Recommended Posts

3 hours ago, pesimista said:

Odvezao sam auto na točkovima do Futoga, kod Igora kog je pominjao neko ranije na Forumu (mislim @dredger).

Izračunao sam da je u subotu prešao 24 km od pojavljivanja crvene lampice, sa nekoliko paljenja i gašenja. Potom sam se nekih pola sata igrao u kabini uz dijagnostiku, što uz upaljen motor, što samo prikačena dijagnostika.

U nedelju kad sam testirao preko table, napon je bio 11.4 V.

Danas sam upalio iz druge, odvezao ga uz upaljene pozicije.

Na pola puta do Futoga je popalio sve lampice na tabli, da bi ih polako dimovao. Onda je najednom prestala da radi tabla (obrtaljka i pokazivač brzine su se zaustavili na nekoj brzini).

Servo je radio. Ukupno je izgurao nepunih 40 km.

Akumulator je Billoxi 88 Ah, jeftin a dobar.

Imao sam ga na bravu hgt, devojčin pežo ima takav, pola društva sam ubedio da ga kupe.

Za te pare koliko košta u Metrou, nema bolje da se kupi. Košta smešno a nikom od nas još nije crkao, neki ga imaju preko 4 godine od nabavke.

 

To sam isto hteo da spomenem kad ste spomenuli Fiamm. Inace je Biloxxi Fiammova jeftinija marka. Imao sam i njih par puta, sestra, surak...vise puta uzimao sebi i njima u Metrou, i uvek su radili bar tih 25meseci garancije, ne mogu da kazem da su losi, daleko od toga, za te pare stvarno dobar aku. Sada kad sam trebao da uzmem sebi za e60, prevagnuo sam na Toplu jer nisam hteo da rizikujem zbog mnogo elektronike kod petice, i platio skoro duplo vise. Da je neki drugi auto u pitanju, vrv bi prevagnuo na stranu Biloxxia.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

4 hours ago, dredger said:

Jeste, ja sam ga spominjao. Jel bilo ok sve?

Verujem da će biti, ostavio sam auto, sutra će biti završen (tj. danas pošto je prošla ponoć).

Pomenuo mi je mogućnost da fiksnu remenicu alternatora zamenim ininom plivajućom remenicom; zna li neko da li to vredi raditi?

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, pesimista said:

Verujem da će biti, ostavio sam auto, sutra će biti završen (tj. danas pošto je prošla ponoć).

Pomenuo mi je mogućnost da fiksnu remenicu alternatora zamenim ininom plivajućom remenicom; zna li neko da li to vredi raditi?

Poželjno je, produzices vek remenici radilice. Ukoliko ti je alternator Valeo, nece moci da se stavi, a ukoliko je Bosch onda moze da se “ubudzi”.

Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, Nismo said:

Poželjno je, produzices vek remenici radilice. Ukoliko ti je alternator Valeo, nece moci da se stavi, a ukoliko je Bosch onda moze da se “ubudzi”.

Bese od golfa 5ce budze ili 307 pezoa, mnogo znaci, gasenje je mirnije produzi znatno remenicu radilice i sve to. Ja nisam uradio ali sam kod drugara video kako je kad je plivajuca i mogu ti reci mnogo je mirnije gasenje auta tj nema propratnih zvukova :)

Link to post
Share on other sites

Koliko kosta ta plivajuca remenica alternatora? Kad sam radio komplet servis, majstor mi je spomenuo za tu plivajucu remenicu alternatora, kao produzi vek remenici radilice. On je ima na svom autu, koji je cipovan, nije imao nikakvih problema.

Link to post
Share on other sites
Koliko kosta ta plivajuca remenica alternatora? Kad sam radio komplet servis, majstor mi je spomenuo za tu plivajucu remenicu alternatora, kao produzi vek remenici radilice. On je ima na svom autu, koji je cipovan, nije imao nikakvih problema.

Nije nesto puno ne bih da preciziram al mislim da je oko 30 40e jer mora na strugu da se zbrusi malo da bi se ubudzila. Niko nije imao problema sa tim, mnogi su presli na to al meni se zurilo da uzmem auto pa sam rekao samo da sklapa jer mi je auto bio hitan a remenica se trebala cekati par dana


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
To je smesno. Da sam znao odmah bi je ugradio. Jel to sa Golfa ili bas ima za Bmw plivajuca?

Bmw nema plivajucu kolko ja znam ima je 307 1.6 i 2.0hdi i Golf 5 1.9tdi


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
Zanimljivo...a isto toliko i cudno da u Bmw stavljas delove sa VW ili Pezoa. [emoji1]
 

Ni mi se ne ponosimo time ali kad Hans nije imao resenja morali smo balkanizovati stvar u svoje ruke hahahaha


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
Ma meni nije jasno kako je Zastava propala. [emoji3]
 
Jel ide ista i za e46 i za e60? 

Ne znam pitaj me za 5 godina kad budem imao za E60 zasad se sirotinja djera E46cama hahaha salu na stranu mislim da je isto u sustini svakako je prepravka samo majstor vidi sa cim tacno i tolko


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Nismo said:

Poželjno je, produzices vek remenici radilice. Ukoliko ti je alternator Valeo, nece moci da se stavi, a ukoliko je Bosch onda moze da se “ubudzi”.

Moja je Valeo i uspešno je stavljena plivajuća remenica alternatora.

8 hours ago, dulebp said:

Jel ide ista i za e46 i za e60?

Tako nešto sam razumeo, da je stavljena neka koja ide na E60 (moj je E46).

8 hours ago, dulebp said:

Ahahahahaah....kralju. 😂 Ko prvi ugradi nek javi kakva je procedura. :)

Iskreno ne znam, nisam bio prisutan ali mi se čini da je sav posao u skidanju originalne, stavljanju podloške od 1.5 mm i navrtanju plivajuće.

9 hours ago, Nismo said:

Prilikom gasenja, umesto da se motor strese levo-desno, on samo malo poigra, jer plivajuca remenica u tom trenutku “zapliva”.

Ja zasad ne vidim neku veliku razliku, verovatno je ima ali nije toliko očigledna.

 

12 hours ago, dulebp said:

Stavio novu remenicu radilice, steta bi bilo ne produziti joj zivot ako se moze za 30-40e.

Nadam se da će biti više koristi nego štete, jer kod originalne remenice alternatora sav je teret na poprilično robustnoj i velikoj remenici radilice, a sad se bojim da se sva silina udara pored remenice alternatora ne prenese i na sam alternator, tj. stator.

 

I za kraj jedno pitanje: da li je redovna pojava da vam elekrtičar naplati i punjenje akumulatora?

Pored troška od 10000 dinara za servisiranje alternatora i ugradnju plivajuće remenice alternatora, naplaćeno mi je i 600 dinara za punjenje akumulatora.

Kad sam izrazio čuđenje da se i ta usluga naplaćuje, dobio sam odgovor da je to normalno jer je i više od tog iznosa potrošeno na struju ;)

Budući da ne vidim ni teoretsku šansu da se pri takvom procesu potroši više od 1 kW struje, a cena kilovata u crvenoj tarifi ne prelazi 18 dinara, stvarno ne shvatam to...

 

Utisak je pokvaren tom sitnicom; zaista je sve odrađeno u roku od 24 sata (od juče do danas), nadam se da su korišćeni kvalitetni delovi za remont, kao i da remenica nije lošeg kvaliteta.

Vreme će pokazati da li sam dobro uradio.

Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, dulebp said:

Ako nije tajna gde si radio? 

Nije tajna, napisao sam iznad da sam bio kod autoelektričara Igora u Futogu, Ratarska 10, a preporuku sam našao ovde na forumu.

Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, dulebp said:

Platio si delove i ruke 10000din?

Svakako je bezobrazluk naplatiti punjenje akumulatora, al moze im se, skup je njihov kw. :) Jel platio i pdv na to? :)

Naravno da nisam dobio fiskalni račun za pruženu uslugu, račun od nove plivajuće remenice alternatora, ležajeva, reglera alternatora. Nisam dobio ni ambalažu tih delova, tako da ne znam ni koji je proizvođač u pitanju, niti da li je sve novo. Ono što sam poneo sa sobom je stara remenica alternatora.

Znam gde živimo i fiskalnom se računu ni ne nadam, ali barem ambalaži potrošenih delova, to ponekad naivno očekujem.

Da, delovi i ruke kao što je navedeno, plus punjenje akumulatora ;)

Link to post
Share on other sites

Ako je sve novo i u kvalitetu, i nije velika cifra, ali i mene nervira taj pristup, brate stavis delove u gepek pa ako vlasnik oce nek ti ih ostavi. Ja sam gledao kad god mogu da uzmem delove, i kad prodajem auto lepo pokazem kupcu sta sam sve promenio, bez onog rekla kazala, ipak znaci svakom neka sigurnost, a i ja sam mirniji kad vidim da je deo stvarno skinut-zamenjen. A ovako sto ti kazes, nit znas da li je ista i zamenio, das pare i ceskas se po glavi opet. 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Nismo said:

INA remenica je oko 3.500, alternator bukvalno niko ziv nece da radi bez 50e, tako da mislim da te nije rebnuo. Jedino je to punjenje akumulatora teska ciganija...

Nismo se razumeli.

Ja se nisam žalio na cenu koja je naplaćena.

Neobično mi je bilo naplaćivanje punjenja akumulatora. I to sam podelio ovde, želeo sam da čujem da li je to još neko iskusio.

Pomalo su me i razmazili majstori kod kojih sam dosad išao time što sam dobijao specifikaciju ugrađenih delova, sa sve ambalažom i cenom. Nije realno od svakog to očekivati, i to mi je jasno.

Rad ne kudim, rekao sam da je sve relativno brzo odrađeno, odmah sam primljen. Generalan utisak je pozitivan, a prethodno sam i naveo šta ga je delimično pokvarilo.

Auto je u voznom stanju, nisam iskusio neki problem u poslednja 24 sata, tako da se ni na to ne žalim.

Nastojao sam da objektivno prenesem i pozitivno i negativno, nikog ne okrivljujem niti se žalim.

Toliko o tome, mislim da sam sve rekao.

 

Link to post
Share on other sites