Recommended Posts

29 minutes ago, dulebp said:

Reparirati, obicno bude diodna ploca ili regler koji nisu skupi. U svakom slucaju skinuti ga pregledati sta je otislo pa onda odluciti. Polovan ne bih uzimao nikad ako zadrsavas auto, jer nikad ne znas kad ce on da ode. A nov pretpostavljam da je mnogo skuplji. 

Nedelja je pa je nemoguće proveriti cene, ali sam na Siluksu našao Valeo alternatore za 30000 dinara.

Polovni ne znam koliko se kreću, kao što ne znam koliko električari obično naplate popravku alternatora.

Da li električar skida alternator ili moram sam da ga skinem kad ga nosim na popravku?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobar elektricar radi sam skidanje, popravku i montiranje. Nije mala cena za nov, a polovan znajuci koliko traze na nasim otpadima ne verujem da ce biti mnogo jeftiniji, a opet nemas nikakvu garanciju. Za Bmw nisam radio alternator pa ne znam tacno koliko moze biti, ali sam za Mondeo radio, nov je bio 25000 a reparacija 6000( majstor, regler i diodna ploca). Ne verujem da je za Bmw nesto puno skuplje.

Link to post
Share on other sites
Ja sam radio prosle god na e46 2.8 50e me izasla popravka.

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока



Ista prica, isti simptomi, reparirao sam za 50e sluzi ko sat. Uz to ja sam 2 puta cedio akumulator do kraja pa sam morao kupiti novi ali lako se resi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, NikNS said:

Ista prica, isti simptomi, reparirao sam za 50e sluzi ko sat. Uz to ja sam 2 puta cedio akumulator do kraja pa sam morao kupiti novi ali lako se resi.

Gde je repariran alternator, ako su iskustva pozitivna, mogao bih tamo otići.

Hvala

Link to post
Share on other sites
Gde je repariran alternator, ako su iskustva pozitivna, mogao bih tamo otići.
Hvala

Buduci da sam iz Novog Sada, reparirao je Elektricar sa Klise, Stevica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites

Još jedno pitanje;

Budući da je kaiš na mestu, ništa se nije zaglavilo ili blokiralo, smem li da se odvezem do servisa?

Da li je jedina opasnost ta što ću isprazniti akumulator i eventualno negde stati ili postoji još nešto zbog čega ne bih smeo da palim i vozim bez alternatora?

Link to post
Share on other sites

Stevica Elektricar 0653984570
Momak mi je radio i alternator i alnaser sve radi kao sat.
Inace jutros varta od 19230 dinara kupljena u Martu prosle godine resila da izda haha. Bas kad sam spominjao crko je akumulator tako da srbija i klase kvaliteta na 10tom mestu a cena ko u Nemackoj [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, NikNS said:

Stevica Elektricar 0653984570
Momak mi je radio i alternator i alnaser sve radi kao sat.
Inace jutros varta od 19230 dinara kupljena u Martu prosle godine resila da izda haha. Bas kad sam spominjao crko je akumulator tako da srbija i klase kvaliteta na 10tom mestu a cena ko u Nemackoj emoji16.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Na Vartu se bas bas svi zale... Meni 8. godina neki made in USA akumulator xD

Link to post
Share on other sites

Posle varte ima kurblu da ugradim pa rucno da vrtim. Pazi ironiju, kad izlazim na par minuta iz auta ne gasim ga, cak i par minuta uvek auto radi na leru pa tek onda palim farove i slicno, ako je kraca relacija uvek napravim duzu rutu da ne bude bas 1km pa gasenje. Cim je krenulo hladnije vreme on krenuo da pali lampice koje nije nikad, ventilator i klima su se ponasali cudno ti cuje se zvuk brbotanja iz table i sve zavergla i na treci okretaj pali a ranije sa starim na zub palio. Subotu vozen nedelju odmarao i evo jutros cakce ni da cuje paljenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ma mislio sam da je mozda malo slabiji a imas puno opreme, pa reko mozda zato brze zamro. To ne bi smelo Varti da se desava. Ja sam imao na prethodnom Bmw sa Enegizerom isto dve reklamacije u garantnom roku. Reklamiraj i trazi novi aku. Ili zamenu za neku drugu marku ako moze. Topla je super sto ima bas jak prvi udar, ja sam uzeo 100ah 900A. Ne sme da fali snage. :)

Link to post
Share on other sites
Ma mislio sam da je mozda malo slabiji a imas puno opreme, pa reko mozda zato brze zamro. To ne bi smelo Varti da se desava. Ja sam imao na prethodnom Bmw sa Enegizerom isto dve reklamacije u garantnom roku. Reklamiraj i trazi novi aku. Ili zamenu za neku drugu marku ako moze. Topla je super sto ima bas jak prvi udar, ja sam uzeo 100ah 900A. Ne sme da fali snage. [emoji4]

Ovaj i kad sam stavio nije bila neka razlika, al kontao novo je uvoz bio pre mesec dana od kupovine reko nije ni stajao, cim krenulo ladnije on se pogubio tako da ono, nisam iznenadjen obzirom koji smo na lestvici kvaliteta. Reci cu da zamene mada je verujem uglavnom oni uzmu izvuku sve napune opet i to ti je to. Varta je uvek meni vazila za nesto dobro bas me zacudilo kolko ljudi kuka, sta je tu je. Idemo dalje. Javljam kad resim celu proceduru kako je proslo


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
[mention=54863]Picvajzmen[/mention] Kako sluzi Fiamm? Tvrdim da nema boljeg na domacem trzistu.
Perfektno. Nisam ga palio neki dan kad su bili minusi, cele nedelje od nedelje do petka, nikakvih problema nema.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Odvezao sam auto na točkovima do Futoga, kod Igora kog je pominjao neko ranije na Forumu (mislim @dredger).

Izračunao sam da je u subotu prešao 24 km od pojavljivanja crvene lampice, sa nekoliko paljenja i gašenja. Potom sam se nekih pola sata igrao u kabini uz dijagnostiku, što uz upaljen motor, što samo prikačena dijagnostika.

U nedelju kad sam testirao preko table, napon je bio 11.4 V.

Danas sam upalio iz druge, odvezao ga uz upaljene pozicije.

Na pola puta do Futoga je popalio sve lampice na tabli, da bi ih polako dimovao. Onda je najednom prestala da radi tabla (obrtaljka i pokazivač brzine su se zaustavili na nekoj brzini).

Servo je radio. Ukupno je izgurao nepunih 40 km.

Akumulator je Billoxi 88 Ah, jeftin a dobar.

Imao sam ga na bravu hgt, devojčin pežo ima takav, pola društva sam ubedio da ga kupe.

Za te pare koliko košta u Metrou, nema bolje da se kupi. Košta smešno a nikom od nas još nije crkao, neki ga imaju preko 4 godine od nabavke.

 

Link to post
Share on other sites

Evo ja upravo nasao racun od akumulatora nije kupljen u Martu mesecu 2019te nego u Maju 2019 sto je jos gore. Garancija od 36 meseci mi se sada cini kao najmanje bitna stvar. Pored ovog iskustva uvek smo porodicno koristili Vartu cak i tetak na kamionima ih ima bez problema, Varta uvek najavi da ce da te izda meni je davalo simptome nekih mesec dana te lampice na tabli pali ludo, te digitalna tj automatska klima je imala kasnjenja sekund dva posle kontakta i ko vozi e46 znace te boljke ja sam prepisivao sve godinama vozila i da jednostavno oce da se pogubi malo nije mi bilo logicno da akumulator star 7-8 meseci vec dozivi svoj kraj. Jos jednom cu napomenuti grejaci i relej grejaca odlicni, repariran alternator i alnaser sve u top stanju ali eto. Sto je najgore verovatno bih kupio opet vartu jer po meni sve to vise ne igra nista cim je zamenski deo ali eto nece iz cista mirs nego uvek pokaze boljku malo ranije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, NikNS said:

Sto je najgore verovatno bih kupio opet vartu jer po meni sve to vise ne igra nista cim je zamenski deo ali eto nece iz cista mirs nego uvek pokaze boljku malo ranije.

Kupi Billoxi u Metrou, nećeš se pokajati. Sad je i neka akcija do četrvtka, mislim da je 88 Ah 7700 din, ali treba proveriti. Džabe.

Link to post
Share on other sites
Kupi Billoxi u Metrou, nećeš se pokajati. Sad je i neka akcija do četrvtka, mislim da je 88 Ah 7700 din, ali treba proveriti. Džabe.

Imacu na umu cekam da vidim kako ce garancija proci, ako vrate moj napunjen jer sam ga markerom oznacio na jednom mestu onda cu otici u radnju i kupiti lepo tako neki, a ovima cu lepo po zakonu traziti povrat novca i eto od razlike xenona hahah [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
3 hours ago, pesimista said:

Odvezao sam auto na točkovima do Futoga, kod Igora kog je pominjao neko ranije na Forumu (mislim @dredger).

Izračunao sam da je u subotu prešao 24 km od pojavljivanja crvene lampice, sa nekoliko paljenja i gašenja. Potom sam se nekih pola sata igrao u kabini uz dijagnostiku, što uz upaljen motor, što samo prikačena dijagnostika.

U nedelju kad sam testirao preko table, napon je bio 11.4 V.

Danas sam upalio iz druge, odvezao ga uz upaljene pozicije.

Na pola puta do Futoga je popalio sve lampice na tabli, da bi ih polako dimovao. Onda je najednom prestala da radi tabla (obrtaljka i pokazivač brzine su se zaustavili na nekoj brzini).

Servo je radio. Ukupno je izgurao nepunih 40 km.

Akumulator je Billoxi 88 Ah, jeftin a dobar.

Imao sam ga na bravu hgt, devojčin pežo ima takav, pola društva sam ubedio da ga kupe.

Za te pare koliko košta u Metrou, nema bolje da se kupi. Košta smešno a nikom od nas još nije crkao, neki ga imaju preko 4 godine od nabavke.

 

Jeste, ja sam ga spominjao. Jel bilo ok sve?

Link to post
Share on other sites

Meni nisu hteli da priznaju garanciju - Topla, koji sam imao na prethodnom autu. Crklo đubre otprilike mese dana pred istek garancije, ja se žalio i oni me poslali u servis. Tamo "izmerili" da je valjda ispražnjen usled velikog napora prilikom startovanja, a samo TO ne podleže garanciji. Tako nekako, ne znam da objasnim jer nisam stručan. U svakom slučaju debilna priča, ali sipali su novu vodu i napunili ga do vrha. Uzeo sam bio nov, a taj je otišao na selo... Srbija i garancije, šta reći.

Link to post
Share on other sites