Recommended Posts

Ako se zaglavio tesko ces na silu, posto su se pinovi rasirili i dok ga sam metal ne izbaci tesko. Jedino okolo da pridjes i rasturis da bi otkacio to.

Ali bih ti preporucio da pod hitno skines osigurac vezan za to. Ili zamenis ako to resava pricu. Da ti ne bi vukao struju ili ne daj boze spojio tu.

Mislim da ti resava sve zamena osiguraca. Na zalost nemam semu za e46 ali trebalo bi da imas to u kutiji.

https://www.google.com/search?q=fuse+box+diagram+for+bmw+e46&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=XEAeFVBzrsq97M%3A%2CShYZlOY0AFG05M%2C_&usg=AI4_-kSowPOLY5jXjJOV_HA8h5aQxwCdMw&sa=X&ved=2ahUKEwiBmKCE4JfgAhVntYsKHXtkAgsQ9QEwAHoECAYQBA#imgrc=XEAeFVBzrsq97M:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Promenio sam žuti osigurač od 20A, sad radi upaljač. Probaću punjač kasnije.

Ono što me brine je zašto je pregoreo osigurač u startu?

Da li se to dešava zbog načina rada upaljača ili je nešto neispravno pa vuče preveliku struju, što dovede do pregorevanja osigurača?

Link to post
Share on other sites

Novi problemčić:

Danas sam ugledao da jedna plastika od zadnjeg svetla stoji izvaljena, malo je falilo da spadne.

IMG-8469.jpg

IMG-8470.jpg

Kako sad to da vratim? Ako zalepim nekim lepkom, kako ću ubuduće prići sijalicama u slučaju zamene? Ili se sijalice menjaju otpozadi, kad se skine tapacirung sa gepek vrata? Nisam dosad menjao sijalice, tako da sam duduk po tom pitanju.

Molim za pomoć, hvala unapred!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Molio bih za savet!
Imam dva različita fara, levi je 16 godina star, fabrički boš, poprilično izgrebanog zaštitnog stakla (plastike). Desni je noviji, kupljen kod nas u Astra autu, ne znam koje je marke, ali je čist, bez ogrebotina i snop svetlosti čisto izlazi iz njega.

Šta raditi: kupiti još jedan nov ili ispolirati stari, a možda kupiti polovan desni i zameniti taj novi ali neoriginalni?

Koliko su loši ti zamenski i koje su im mane?

Koliko su dobri originalni, ali stari 15+ godina?

Ima li tu uopšte smisla ići na polovan, znajući koliko je star?

Hvala unapred!2jana7q.jpg

Link to post
Share on other sites

Bio sam da ispoliram vozački far, ovo su slike pre poliranja:

IMG-8573.jpg

IMG-8574.jpg

IMG-8575.jpg

A ovako izgleda posle poliranja:

IMG-8578.jpg

IMG-8579.jpg

IMG-8580.jpg

IMG-8581.jpg

IMG-8582.jpg

 

I dalje se lomim šta da uradim sa neoriginalnim, da li da kupim polovan i ispoliram ga ili da zadržim ovaj, ovako izgleda:

IMG-8577.jpg

IMG-8572.jpg

Link to post
Share on other sites

Imam neobičan problem:

Dešava mi se da šaltalica ostane nakošena udesno, tj. da se ne vrati u centar, sredinu posle ubacivanja u petu brzinu.

Rikverc i ostale četiri brzine ne izazivaju ovu pojavu, ali ubacivanje u petu i izbacivanje iz nje često.

Uspevam da rešim problem tako što kad izbacim iz pete drmnem jače šaltalicu ulevo, ali je iritantno.

Na internetu sam našao nešto na tu temu:

https://www.e46fanatics.com/forum/showthread.php?t=718905

https://webspace.ringling.edu/~dplassma/bmw_diy/shift_pins/shift_pins.html

 

E sad, da li je neko imao ovakav problem i kako ga je rešio?

 

Link to post
Share on other sites

Mnogo vlasnika e46 je imalo taj problem, da ne kazem svi. Ja na ovom e46 trenutno nemam taj problem, sto ne znaci da ga necu imati u skoroj buducnosti, naprotiv - ocekujem ga. ?

Mnogi to ne vide kao problem, zanemaruju to, prosto naviknu se da moraju rucicu da vrate i to je to. Tako sam i ja radio na proslom e46 neko vreme, a onda mi se smucilo i oterao sam auto kod strucnjaka za menjace.

Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, Nismo said:

Mnogo vlasnika e46 je imalo taj problem, da ne kazem svi. Ja na ovom e46 trenutno nemam taj problem, sto ne znaci da ga necu imati u skoroj buducnosti, naprotiv - ocekujem ga. ?

Mnogi to ne vide kao problem, zanemaruju to, prosto naviknu se da moraju rucicu da vrate i to je to. Tako sam i ja radio na proslom e46 neko vreme, a onda mi se smucilo i oterao sam auto kod strucnjaka za menjace.

Koliko te kostalo da to uradis? Ni ja za sada nemam taj problem ali ga ocekujem svaki dan :)

Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, marko84 said:

Koliko te kostalo da to uradis? Ni ja za sada nemam taj problem ali ga ocekujem svaki dan :)

Nemam predstavu, tada je menjan i silen blok diffa, leva poluosovina, levi semering na diffu, nosaci menjaca itd.itd.

Link to post
Share on other sites

Ja sam bio kod Mirka i promenili smo šaltalicu, ali je problem ostao. Sudeći po forumima, problem je u tom klipu i federu kod pete brzine.

Zvao sam "Radulović" u Veterniku, ali oni to ne rade, menjaju ceo menjač. Kada sam ih zamolio da provere u katalogu da li imaju u prodaji te klipove, opruge i zaptivke za menjač, našli su ih  i delovi mogu da se poruče. Cena zamene kod njih je da se "smrzneš".

Opcija koja mi je ponuđena je zamena menjača drugim polovnim, ali mi nije draga.

Nije to danas toliko ni skupo, polovni menjači su jeftini. Ali ne znam šta ću dobiti, a nema ni garancije da se isti problem neće javiti posle nekog vremena.

Nisam pametan, nadam se nečijem iskustvu ko je rešio na pravi način ovaj problem.

Svako iskustvo je dobrodošlo, pišite! :)

 

Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, Nismo said:

I taj polovan bi brzo dosao u takvo stanje. Da li moze pravilno da “ubode” treci stepen prenosa?

Ako je pitanje za moj menjač, ubacuje u svaku bez problema; retko mi se desi da moram ponovo da pritisnem kvačilo za ubacivanje u prvu, ali moguće da ga ja polovično pritisnem.

Ubacivanje u treću nije problem. Čak i kad ispadne iz centra, kad stoji naheren udesno, ubacujem u svaku, ali tada više pazim zbog samog položaja ručice menjača.

Link to post
Share on other sites

Danas u razgovoru sa servisom u Raduloviću mi je rečeno da oni ne rade zamenu ulja u manualnim menjačima osim ako ne postoji potreba za tim, tj. "life time" tako i posmatraju - ne postoji kilometraža na kojoj preporučuju zamenu menjačkog ulja. Zanimljivo, budući da je bilo dosta komentara na tu temu, oprečnih uglavnom.

Link to post
Share on other sites

I ja imam isti taj problem ali mi se ne desava to svaki put. Nekad se iz pete vrati u normalan polozaj a nekad ostane malo udesno i tada kada ostane udesno moram da pazim kad ubacujem u trecu jer treba pogoditi polozaj. I malo mi teze upada u rikverc tj. moram malo jace da gurnem rucicu ka sebi ali izbacuje iz rikverca normalno. Menjao sam prosle godine ulje u menjacu ali nije imalo nikakvog efekta tako da cu i ja morati izgleda te opruge da menjam.

Ako neko imam iskustva okvirne cene koliko bi to zadovoljstvo kostalo i nekog majstora za preporuku, pratim temu...

Link to post
Share on other sites

Za vikend sam bio na otvorenom putu, nekih 80 km u jednom smeru (ukupno 160 km).

Problem je bio slabije izražen, čini mi se da kad se intenzivnije menja, tj. češće koristi peta brzina, ostajanje ručice udesno je ređe. Takođe, mnogo lakše sam je vraćao u središnji položaj.

Mislim i da spoljašnja temperatura utiče na dati problem.

 

Zvao sam servise koji se bave menjačima, a na kraju došao do servisa u Šapcu, Žegarac.

Oni bi mi to mogli srediti, cena nije ni velika ni mala (o njoj ako baš nekog zanima na PM).

Ne znam, sačekaću još toplije dane pre odluke da li da sređujem klipove i opruge u menjaču. Ako na letnjim temperaturama problem nestane, možda odložim rešavanje menjača.

 

Link to post
Share on other sites

Zasto PM, zar nije poenta da delimo iskustva? Sad treba 10 ljudi da uzme da ih zove da pita za cenu i smara ljude, umesto da preneses iskustvo pa da se ima neka orjentaciona cifra.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, marko84 said:

Zasto PM, zar nije poenta da delimo iskustva? Sad treba 10 ljudi da uzme da ih zove da pita za cenu i smara ljude, umesto da preneses iskustvo pa da se ima neka orjentaciona cifra.

Moguće da je ovaj način razmišljanja ispravan, pa ću postupiti u skladu sa tim:

Prvo mi je predočeno da je potrebno da skinem menjač i donesem ga kod njih (da li kod mog majstora ili nekog njihovog, nebitno). U tom slučaju bi njihove ruke bile 50 evra, a delove bih im sam odneo.

Kada sam napomenuo da se menjač ne otvara (a sve u cilju da izbegnem duže zadržavanje u Šapcu od jednog dana), da su ti poklopci (seals) na klipovima sa spoljašnje strane menjača, onda je priča promenjena da ne moram da donosim menjač, već da je dovoljno da dovezem auto kod njih, a cena bi bila 80 evra i moji delovi za reparaciju. Da li u tih 80 evra tada ulazi njihovo skidanje menjača i zamena klipova, ili mogu to da odrade bez skidanja, ne bih znao.

Koliko sam video na Yt videu, menjač mora dole, tako da svako ko želi ovo da odradi, možda bi bilo najbolje da ih nazove i tačno utvrdi cenu i način zamene.

Okvir je 80 do 100 evra i delovi (koji se mogu poručiti kod Radulovića, Delti...).

Eto, dalje ne znam, a ako neko ima pouzdaniju ili drugačiju informaciju, neka je slobodno iznese ovde.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Danas posle kratke relacije od pet (5) kilometara, pri kraju vožnje primetim da izbačen iz brzine brzo usporava.

Stanem na parking i krenem da gledam i opipavam prvo felne, a potom i diskove.

Prednja desna felna je bila toplija od ostalih, a kada sam srednjim prstom dotakao disk, opekao sam se. Pojavio mi se i plik na tom mestu. Disk je bio poprilično topao čim mi je iskočio plik od veoma kratkog kontakta prsta i metala.

Dok sam čučao pored tog točka, čuo sam i zvuk koji je verovatno nastao od hlađenja metala, kao neko puckanje i čukanje.

Da li je neko imao ovakav problem?

Ja ga svakako neću sam rešavati, otići ću kod majstora, ali me zanima šta bi mogao biti razlog.

Blokiran prednji kočioni cilindar desnog točka? Napominjem, ostale diskove sam doticao bez problema i opekotina.

Juče taj problem nije postojao ili ga nisam primetio. Da li se pločice nekada bezrazložno zalepe za disk?

Hvala unapred!

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, marko13 said:

Prvo, nikad ne pipas diskove. Priblizis ruku i osetices vrelinu. Ili pljunes na disk i odmah zacvrci?

Drugo da, blokirala su ti klesta 90%

Postoji li nešto što mogu sam da uradim da bih odblokirao klešta?

Ne u cilju da popravim kvar, nego da ne vozim do majstora sa delimično blokiranom kočnicom?

Link to post
Share on other sites