Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Danas sam imao to zadovoljstvo da upoznam Mirka Fabria, te da odradim neke bitne stavke na autu.

Prvo na redu je bilo skidanje usisne grane i provera da li su skinuti leptiri.

IMG-7661.jpg

IMG-7662.jpg

Svi su bili nerasklimani i na svom mestu, ali budući da sam rešio da ih skinem, čepići prethodno kupljeni su montirani.

IMG-7654.jpg

Zaboravio sam da ih fotografišem montirane, pa ih prilažem u ovom izdanju.

 

Isto tako nisam slikao zaprljan EGR, ali ovako je izgledao kad ga je Mirko očistio.

IMG-7663.jpg

IMG-7664.jpg

 

Kad je sve bilo dostupno, rešio sam da izmenjam i vakuum creva, tako da o istom trošku skidanja usisne grane i njih zamenih.

IMG-7665.jpg

IMG-7666.jpg

IMG-7667.jpg

IMG-7668.jpg
 

Ono gde me je Mirko načisto kupio je bila pretposlednja intervencija: grejač na četvrtom cilindru je bio neispravan (to sam znao od ranije, ali je i danas provereno). Mirko je proverio da li je zapekao, jer me je upozorio da nekada, doduše retko, može da se zalomi kod skidanja. Ja nisam bio mentalno i finansijski spreman na taj rizik, ali je on na sebe preuzeo odgovornost i skinuo ga! Naravno, po skidanju stavio mi je ispravan.

Zašto ovo pišem? Zato što su mi svi dosad redom rekli da ne žele da rizikuju i da će skinuti grejač samo na moju odgovornost.

Na kraju mi je zamenjen i podizač zadnjeg suvozačkog stakla, što nisam uslikao.

 

Veliko hvala Mirku, zaista sam prezadovoljan pristupom, komunikativnošću i spremnošću da odgovori na sva laička pitanja, a posebno na veštini i spremnosti i da kvarove na koje smo naišli, pored planiranih za sanaciju, brzo i efikasno otkloni.

 

Ujedno sam saznao da je na autu dirana kilometraža, jer se moduli nisu slagali; na ovom koji prikazuje i kilometražu na satu je 205k, a na drugom, zaboravio sam im nazive, očitano je 270k km. Ako je ova od 270.000 km stvarana, ja sam više nego zadovoljan. Ali to opet potvrđuje da je nemoguće kupiti auto sa pravom kilometražom na satu; čak i čovek koji ga je uvezao prošle godine u julu je imao potrebu da je smanji ;(

Link to post
Share on other sites

I ja trebam grejač da menjam a upozoren sam od strane majstora na tu mogućnost da može da se se desi da zapekne i napravi celu komplikaciju. Onda mora da se radi neko razbušivanje i opet postoji mogućnost da čak i deo grejača završi u samom motoru. Sve nešto odlažem zamenu, ali moraću kad tad, isto tako imam proverenog majstora i verujem da će biti sve kako treba.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Potrošio sam nešto vremena da bih pronašao ono što sam želeo. Moglo bi se reći da je ovo kompromisno rešenje po pitanju izbora delova, ali je to kompromis na koji sam svesno pristao.

Prvi i najočigledniji kompromis je bio u izboru motornog ulja, ali sam o tome već pisao i pitao na drugim temama. Išao sam na uštedu i manji rizik da kupim falsifikovano ulje. Vreme će pokazati da li sam dobro odlučio.

Izbor filtera je bio čak i teži: velik broj proizvođača sa najraznovrsnijim cenama za isti tip filtera!

Kod izbora filtera ulja cene su išle od 400 dinara (Clean, Uniflux), 600-700 (Wix), 900 (Bosch), do 1200-1300(Knecht) i 1400 (Mann).

Priznaćete, zaista velik raspon cena.

Filteri vazduha su bili od 1400(Uniflux), 1500 (Clean), 1800 (Wix), 2050 (Bosch), 200-2200 (Knecht) i 2900 (Mann).

Filteri goriva su bili od 1400(Torpan), 1850 (Mahle), 2450(Clean), 3200(Wix), 4000(Knecht) i 4100(Mann). Ovde je tek razlika u ceni drastična (od 1400 do 4100)!

Filteri kabine su bili od 800 do 3100 dinara, da ne navodim opet gomilu proizvođača, sa aktivnim ugljem ili bez.

Cene su date kako su glasile u prodavnicama i meni saopštene; da li neko od vas ima popust, dogovor sa prodavcima, da li će platiti gotovinom i dobiti malo povoljnije, nije tema ovog nabrajanja. One su samo orijentir i trenutno stanje u julu 2018. godine.

Najviše sam se iznenadio kod separatora uljnih para: on je kod Radulovića bio 4655, Febijev za iste pare (4670)kod renomiranog prodavca auto delova, dok je ovaj Swagov (vidite da je unutra upakovan Febi) bio 2000 dinara!

Možda nekom pomogne ovaj vodič sa cenama, srećno ;)

Edited by pesimista
Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Nismo said:

Sve kvalitetno, super. Reci mi samo za ulje, je l’ imas iskustva ili si resio da probas?

IMG-8034.jpg

Lukoil je licencirao ovo Genesis Special C3 ulje kao LL04.

https://www.newtis.info/tisv2/a/de/e46-320d-lim/repair-manuals/11-engine/1VnZ1vFi9W

To se da videti i na ovoj listi.

Za mene dovoljno; sigurno ima boljih ulja, ali će i ovo po ovoj ceni biti odlično. (Puna cena litre je 900 dinara a bilo je moguće dobiti i 20% uz Lukoil karticu i određeni broj skupljenih bodova).

Link to post
Share on other sites

Bez ljutnje ali ako ces toliko da mozgas ima da se ubijes. Ili batali celu pricu. Bez sale. Ako nemas za top ponudu ti kupi nesto srednje I eto, svima lepo. Ako ni za to nemas ti kupi najjeftinije. Koliko para toliko muzike.

Ne radis fisibiliti studiju za isplativost linije metroa u beogradu u naredna dva veka!

Ili mozes ovako, kupi najjeftiniji filter polena to moze da istrpi ustedu nije bitno. Kupi bolji za ulje I gorivo I neki srednji za vazduh.

Separator naravno da ces uzeti svagov I neces imati frku.

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, marko13 said:

Bez ljutnje ali ako ces toliko da mozgas ima da se ubijes. Ili batali celu pricu. Bez sale. Ako nemas za top ponudu ti kupi nesto srednje I eto, svima lepo. Ako ni za to nemas ti kupi najjeftinije. Koliko para toliko muzike.

Ne radis fisibiliti studiju za isplativost linije metroa u beogradu u naredna dva veka!

Ili mozes ovako, kupi najjeftiniji filter polena to moze da istrpi ustedu nije bitno. Kupi bolji za ulje I gorivo I neki srednji za vazduh.

Separator naravno da ces uzeti svagov I neces imati frku.

Svakako, slažem se sa iznetim, jedino što je suviše uopšteno.

Za separator sam tražio mišljenje i ranije, ali ovo da se svakako uzima swagov, nisam video. Ne znam da li će u svakom swagovom pakovanju biti febi, ali ako je tako, zaista je nepotrebno davati više para za febijevu kutijicu. Ako je to negde dosad pisalo, moja greška. Ovako može da pomogne još nekom.

Tema koje ulje sipati je verovatno starija od obojice zajedno, a verujem da nikad neće zastareti.

A lista filtera i njihovih cena je zahtevala neko vreme za ispisivanje, kao i 5-6 telefonskih poziva da se iste saznaju, ali je mnogo skromnija po utrošenom vremenu od projekata na koje aludira gornji citat ;)

I na kraju, ovo je ipak forum entuzijasta, mesto gde se nešto saznaje i drugima prenosi, te me nije mrzelo da budem opširan u ispisivanju.

Ako ćemo sve svesti na "koliko para toliko muzike" ili "koliko ti je dubok džep", onda možemo da premestimo diskusiju u kafanicu...

Link to post
Share on other sites

Ma naravno, u temi e90 sam I ja napisao cene svih filtera redom za e90 I taj separator isto. Bas da vide ljudi.

Nego ja tebi kazem cemu dilema. Posto si napisao da ne znas sta ces.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Spreman za zamenu zadnjih diskova i pločica.

Kao i na prethodnim automobilima, odlučio sam se za Galfer jer verujem da su kvalitetan proizovđač i da roba nije kopirana jer je uzeta kod uvoznika.

IMG-8087.jpg

Kupio sam i litar kočionog ulja, ne znam da li je to dovoljno za kompletnu zamenu? To isto ulje je i u kvačilu?

Jedino što nisam nabavio unapred su paknovi za ručnu, ne znam ni da li će mi trebati.

 

Link to post
Share on other sites

Isto ceka i mene, uskoro... S toga te molim za informaciju o ceni delovi, a svakako kroz par dana mozes dati i utiske (da li ne daj Boze trese ili se nesto cuje, itd.).

Link to post
Share on other sites

Kad sam razmatrao ponudu, saznao sam cene za tri proizvođača.

Brembo zadnji diskovi su mi nuđeni po 4050 din x2 (8100), a pločice par po 2980 din. To je maloprodajna cena u Euroautu za zadnje diskove. Pločice su bez senzora, nisam dobio cenu za njih.

U Mass comp. sam dobio cenu za ATE. Zadnji diskovi 4540 din x2 (9080), dok su pločice 3410, bez senzora istrošenosti. Prednji su 5110 din x2 (10220), a pločice za njih 3740 din, takođe bez senzora.

U Slayeru Galfer je 10950 din za par zadnjih diskova, pločice 3480 a senzor dodatnih 1510 dinara. Prednji Galfer diskovi su 11040 din, pločice 4280, a senzor 1490. Cene su za standard seriju, HP je malo skuplja.

Nisam se raspitivao za delfi, textar i slične proizođače, mada valja i njih uzeti u razmatranje.

Danas sam pri skidanju i montiranju zadnjih diskova video pored BMW loga i Galfer natpis. A na drugom forumu koji pratim videh dosta slika ATE i sličnih kočnica koje pored brenda koji ih prodaje imaju i galfer natpis, kao ime proizvođača koji ih je zaista i proizveo.

Da ne bude da sam sad ja neki potparol Galfera, pa ih stoga preporučujem, ali zaista ih preporučujem jer ako su dovoljno dobri da rade prvu ugradnju za BMW, dobri su i za mene.

Pored toga, vozio sam ih i na bravu hgt, autu od 1190 kg i 147ks; zaista je kočio momački.

Toliko do mene, srdačan pozdrav!

Link to post
Share on other sites

Zasto ne bi valjalo. Pominjes delfi I textar. Tu svakako ne bih isao. Djubre od plocica I diskova. Plocice su im pre tvrde I pojedu disk, pre ces doci do zamene diska nego polocica. 

Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, marko13 said:

Zasto ne bi valjalo. Pominjes delfi I textar. Tu svakako ne bih isao. Djubre od plocica I diskova. Plocice su im pre tvrde I pojedu disk, pre ces doci do zamene diska nego polocica. 

Ferodo i Brembo su nekada bili suvereni vladari, ali nema ih u ozbiljnoj prici serijske proizvodnje za nizi i srednji segment trzista, vec 10-15 godina nazalost... Ovo sto se danas prodaje pod tim imenima, nema veze sa nekadasnjim.

Link to post
Share on other sites

Brembo sam imao za motor. Odlicne su bile. Ali je bilo tesko nabaviti.

Brembo se nakada znalo, porsche ih je prvi stavljao koliko se secam. Ali sve je to bilo davno.

Ne volim da eksperimentisem, pa zadnjih 15+god  uzimam ATE i nisam imao frku nikad.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Nedavno sam probao da napajam mobilni telefon preko adaptera ubačenog u slot upaljača. Nije radilo, pa sam pomislio da ne valja adapter ili upaljač. Kad sam pritisnuo upaljač, nije izašao. Nisam na silu pokušavao da ga izvadim, ostao mi je tako utisnut.

Šta može da bude razlog neispravnosti ovog dela, sam slot, osigurač, nešto treće?

Ako je osigurač, ima li neko šemu na kojoj bih video koji je u pitanju pa da ga zamenim?

Ako je nešto drugo, kako da to rešim samostalno ili moram kod električara/mehaničara?

Nisam pušač, tako da mi upaljač ni ne treba, ali mi je taj slot zgodan za punjenje navigacije/mobilnog.

Hvala unapred!

Link to post
Share on other sites