveriti cene delova i uporediti ih sa onim koje ti servis daje.

Link to post
Share on other sites

Pa znaci nisu ruke manje nego te odro na delovima! Ne kapiras, nije problem platiti ali necu da me neko pravi budalom i filter koji kosta 2000din sve sa PDV-om on mi naplati 4000din a naravno ne izda ti ni fiskalni na kraju! Tako da i to je odokativna metoda, gde on kalkulise koliko da te odere u zavisnosti koliko te je odrao za delove. Ako te je vec lepo osisao za delove i tu ti ukrao 100e na delovima onda ti kao "ucini" pa ti naplati ruke samo pisljivih 20-30e ruke. Koji bezobrazluk!

Pa i 30e je mnogo i dranje za mali servis. (Ako se ne menja i onaj separator.) Koga bre ti zajebavas, 4 filtera i ulje je 30min plafon sto znaci radni sat mu je 60e

Pa u svajcarskoj je manje radni sat.

Napisi lepo druze radni sat je 100e pa ko voli neka radi! A delovi onoliko koliko jesu. Pa znam sta placam i nije greda!

A da ne pricam sto svi imaju dobre marze na delove gde kupuju. Pa ako ti nazoves i filter je npr 1000din on ga plati npr 800-900din.

Ali mu nije ni to dosta pa onda trazi da mu platis taj filter 2000din. Ok je da uzmes na marzi, sasvim normalno ali daj cenu koja jeste a ne kradi preko!

Ma kada bi mi rekao mali seris 300e samo bih mu trazio fiskalni! Da ne kazem sta sve jos....

Link to post
Share on other sites

Jao puno puta napišem nešto pa obrišem jer neću da se zamlaćujem....

Baš bi voleo da upoznam tog majstora koji vidi kakvo je ulje odokativno, još ako ga protrlja kroz prste da vidi viskoznost, pa možda i cugne malo da vidi ima li i koje aditive... 

Što se tiče majstora i ovlašćenih i neovlašćenih to apsolutno nema veze. Meni je ovlašćeni u Nišu svojevremeno lično uništio turbinu, uštinuo dovodno crevo ulja prilikom montaže i lično naglašavam uništio jer je on probao auto. Misliš da se ponudio da mi je zameni, remontuje itd... A njegov sin takodje vrhunski stručnjak me ubedjivao da inženjeri nemaju pojma i da za moj motor ide ulje gradacije koja nije propisana, strašno.

Moj majstor koji mi održava auto radi u garaži, kućnoj, ali apsolutno imam poverenje u njega za sve od običnih servisa pa do nedaj bože generalnog remonta i najbitnije razmišlja majstorski. Ali to poverenje se steče vremenom, svaki problem mi je rešio i svima koje su na moju preporuku otišli kod njega.

Možda sam i ovo trebao da obrišem :-).

Link to post
Share on other sites

Koliko vidim ovde smo svi malo odlutali sa teme, u pitanju je bila cena malog servisa itd, svako svoju muku sa majstorima dok je izneo skrenuli smo sa teme svi, sto se tice majstora i to koliko je on dobar mogu reci da zlatna dizalica, bmw neonska reklama itd naravno da nije merilo kakav ti strucnjak radi auto i da onaj sto radi u supi moze da bude 1000 puta bolji majstor od onoga sa full opremom, iskustva su nam razlicita i svako kada nadje nekog ko mu odgovara ostaje kod njega i hvali ga, npr meni je Rezac Bmw Novi Sad ok majstor ali vidi da ga Novosadjani ne vole preterano, jbg meni je dobro odradio posao, brzo relativno, bio fer a jeste da je svoj trud i znanje naplatio sto ne mogu da se bunim dok verovatno ima njih koji nisu njime zadovoljni bili pa ga ne vole. Meni je bilo bitno da sam dobio auto ispravan radjen sa dobrim delovima koje sam zajedno sa njim porucivao.

Link to post
Share on other sites

Ma normalno, za svakog majstora imas pozitivna i negativna misljenja i iskustva. Sve je to ok. Svaki majstor je nekoga odrao, nekoga castio i tako u krug.

Samo da me pravis budalom i da vidim da me pravis budalom i jos sebe ubedjujem da nisam budala! To je malo mnogo.

Link to post
Share on other sites

Ujutru u 9h imam zakazan servis ali sam auto ostavio kod Radica danas popodne jer ujutru imam puno obaveza i ne bih mogao da ga dovezem na vreme. Javicu utiske kada ga preuzmem. ;) 

Link to post
Share on other sites
On 6/6/2018 at 10:11 AM, Krstas71 said:

Koliko vidim ovde smo svi malo odlutali sa teme, u pitanju je bila cena malog servisa itd

Cak nije ni to tema, vise je kao iskustvo sa ovim servisom :) No lepo je ispala tema :) dosta ljudi se ukljucilo i sasvim je ok da se cuje svacije misljenje(iako se ljudi nekada ne slazu s ovim) :D

No da iznesem svoje misljenje oko cene koja je izazvala lavinu komentara. U autoline sam mogao da idem sam da ponabavljam delove, izasao bih jeftinije, ali bi to zahtevalo da odvojim jednu subotu. Brana ne odbija da radi s tvojim delovima, a sa svojima garantuje da ce da traje(je siguran da je to to nije kopija i da ce da odradi posao kako treba) i sasvim je korektan po tom pitanju.

No sasvim je legitimno da svako servira svoju cenu, bilo da je prevelika ili preniska, i svacije je pravo da prihvati/odbije/pita zasto toliko. Pa kome se svidja/odgovara ostane tu, kome ne, taj ide dalje, i trazi svoju srecu na drugom mestu. U nekom od svojih postova sam napisao, skup je, al me je ubedio da radi kvalitetno, dolazimo do onoga sto je neko i pomenuo, moze to da bude i kucna garaza ako te lik ubedi da mu verujes, a kada kazem ubedi, mislim prvenstveno radom. 

 

13 hours ago, Zeljkamp said:

Ujutru u 9h imam zakazan servis ali sam auto ostavio kod Radica danas popodne jer ujutru imam puno obaveza i ne bih mogao da ga dovezem na vreme. Javicu utiske kada ga preuzmem. ;) 

Moram da se zezam s prednjim kocnicama, izgleda da je prethodni vlasnik stavio lose plocice i cini mi se da moraju da se menjaju u skorije vreme, mozda cak i diskovi, ako su sjebani od plocica. To cu da vidim koliko bi mi naplatio samo ruke da ja donesem delove. :) 

Link to post
Share on other sites

Servis je uradejen i ja sam zadovoljan. Nije bilo jeftino ali nije nista  skuplje od ostalih BMW servisa koje bije dobar glas i koji se preporucuju po, na primer, BMW forumima i FB grupama. Majstore koji rade sve marke i koji se razumeju u sve ne racunam jer sam imao lose iskustvo, nekoliko puta. Bolje da platim na mostu nego na cupriji.  ;) 

 

Cenu delova i cenu za ruke, kao i detaljan opis cu napisati kada stignem u temi moj auto. ;) 

 

 

Link to post
Share on other sites