Recommended Posts

prosta stvar

uvece po mraku,kad ti je auto parkiran prema zidu,zgradi,ogradi bilo cemu,kad upalis uvek odradi auto nivelacija gore-dole i iznivelise visinu farova

Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imam tockic znaci nemam autonivelaciju, kad sam kupio kola imo je halogene sijalice i reflektor znaci nemam autonivelaciju xD al evo sto miksa kaze, ja kad upalim svetla, motorici malo podignu farove, pa ih podignu farove ka gore skroz pa ih spuste na dole gde bi inace trebali da stoje :D al ja sam mislio da je to kod svih e46 tako...

Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Mare ETF said:

Imam tockic znaci nemam autonivelaciju, kad sam kupio kola imo je halogene sijalice i reflektor znaci nemam autonivelaciju xD al evo sto miksa kaze, ja kad upalim svetla, motorici malo podignu farove, pa ih podignu farove ka gore skroz pa ih spuste na dole gde bi inace trebali da stoje :D al ja sam mislio da je to kod svih e46 tako...

Sta se desava kad okreces taj tockic? :)

Link to post
Share on other sites

E pa to sam i ja mislio, a ja u stvari kontao da je to kao neka autonivelacija :D dakle ili skidati ksenone ili cekati udar po dzepu, mada zaustavljali su me, zagledali gume i napred farove al za sad nikakav komentar nisam dobio za to. Mozda sam imao srece. Eto da odgovorim na jedno pitanje teme, da ne spam-ujem za dzabe :D 

Link to post
Share on other sites

Nema veze dugme sa autonivelaciom. Evo vozim e60 sa active xenonom imam kotur za podesavanje visine a isto mi farovi bacaju snop put gore pa se spusti u normalan polozaj

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
Kod mene nema tockic za ručno nivelisanje.

Sent from my SM-G900L using Tapatalk


Ti sve mozes da napravis :D

Sent from my (S' mobilni) LG

Link to post
Share on other sites

Pa svaka im cast ako recimo svako bude morao da baca komplete morimoto sociva, i sve instalacije koje su i sad prilicno skupe a tek su bile pre par godina tako da onda nek je na cast drzavi koja za k... nije.

Link to post
Share on other sites

Slažem se da je dosta para trebalo za postavljanje ksenona ali odavno je ovaj zakon o svetlima sa gasnim sijalicama. Ne možemo sad kriviti državu zato što mi nismo poštovali pravila. Na kraju i treba da se ispostuje to pravilo jer kad rasprsi svetlo jebu kevu.

Zašto sve skidati, uraditi da sve bude po propisu i nema problema.

Sent from my SM-G900L using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Naravno, s duznim postovanjem u pravu si za sve to sto kazes, ali mene recimo vise zaslepi Yaris koji vozi necija zena ili Spark koji ima halogene nastelovane za razgledanje neba, jer tu ciljnu grupu ljudi uglavnom vodi pravilo "uzeo sam ga da on mene sluzi ne ja njega, a i koristim ga od tacke a do tacke b" pa ga boli uvo za kola a tek ga boli za mene i moja kola, tako da zemo ide ka meni ja nista ne vidim blicnem mu dugim on upali duga u fazonu sta oces vidis da su kratka, a ne konta da mi je obasjao postojanje a ispred rupu nije video... To sam nazalost primetio u dosta slucajeva a na netu je jako puno dostupno informacija kako nastelovati farove. Uglavnom otisao sam dalje sa teme, podrzavam zakon samo da bi se smanjila zaslepljenost vozaca, a to da li je ksenon led ili sta vec po meni makar nije bitno toliko.

Link to post
Share on other sites
On 6.4.2018. at 7:31 PM, Mare ETF said:

A koja je fora ovo kad se upali auto pa kad ukljucim svetla? :D odu farovi nagore pa nadole i vrate se u prvobitni polozaj kako treba da budu :D 

Oni se nivelisu elektro motorom, recimo obrati paznju kako stoje i neka dve osobe sednu na zadnju klupu sam ce podici, jednostavno je provera da sve radi kako treba i dok obradi sistem kako je auto naget tako i podesi farove. Pozdrav.

Link to post
Share on other sites

Upravo i jeste svrha ovog zakona da ne budu zaslepljeni vozaci koji idu u susret nekom sa takvim svetlima. I ja sam hteo da stavljam ksenone ali sam bio odustao jer nisam mogao ispuniti sve zahteve. Sto se tice podesavanja farova, zakon je i tu jasan, stoji do koliko metara treba da budu kratka svetla. Ne secam se koliko je ali stoji i ta tacka. Voleo bih kad bi i to kontrolisali na tehnickom jer zaista ima dosta njih sto dok voze nocu razgledaju nebo :) . A to bar nije problem, samo treba malo volje.

Link to post
Share on other sites

Ja nemam tockic u kabini, i imam fabricke xenone. Primetim da se autonivelisu samo kada upalim kola i nikad vise. To nije toliko agresivno, bar ne da sam ja primetio. Verovatno kada skokas nesto u gepek, onda on kao spusti ... na otvorenom putu nista ne primecujem da se desava. Voleo bi da vidim kako ce to neko da proveri, da stavi 100kg u gepek?

Meni bar ne radi autonivelacija kada rucno "ljuljas" gepek, nisam siguran da je bilo kom automobilu toliko agresivno. Mozda ovim f30, no nisam probao.

 

I licno mislim da je cela ova prica jedan veliki hoax, nisam cuo do sada da su ikoga drkali oko toga na tehnickom. Meni to niko nikada nije pogledao (ni na e36ici ni na e46ici). Videcemo sada u maju mi istice registracija, bas cu da pitam ove na tehnickom da li su mi svetla "dobra" :)

Slazem se ja da tehnicki treba da bude ozbiljan, al ajde da pojure prvo narod da koce lepo, da imaju dobar trap ... pa onda ova konfekcija. A sto se tice xenona bez projektora, to je vec slucaj za posmatranje pre nego za kaznu. Nit on vidi ista, niti ljudi koji mu idu u susret.

Link to post
Share on other sites

Ovo se jeste digla frka kao I oko tamnih stakala. Samo ima fora, nece se desiti nista jos 3god. Donet jeste novi zakon.

Ali tehnicki pregledi su dobili razumni rok od 3god. da usaglase svoje firme sa donetim propisima.

Sto znacu ukratko 24/7 video nadzor povezan sa policijom. Itd.

Do tada moci ce da se registruje jos na foru I preko Vibera sve I svasta. Posle toga sipak.

A to je sasvim razuman rok da se I mi dovedemo u red!

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, castor said:

A za koliko vijekova će da srede asfalt? Jer, za isti svake godine na registraciji uredno izdvajamo masno u odnosu na ono u kakvom je stanju...

Nikad...

 

Link to post
Share on other sites