Recommended Posts

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa generalno mozes skinuti tocak i onda skinuti celjust ako si to nekad radio i kompresovati kocioni cilindar na celjustima al nema efekta jer prvi put kad stisnes kocnicu imaces isti problem ko da nisi nista ni radio haha. Vozi kod majstora opusteno pogotovo ako je blizu nemas razloga za brigu.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Kupio sam polovna prednja kočiona klešta, ali mi je majstor prezauzet i na kanalu ima raskupusan auto.

Neka preporuka za zamenu ove sitnice, gde da odem? Ne čeka mi se 10 dana uz ovaj problem. Novi Sad i bliža okolina dolaze u obzir.

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, pesimista said:

Kupio sam polovna prednja kočiona klešta, ali mi je majstor prezauzet i na kanalu ima raskupusan auto.

Neka preporuka za zamenu ove sitnice, gde da odem? Ne čeka mi se 10 dana uz ovaj problem. Novi Sad i bliža okolina dolaze u obzir.

Ko ti je majstor, Mirko?

Link to post
Share on other sites

Možda za nešto ozbiljnije, tipa servis menjača, ne i za promenu kočionih čeljusti. Posebno što bih pregrejao diskove u tih 50 km pređenog puta.

Videću sutra, snaći ću se. Hvala na trudu!

Edited by pesimista
Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, pesimista said:

Možda za nešto ozbiljnije, tipa servis menjača, ne i za promenu kočionih čeljusti. Posebno što bih pregrejao diskove u tih 50 km pređenog puta.

Videću sutra, snaći ću se. Hvala na trudu!

Tako sam u pretpostavio, al’ bolje da pitam.

Link to post
Share on other sites

Ja proslu subotu isao iz Zr u NS, tj u Futog kod elektricara. Znaci decko me odusevio. 50km je smesna razdaljina ako ides kod pravog coveka da ti resi auto.

Link to post
Share on other sites

Da, ali nije da moze da ide 50km covek sa blokiranom kocnicom.

Ne bi bio ni prvi ni poslednji koji je izgoreo ko sibica zato!

A ovo zameniti nije nikakva mudrost. 

Link to post
Share on other sites
On 5/27/2019 at 8:52 PM, dredger said:

Ja proslu subotu isao iz Zr u NS, tj u Futog kod elektricara. Znaci decko me odusevio. 50km je smesna razdaljina ako ides kod pravog coveka da ti resi auto.

koji je elektricar u pitanju, moze kontakt broj?

Link to post
Share on other sites

Preporuka za majstora u okolini NS za servis Vojvodic - Dalmatinac(Veternik - Sajlovo). Covek vozi i voli Bmw, dok sam odrzavao kod njega auto, nikad nije bilo problema. 

Svima bi znacio dobar elektricar u okolini Ns, tako da pisi sve. :) 

Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, dulebp said:

Preporuka za majstora u okolini NS za servis Vojvodic - Dalmatinac(Veternik - Sajlovo). Covek vozi i voli Bmw, dok sam odrzavao kod njega auto, nikad nije bilo problema. 

Svima bi znacio dobar elektricar u okolini Ns, tako da pisi sve. :) 

Kada sam kupio e46 pre 2.5 godine prvo moje pitanje ovde je bilo koji majstor u ns je dobar za bmw, baš ti si preporučio vojvodića, sarađujemo i dan danas, niko drugi nikad nije otvarao haubu kod mene. Odličan majstor, dobar čovek, i kao što si rekao veliki ljubitelj bmw-a.

Edited by Igor_NS
Link to post
Share on other sites

Sređen problem sa kočionim čeljustima.

Kad sam stigao do radionice, smrad nečeg izgorelog se osećao kod desnog prednjeg točka. Nije ni čudo, pogledajte kako je izgledao disk:

IMG-20190531-104638.jpg

Tada sam shvatio da pored desnog prednjeg kočionog cilindra moram da menjam diskove i pločice.

IMG-20190531-123009.jpg

IMG-20190531-123306.jpg

IMG-20190531-122943.jpg

IMG-20190531-123632.jpg

Onda je krenuo majstor Goran Filajdić, koga sam ovekovečio u datom momentu (uz dozvolu), da montira sve to.

IMG-20190531-124557.jpg

Posle montiranja obe strane, shvatili smo da i levi prednji kočioni cilindar glavi, pa sam promenio i taj.

IMG-20190531-125636.jpg

Sad je sve kako treba - zamenjena kočiona klešta, i leva i desna, polovnim ali dobrim, kao i novi glafer diskovi, keramičke pločice i senzor potrošenosti.

Edited by pesimista
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
On 5/31/2019 at 8:44 PM, Igor_NS said:

Kada sam kupio e46 pre 2.5 godine prvo moje pitanje ovde je bilo koji majstor u ns je dobar za bmw, baš ti si preporučio vojvodića, sarađujemo i dan danas, niko drugi nikad nije otvarao haubu kod mene. Odličan majstor, dobar čovek, i kao što si rekao veliki ljubitelj bmw-a.

E bas mi je drago da si i ti zadovoljan. Imam isto iskustvo i misljenje o coveku. Zao mi je sto vec neko sad vec i duze vreme nemam Bmw u posedu, pa od tad ne idem kod njega. Ako bude opet neki Bmw u posedu, majstor se ne menja. Veruj mi da ga spominjem svima i da dan danas nisam naisao na boljeg i profesionalnijeg majstora, koji obraca paznju na svaki detalj. A odrzavam sadasnji auto u velikim kompanijama i ovlascenim servisima, ne mogu da kazem da su losi, al Vojvodic je postavio visoke kriterijume odrzavanja. 

Link to post
Share on other sites

Početkom jula planiram odlazak na more, autom na Tasos.

Pored onih redovnih provera kroz koje svi prođemo, ima li neko možda ideju šta bi od delova trebalo imati u prtljažniku?

Danas u Srbiji ima dosta otpada i cene nisu velike. U inostranstvu je već problem naći nešto čisto da se "zakrpi" kvar po povratka kući. Ako tamo nešto otkaže, obično je popravka dosta skuplja nego kod nas, a o delovima da ne pričam.

Pitanje je sledeće: šta biste poneli u prtljažniku, zlu ne trebalo?

Link to post
Share on other sites
Početkom jula planiram odlazak na more, autom na Tasos.
Pored onih redovnih provera kroz koje svi prođemo, ima li neko možda ideju šta bi od delova trebalo imati u prtljažniku?
Danas u Srbiji ima dosta otpada i cene nisu velike. U inostranstvu je već problem naći nešto čisto da se "zakrpi" kvar po povratka kući. Ako tamo nešto otkaže, obično je popravka dosta skuplja nego kod nas, a o delovima da ne pričam.
Pitanje je sledeće: šta biste poneli u prtljažniku, zlu ne trebalo?
M47N ili m54 motor hahaha. Brate ako ti je auto negovan i odrzavan ne nosi nista zovi Atlas servis kupi srb paket pomoci na putu plus Evropski paket i ne mislis. Ne teglis nista a mirna glava za 6000din. Za te pare ne bi vala lezo ispod auta na autoputu na 40 stepeni nema sanse. A u tom paketu eu ti odslepaju auto u grad odakle si a plate ti put da stivnes gde si posao.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites